The auction will start on 16.11.2021

Auction 103. Neubrandenburg

13378

1943 Oflag IIE Neubrandenburg, listownik wysłany 9.7.43 do Śremu, stempelek cenzora obozowego nr 19, dobry stan zachowania.

30 PLN
13379

1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.450.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

350 PLN
13380

1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami (Fi.450.-), ciekawe uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

400 PLN
13381

400 PLN
13382

Fi.4-7C
800 PLN
13383

Fi.4ay1A
200 PLN
13384

Fi.4ay1A
70 PLN
13385

1944 kaplica obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5Iax4C
140 PLN
13386

400 PLN
13387

450 PLN
13388

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.9ax1
300 PLN
13389

Fi.9ax2, 9bx2
600 PLN
13390

1944 Gryf, całostka za 10 fen na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara), z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K" i "wypustka w lewym górnym rogu znaku opłaty"; doskonały stan zachowania; gwarancja Korszeń.

150 PLN
13391

Fi.Cp2a
160 PLN
13392

Fi.Cp2a
240 PLN