The auction will end on 10.05.2021
The auction ends in:

Current auction Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17882

1924 Wystawa Turecko-Polska, znaczek turecki obowiązkowej dopłaty (przedstawiający statek szpitalny) skasowany 4-10-924 na wycinku datownikiem okolicznościowym EXSPOSITION TURCO-POLONAISE, rzadkie, wczesne polonicum z Levantu, czytelnie odbity, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.XIX
400 PLN
Bid
17883

1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego.


Mi.557-62
600 PLN
Bid
17884

1938 III Rzesza, Niemieckie Święto Sportu i Gimnastyki (Deutsches Turn- und Sportfest), na znaczkach przedstawiano widoki Wrocławia, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.665-68
40 PLN
Bid
17885

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.


Mi.P236 
25 PLN
Bid
17886

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.


Mi.P305
40 PLN
Bid
17887

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Z8, 120
160 PLN
Bid
17888

1943 flagi krajów okupowanych przez państwa osi (Niemcy, Włochy, Japonię) - wśród nich flaga Polski, seria znaczków amerykańskich, czysta.


Mi.512-24
50 PLN
Bid
17889

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.523
40 PLN
Bid
17890

1943 koperty pierwszego dnia obiegu serii wydań znaczków poczty amerykańskiej z flagami państw, w tym przypadku z flagą polską. Znaczki te drukowano jako wydanie ogólne bez flagi. Dla "polskiego" wydania w drugiej kolejności drukowano kolor czerwony i na koniec czarny, tak jak na dolnej kopercie. Niewielką część nakładu drukowano w odwrotnej kolejności; najpierw kolor czarny, a następnie czerwony (górna koperta). Kolejność druku dobrze widoczna na polskiej fladze. Błąd ten jest katalogowany w katalogu Scotta jako odmiana #909c. Ciekawy i dosyć rzadki walor.


400 PLN
Bid
17891

1944 nalepka okolicznościowa wystawy filatelistycznej POLPEX.


50 PLN
Bid
17892

1945 "POLPEX 1945" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17893

1946 "POLPEX 1946" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17894

1947 "POLPEX 1947" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17895

1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 90-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


50 PLN
Bid
17896

1951 "POLPEX 1951" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17897

1952-53 "POLPEX 1952-53" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17898

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29
100 PLN
Bid
17899

1958 "POLPEX 1958" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17900

1959 "POLPEX 1959" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17901

1959 HELENA, zestaw 6 kart pocztowych każda wysłana z miejscowości o nazwie Helena w innym stanie USA: Alabamie, Arkansas, Kalifornii, Montanie, Ohio, Oklahomie.


100 PLN
Bid
17902

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 100-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


100 PLN
Bid
17903

1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
Bid
17904

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17905

1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamiętniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany.


80 PLN
Bid
17906

1961 "Polphilex 61" wystawa "Uchodzctwo w Filatelistyce", zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, pamiątkowa koperta z projektem STAN znaczka DOJDZIEMY, skasowana okolicznościowo 24.III w Londynie, koperta zgięta w trzech miejscach.


30 PLN
Bid
17907

1961 "POLPEX 1961" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17908

1962 Bułgaria - Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Warnie, na znaczku za 5 St Konstanty Ciołkowski; czyste, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.1347-48
20 PLN
Bid
17909

1962 "POLPEX 1946" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17910

1962 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą medalion z podobizną Adama Mickiewicza i obelisk ku jego czci wystawiony w Zaosiu miejscu jego urodzenia, wysłana 17-4 z miejscowości Tomaszówka w obwodzie brzeskim do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy.


40 PLN
Bid
17911

1963 "POLPEX 1963" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17912

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.


40 PLN
Bid
17913

1964 "POLPEX 1964" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


60 PLN
Bid
17914

1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych.


40 PLN
Bid
17915

1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65.


40 PLN
Bid
17916

1965 kanadyjska koperta z okolicznościowym nadrukiem POLISH ENGINEERING REVIEW - TECHNIK POLSKI - czasopismo Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, przedstawiającym okładkę numeru z 1944 roku z Kazimierzem Gzowskim, wysłana 16.III z Hull do Warszawy.


30 PLN
Bid
17917

1966 Berlin Zachodni - historyczne budowle, na znaczku za 5 Pf przedstawiono Bramę Portową (niem.Berliner Tor) w Szczecinie, a na znaczku za 2DM salę ratusza ze Lwówka Śląskiego - swoiste "polonicum" będące przedmiotem "wojny pocztowej" między Polską, a Republiką Federalną Niemiec; czyste, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.270-85
50 PLN
Bid
17918

1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na ilustrowanej kopercie FDC z wizerunkiem Czarnej Madonny; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.502-07
40 PLN
Bid
17919

1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie.


30 PLN
Bid
17920

1966 7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich, ilustrowana karta pocztowa z serii Kawaleria RP wydana w nakładzie ok.40 sztuk z okazji 1000-lecia Polski.


100 PLN
Bid
17921

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
Bid