The auction will start on 19.04.2024

Auction 104. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22732

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, próba znaczka za 50 pf. + 5 mk. w kolorze ciemnoniebieskim na białym kredowanym papierze, gwarancja.

Fi.3 P
800 PLN
22733

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, rzadka niekatalogowana odmiana znaczka za 50 pf.+ 5 mk. na papierze z przesunietym pomarańczowym poddrukiem, piękny stan zachowania, pełna oryginalna silnie prążkowana guma.

Fi.3B (a)
600 PLN
22734

1946 Dachau Freiman, próba znaczka za 60 Pf. wchodzącego w skład pamiątkowego arkusika z okazji rocznicy wyzwolenia obozu, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie.

Fi.7P
1 500 PLN
22735

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - + L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski.

Fi.10 P
4 000 PLN
22736

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze.

Fi.10A
290 PLN
22737

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech - narożna parka nieząbkowanych znaczków lotniczych za 25+100 L., w pięknym stanie.

Fi.10A
800 PLN
22738

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty.

Fi.10B
120 PLN
22739

1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech.

Fi.10B
300 PLN
22740

1946 nalepki w formie bloków poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.Nl bl.1-3
550 PLN
22741

1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.bl.1
200 PLN
22742

1946 Rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, obie odmiany bloków wydanych przez Komitet Polski Freiman, pierwsza ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, a druga z tym samym znaczkiem w kolorze jasnobrązowym, bloczki były po druku zszywane i bardzo rzadko są zachowane w przyzwoitym stanie, tu z niespotykanie piękną oryginalną gumą na całej powierzchni.

Fi.bl.1, 1a
1 600 PLN
22743

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy.

Fi.bl.1-3
800 PLN
22744

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków z lekkim śladem podlepki, bardzo ładny stan.

Fi.bl.1-3
400 PLN
22745

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1350.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
22746

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych - w adresie nadawcy podano H.Q.1. Polish Red Cross A.P.O. Osnabrück B.A.O.R.; list wysłany 15.I z obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, rzadki czerwony stempel nadawczy POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY z datą 15 JUNI 1946; datownik brytyjskiej poczty polowej FIELD POST OFFICE 439 z tego samego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


700 PLN
22747

1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek pięciu zielonych nieząbkowanych cegiełek kwestarskich (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL.".

Fi.398, 408b
Mi.431, 441b 
300 PLN
22748

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
22749

1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie.


20 PLN
SOLD
22750

1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie, sześcioblok.


120 PLN
22751

1948 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 7.V z Londynu do Warszawy.


100 PLN
22752

1948 Lager 7315/1 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 27.VII, wysłany 31.VII z Moskwy (?) do Lengsdorf, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


80 PLN