The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31838

1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.36
100 PLN
31839

1944 kartka z obiegu pocztowego z dopłatą, gwarancja.

Fi.36, D5
200 PLN
31840

1944 "LAS I WIEŚ" zaproszenie w formie karnetu na wieczór muzyczny organizowany przez Koło Leśników, ozdobione drzeworytem, którego autorem jest Zbigniewa Pazda; ofrankowane znaczkiem wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym i przesłane 14.V; gwarancja.

Fi.36a
1 000 PLN
31841

1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu o powołaniu adresata jako sędziego liniowego na mecz piłki nożnej Warta I - Lwów I w dniu 1 VIII, dodatkowy stempelek "Collegium Sędziów Sportowych"; znaczek skasowany 29.VI stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.36a
320 PLN
31842

1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu o święcie pułkowym 2 Pułku Artylerii Ciężkiej, wysłanym 19 V; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
240 PLN
31843

1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja.

Fi.36a, b
40 PLN
31844

1944 wydanie obiegowe, cztery czworobloki znaczków za 5 f., po dwa czyste i kasowane w kolorach brazowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.36a, b
140 PLN
31845

1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., po dwa w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
31846

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 10+40 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja.

Fi.37
40 PLN
31847

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego przedstawiającym Bartosza Głowackiego; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.37
400 PLN
SOLD
31848

1944 "WIELKANOC 1944 - WESOŁEGO ALLELUJA" karnet z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym z obiegu pocztowego, efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.37
200 PLN
SOLD
31849

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.37P
80 PLN
31850

1944 Święto 3 Maja, ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja.

Fi.38
150 PLN
31851

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk.

Fi.38
120 PLN
31852

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
30 PLN
31853

1944 Święto 3 Maja, znaczek skasowany 29.VI stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.38
40 PLN
31854

1944 Święto 3 Maja, znaczki ostemplowane 3.V na:

karcie ozdobionej suchym tłoczeniem przedstawiającym mapę Polski pokrytą piaskiem!!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim wybrzeżem morskim, ponad mapą ukazano Matkę Boską z Dzieciątkiem i napis "KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ";

tak samo ozdobionej karcie, ale bez piasku!!! - wydawnictwie o wiele rzadziej spotykanym; rzadkie patriotyczne wydawnictwo; stan dobry/bardzo dobry; gwarancja.

Fi.38
900 PLN
31855

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany w dniu świeta na ozdobionym suchym tłoczeniem karnecie przedstawiającym mapę Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim wybrzeżem morskim, ponad mapą ukazano Matkę Boską z Dzieciątkiem i napis "KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ", gwarancja.

Fi.38
160 PLN
SOLD
31856

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany w pierwszym dniu obiegu na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja.

Fi.38
100 PLN
31857

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V w pierwszym dniu obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.38
100 PLN
31858

1944 list polecony , na odwrocie stempel "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC", gwarancja.

Fi.38
100 PLN
31859

1944 zestaw 3 pocztówek ozdobionych drzeworytami autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającymi kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie w różnych kolorach: karta z ilustracją czarną ze znaczkiem Święto 3 Maja; karta z ilustracją niebieskozieloną ze znaczkiem z hetmanem Stanisławem Żółkiewskim; karta z ilustracją brązowoczerwoną ze znaczkiem wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym; wszystkie skasowane 13.VI stemplem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.38, 25, 36b
300 PLN
SOLD
31860

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz.

Fi.39
160 PLN
31861

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja.

Fi.39
15 PLN
31862

1944 znaczek z podobizna prezydenta Władysława Raczkiewicza unieważniony na kartce z wytłoczoną podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego, gwarancja za znaczkiem.

Fi.39
200 PLN
31863

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz.

Fi.39
15 PLN
31864

1944 kartka z sucho tłoczoną grafiką okolicznościową z okazji 30. rocznicy wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z "Oleandrów" w Krakowie z podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego i napisami "1914 6 SIERPNIA 1944", gwarancja.

Fi.39
200 PLN
31865

1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.39
200 PLN
31866

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE", gwarancja.

Fi.39
200 PLN
31867

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja.

Fi.39
100 PLN
31868

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja.

Fi.39
100 PLN
31869

1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.40
30 PLN
31870

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
15 PLN
31871

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
31872

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
240 PLN
31873

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja.

Fi.41
2 000 PLN
31874

1944 Rok Olimpijski, dwa czyste znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
100 PLN
31875

1944 rok Olimpijski, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 40.0.5 z podaniem nakładu - około 10 szt., fantastyczny walor do zbioru specjalizowanego Woldenbergu lub eksponatów tematycznych Sport, Olimpiady, fotoatest.

Fi.41 E
4 800 PLN
31876

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.42-4
100 PLN
31877

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.42-4
100 PLN