The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 104. Post offices abroad 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21262

1930 Port Gdańsk, gwarancja Kalinowski.

Fi.21
40 PLN
21263

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem - pojedynczy znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze jasnoniebieskim i karta pocztowa ofrankowana znaczkiem jasnoniebieskim, wysłana 12.IX.1934 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; kasownik "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "c"; na stronie albumowej z opisem; dobry stan zachowania; wszystkie walory gwarancja.

Fi.21a, b
Mi.24 
400 PLN
SOLD
21264

1931 Port Gdańsk, list polecony nadany z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku do Kartuz.

Fi.17, 19
350 PLN
21265

1933 Port Gdańsk, list na kopercie firmowej, koperta lekko uszkodzona z lewej strony.

Fi.19
125 PLN
21266

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
400 PLN
21267

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.800.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
800 PLN
21268

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, narożny znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.400.-), bardzo stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
360 PLN
21269

1933 Port Gdańsk, narożny czworoblok wydania z pionowym nadrukiem na znaczku obiegowym z prezydentem Mościckim, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
1 200 PLN
21270

1934 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.17-9
90 PLN
SOLD
21271

1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Fi.200.-), gwarancja Kalinowski.

Fi.23-25
Mi.26-28 
180 PLN
21272

1934 wydanie obiegowe, gwarancja.

Fi.25
10 PLN
21273

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu I: cyfra "1" z dużym szeryfem, cyfra "5" prosta; uszkodzona litera "N" w "Nr" w sygnaturze nakładu; po za lekkim czerwonym zabarwieniem dolnej krawędzi (widocznym bardziej na odwrocie) - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
Mi.P1a 
800 PLN
21274

1934 Port Gdańsk, całostka wydania przedrukowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1I
650 PLN
21275

1935 Port Gdańsk, kartka z Gdańska do Poznania.

Fi.23
180 PLN
21276

1935 Port Gdańsk, kartka z Gdańska do Lublina, widokówka z Gdańska z kościołem Św. Katarzyny.

Fi.25
140 PLN
21277

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 9.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.275I
Mi.296I 
400 PLN
21278

1935-6 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska; marginesowy egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
21279

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz, Krawczyk,.

Fi.26-28
Mi.29-31I
60 PLN
21280

1936 Port Gdańsk, "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" Polski Urząd Gdańsk 1, znaczek z przedrukiem na karcie do miejscowości Hajduki Wielkie, ostemplowany okolicznościowo 24.XII; gwarancja Krawczyk (Myślicki 36 043).

Fi.KO3, 26
Mi.29 
120 PLN
21281

1936 Port Gdańsk, list wartościowy nadany 7.9.36 w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta (Nowe Miasto nad Drwęcą), duży datownik (Ø28mm) z wyróżnikiem S polskiego urzędu, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa.


500 PLN
21282

1937 Port Gdańsk, kartka nadana 29.6.37 do Rudy Pabianickiej, mieszana frankatura ze znaczkiem polskim bez nadruku "PORT GDAŃSK".

Fi.29, 295
145 PLN
SOLD
21283

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski.

Fi.29-31
Mi.31II-33
50 PLN
21284

1937 Port Gdańsk, V Światowe Jamboree Skautowe w Gdańsku, pamiątkowa kartka z seria znaczków dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku, na odwrocie stempel z informacją..."Pamiątka od Harcerzy Polskich w Gdańsku"....

Fi.29-31
1 000 PLN
21285

1937 Port Gdańska, całostka z hasłem propagandowym c, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3c
500 PLN
21286

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem (Fi.500.-), hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3c
400 PLN
21287

1937 Port Gdańsk, list wartościowy nadany 13.1.37 w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta (Nowe Miasto nad Drwęcą), mały datownik (Ø24mm) z wyróżnikiem i polskiego urzędu, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa.


500 PLN
21288

1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa (do 5 wyrazów) wysłana 19.I z Krakowa do Fischenthal w Szwajcarii; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
Mi.32 
200 PLN
21289

1938 kartka z Warszawy do Niemiec opłacona znaczkiem przeznaczonym dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku.

Fi.29
250 PLN
21290

1938 Port Gdańsk, "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" - rzadki kasownik okolicznościowy idealnie odbity z datą 4.6.38 na kartce adresowanej do Rumi, opłata jak za druki, na odwrocie kartka nie wypisana.

Fi.29
240 PLN
21291

1938 Port Gdańsk, PRZESYŁKA NIEDORĘCZONA I ZWRÓCONA, list wysłany 14.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2" z wyróżnikiem "a"; przesyłki w Krakowie nie doręczono i po opatrzeniu stosowną adnotacją oraz czerwonymi stempelkami "Doręczycielom nieznany/ wywołano bezskutecznie" i "ZWROT" 20.IV odesłano do Gdańska do działu przesyłek niedoręczalnych, gdzie odciśnięto trzywierszową pieczęć "Polski Urząd Poczt. Tel./ GDAŃSK 1/ Dział niedoręczalnych przesyłek" - w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" skatalogowaną pod numerem 1.8.10 o stopniu rzadkości RRR - wyjątkowo rzadkie (1-5 znanych odbitek) wraz z datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; ponieważ na kopercie nie podano adresu nadawcy, w celu jego ustalenia, przesyłkę 5.V urzędowo otwarto, dokumentując tę czynność stempelkiem "Urzędownie otwarto i zamknięto/ Gdańsk ..." z dopisaną datą 6/5 - Vogels 5g.3.2, stopień rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek), a następnie zamknięto zabezpieczając zalepką, którą opieczętowano datownikami "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "l"; unikalny walor o przepięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz.

Fi.29, 30
Mi.32, 33 
4 000 PLN
21292

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list wysłany 4.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Mysłowic; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta (prawdopodobnie firmowa) mocno przycięta od góry; ogólnie dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.31
Mi.31II 
200 PLN
21293

1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej.

Fi.32
Mi.34 
40 PLN
21294

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.32-5
25 PLN
21295

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro).

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN
21296

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą bez podlepki (Fi.750.-) i znaczki za 15 i 25 gr ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem.

Fi.32-35
Mi.34-37 
1 000 PLN
SOLD
21297

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr. z silnie przesuniętą perforacją poziomą (Fi.250.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.34 MK
Mi.36
150 PLN
21298

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 8.8 z Poznania, na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 9.VIII - "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "b" z uszkodzonymi (brakującymi) beleczkami mostka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.308II, 325 
350 PLN
21299

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 21.IX z urzędu Warszawa 12, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie datownik odbiorczy - "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a" z dnia 22.IX - najwcześniejsza znana data jego użycia!!! bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.325, 308II
500 PLN
21300

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-).

Fi.Cp4
150 PLN
21301

1938 Port Gdańsk, całostka wydania z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.Cp4
140 PLN