The auction will start on 17.06.2022

Auction 104. Post offices abroad 1919-1939

21222

1919 Odessa, seria znaczków z nadrukami w barwie czarnej wykonane na polskich znaczkach obiegowych dla polskiej agencji pocztowej w Odessie, znaczki kolejno w nakładach: 598, 601, 213, 612 i 706 sztuk, znaczki w pięknym stanie z górnymi marginesami rzadko oferowane jako seria, gwarancja Mikstein, fotoatest Kronenberg.

Fi.1-5a
20 000 PLN
21223

Fi.1-12
3 200 PLN
21224

Fi.1-12
3 000 PLN
21225

Fi.1-12
3 600 PLN
21226

Fi.1-12
4 000 PLN
21227

1919 Odessa, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.1ax
1 100 PLN
21228

Fi.1ax, 2ay, 5ax
Mi.1, 2, 5
4 800 PLN
21229

Fi.1ax, 2ay, 5ax
3 600 PLN
21230

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie - CZERWONY NADRUK, znaczki za 10 i 50 fen. z typograficznym nadrukiem ODESA w kolorze czerwonym - to rzadkie odmiany wydrukowane w ilości po 50 szt. (Fi.43000.-); przeważająca większość nakładu ma nadruk w kolorze czarnym, znaczki mają całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów; jedynie na dolnym marginesie są lekkie zmatowienia po podlepkach i tylko dzięki posiadaniu marginesów znaczki zachowały się w tak pięknym stanie, to jedne z najrzadszych walorów polskiej filatelistyki; sygnowane J, A.Eger Częstochowa - ta firma sprzedała większą część nakładu, W.R(achmanow), sygnatura ołówkiem i fotoatest S.Kronenberg.

Fi.1bx, 4bx
Mi.1b, 4b
40 000 PLN
21231

Fi.7x
240 PLN
21232

1919 Konstantynopol, polska całostka z nadrukiem poczty w Konstantynopolu, plamki wokół znaku opłaty, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN
21233

1920 Port Gdańsk, wydanie krakowskie - kompletny pocztowy adres przesyłowy z nadrukiem typu 20 na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Wielogóra poczta Jedlińsk; pieczęć o nagłówku "Z Ameryki przez Gdańsk Nr." Polskiego Urzędu Ekspedycji Pocztowej Gdańsk-Nowy Port z dopisaną wysokością opłaty pocztowej pobieranej od adresata; dodatkowy stempelek "Wolne od cła"; okrągła pieczątka Urzędu Celnego w Aleksandrowie, a na odwrocie, co rzadkie, pocztowa tzw. "KARTKA należytościowa" z kasownikiem Aleksandrów z 27.XI i znaczki opłaty wydania koronowego użyte jako dopłaty!!! skasowane 3.XII w Jedlińsku stemplem prowizorycznym - unarodowionym datownikiem austro-węgierskiej poczty polowej; dekoracyjny walor stanowiący kombinację bardzo rzadkich elementów polskiej filatelistyki; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ca2, 83B
3 600 PLN
21234

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", pełna oryginalna guma bez podlepki, gwarancja Korszeń.

Fi.26-32
Mi.I-VII
200 PLN
21235

1921 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.26-32
300 PLN
21236

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", niekatalogowana próba znaczka za 2 mk. w kolorze czerwonym z nadrukiem "LEVANT" w kolorze niebieskim na białym gładkim papierze o grubości 0,090 mm; katalogowane są próby z nadrukiem w kolorze czarnym na średnim i grubym papierze (Fi.po 1500.-); egzemplarz w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.27 P(3)
2 000 PLN
21237

Fi.27 P2(a)
7 000 PLN
21238

Fi.Ca2, D20, D21
1 500 PLN
21239

Fi.1-11
800 PLN
21240

Fi.1-35
Mi.1-37
2 000 PLN
21241

Fi.12, 13
Mi.15, 16
250 PLN
21242

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Fi.2400.-), gwarancja 5 gr. (drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski.

Fi.12-13aIx
2 000 PLN
21243

Fi.12a-14a
Mi.12-14
1 000 PLN
21244

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
21245

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem cienkim, gwarancja i opis Schmurtz.

Fi.12aIx
240 PLN
21246

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 15 gr - frankatura mieszana, list polecony ofrankowany parką poziomą, lewy znaczek z błędami: na znaczku podstawowym "owalne uszkodzenie prawego dolnego narożnika obejmujące ramkę, dół liter KA w POLSKA i kreskowane tło" oraz nadruku "wyszczerbione litery R w PORT i A w GDAŃSK"; wysłany 18.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Tczewa; znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No3" z wyróżnikiem "e"; czerwony stempelek polecenia z wyróżnikiem "b", kasownik odbiorczy na odwrocie, przesyłka minimalnie - o 1 gr (dopuszczalnie) przefrankowana; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.14a, 3
Mi.14, 3
2 000 PLN
21247

Fi.14aIIx
1 000 PLN
21248

Fi.16a
Mi.19b
300 PLN
21249

1927 Port Gdańsk, kartka nadana 15.4.27 do Zakopanego.

Fi.13
120 PLN
21250

800 PLN
21251

Fi.16a
250 PLN
21252

1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska do Czerska, datownik z wyróżnikiem "T".

Fi.19
160 PLN
21253

Fi.20v
Mi.23II
1 500 PLN
21254

Fi.20v
Mi.23II
1 200 PLN
21255

Fi.20v
950 PLN
21256

Fi.20w
Mi.23I
50 PLN
21257

Fi.20w
Mi.23I
120 PLN
21258

Fi.20w
Mi.23I
140 PLN
21259

1929 Port Gdańsk, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.20w
50 PLN
21260

1929 Port Gdańsk, Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Katowice - Gdańsk, lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.93c
400 PLN
21261

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 27.XI.1933 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Chełmna; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2"; bardzo dobry stan zachowania (karta z dwóch stron zmniejszona); gwarancja Krawczyk.

Fi.17
Mi.20
120 PLN