Auction 105. Overprint editions 1918-1919

29033

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3/14, znaczek na poz. 3 posiada charakterystyczną usterkę w postaci przerwy w czwartej kresce, jedynie prawy dolny znaczek ze śladem po podlepce, ogólnie bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 7.000,- zł, fotoatest.

Fi.12bbI
Mi.10bI
2 300 PLN
29034

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w barwie szafirowej z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.12bbI
Mi.10bI
1 500 PLN
29035

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków makulaturowych w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy z zaplamieniem farba drukarską, prawy znaczek uszkodzony w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12bbII B7
Mi.10II
480 PLN
29036

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze szafirowym - odcień ciemny, z nadrukiem drugą formą, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12IIbb
Mi.10IIb
70 PLN
29037

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12bbII
Mi.10bII
120 PLN
29038

Fi.12bbII
Mi.10bII
280 PLN
29039

1918 wydanie PP/GGW, znaczek makulaturowy w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy z zaplamieniem farba drukarską, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12bbII
Mi.10bII
250 PLN
29040

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12bbII
Mi.10bII
80 PLN
29041

Fi.12bbII
Mi.10bII
280 PLN
29042

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze szafirowym z nadrukiem drugą formą, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.50 "uszkodzone ka w Polska i prawe strony kresek, a trzecia kreska cieńsza od czwartej" (inne błędy Fi.400.-), gwarancja i opis Berbeka.

Fi.12IIbb B
Mi.10IIb
160 PLN
29043

1918 wydanie PP/GGW, duży fragment koperty listu poleconego opłaconego między innymi znaczkiem za 20 fen. w kolorze szafirowym z nadrukiem drugą formą, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12IIbb, 10IIc, 11IIc
Mi.10IIb, 8II, 9II
150 PLN
29044

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze szafirowym, z nadrukiem drugą formą z nieopisanym błędem na poz.41 "niedobite o w Poczta" (na niektórych znaczkach zanika całkowicie) (Fi.błąd na znaczku szafirowym 1000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12IIbb B
Mi.10IIb
600 PLN
29045

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", znaczek z błędem bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12bbIIB6
Mi.10bII
900 PLN
29046

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "Poczto", znaczek z błędem bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12bbII B8
Mi.10bII
900 PLN
29047

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", podlepki na marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.12cyI B1
Mi.10cI
200 PLN
29048

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.97 "brak trzeciej kreski", gwarancja Ryblewski z opisem Krawczyk.

Fi.12cyI B4
Mi.10Id
200 PLN
29049

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.12cyIIB6
Mi.10cII
120 PLN
29050

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "ścięte lsk", minimalne ślady przywarcia arkuszy.

Fi.12cyII B11
Mi.10cII
170 PLN
29051

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 20 fen. w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem pierwszą formą, prawy znaczek z błędem na poz.2 "Pocata" (Fi.400.-), piękny stan, gwarancja Danowski.

Fi.12Id B1
Mi.10Ic
240 PLN
29052

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie.

Fi.12dI B1
Mi.10dI
100 PLN
29053

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.12dIB1
Mi.10dI
180 PLN
29054

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze fioletowoniebieskim z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.63 "obniżone l", gwarancja i opis.

Fi.12Id B3
Mi.10Ic
80 PLN
29055

1918 wydanie PP/GGW, bardzo rzadki znaczek z nadrukiem drugiej formy w kolorze fioletowoniebieskim z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12dII B6
Mi.10dII
500 PLN
29056

1918 wydanie PP/GGW, bardzo rzadka parka znaczków z nadrukiem drugiej formy w kolorze fioletowoniebieskim, lewy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12dII B7
Mi.10dII
650 PLN
29057

1918 wydanie PP/GGW, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Schmutz.

Fi.12dIMK
Mi.10dI
40 PLN
29058

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 35 z usterkami w postaci "uszkodzonej cyfry 2 i plamki w P w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.13I
Mi.16I
40 PLN
29059

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, numer HAN.

Fi.13I
Mi.16I
180 PLN
29060

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3 z usterką "przerwana dolna kreska", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.13IB
Mi.16I
50 PLN
29061

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "obniżone l", gwarancja.

Fi.13I B3
Mi.16I
180 PLN
29062

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja.

Fi.13I B5
Mi.16I
180 PLN
29063

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja.

Fi.13II
Mi.16II
120 PLN
29064

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s".

Fi.13II B6
Mi.16II
250 PLN
29065

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy górny znaczek z błędem z poz. 65 "ścięte lsk", górne znaczki podlepka, dolne postfrisz, gwarancja i oznaczenie (bez odmiany znaczka b) Schmutz.

Fi.13IIb B11
Mi.16II
750 PLN
29066

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, górny prawy znaczek z błędem "Pocata", podlepki na górnym marginesie, poza tym w pięknym stanie, dekoracyjny walor, gwarancja i oznaczenie.

Fi.13aIB1
Mi.16I
380 PLN
29067

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "obnizone l", gwarancja i oznaczenie.

Fi.13aI B3
Mi.16I
60 PLN
29068

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 35/7,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą z dwoma błędami nadruku na poz.97 "brak trzeciej kreski" (Fi.150.-) i opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę "wcięcie w chorągiewce cyfry 5", bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.13Ia B4
Mi.16I
120 PLN
29069

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie.

Fi.13aIB4
Mi.16I
108 PLN
29070

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.13aIB5
Mi.16I
50 PLN
29071

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, gwarancja.

Fi.13aI MK
Mi.16I
50 PLN
29072

1918 wydanie PP/GGW - KUTNO, znaczek za 25/7,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, ostemplowany kasownikiem prowizorycznym w Kutnie, gwarancja i opis.

Fi.13bI
Mi.16I
60 PLN