The auction will start on 19.04.2024

Auction 103. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9301

1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sokal - Lwów nr 505.


60 PLN
9302

1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.2
150 PLN
9303

1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.43y 
120 PLN
9304

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy.


70 PLN
9305

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
9306

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
9307

1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490.


140 PLN
9308

1903 przekaz paczkowy z Monastrzysk do Austrii.


100 PLN
9309

1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 520.


80 PLN
9310

1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 526.


60 PLN
9311

1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, wysłany 15.VII, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30" z 16.VII na odwrocie; dobry stan zachowania.


Mi.47yII, 54y
120 PLN
9312

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P13
50 PLN
9313

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci serdeczne pozdrowienia", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).


400 PLN
9314

1905 widokówka z Krakowa do Tarnobrzegu.


15 PLN
9315

1905 przekaz pieniężny z Warszawy do Noworadomska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
9316

1905 przekaz pieniężny z Warszawy do Skierniewic, na odwrocie stemple odbiorcze.


80 PLN
9317

1905 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Tarnów - Orla nr 535.


60 PLN
SOLD
9318

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.134
40 PLN
9319

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Halle - Breslau (Wrocław) nr 106.


80 PLN
9320

1906 przekaz paczkowy z Andrychowa do Bruch, na odwrocie stempel odbiorczy.


100 PLN
9321

1907 miejscowa kartka nadana ze składnicy pocztowej z Bliznego gmina Jasienica przez nadrzędne urzędy pocztowe w Jasienicy i Mszanie Dolnej, stempel składnicy pocztowej.


Mi.108
100 PLN
9322

1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie datownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
9323

1907 opaska gazetowa Polskiej Macierzy Szkolnej z warszawy do Kocka.


400 PLN
9324

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.


100 PLN
9325

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kojetein - Beilitz (Czeski Kojetiń - Bielsko) nr 74.


60 PLN
9326

1909 pokwitowanie telegraficzne z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry).

Fi.Ct10b
Mi.TA48
100 PLN
9327

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P21 
40 PLN
9328

1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, ten sam datownik odciśnięty na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
9329

1910 list z Krowodrzy do Bochni, austriacki stempel rusztowy Krowodrzy.


Mi.140
100 PLN
9330

1910 list wartościowy z Witkowic do Neustadt w Austrii, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Odenberg (Wrocław - Bogumin). Wystawowa dekoracyjna całość ładnie udokumentowana.


Mi.151
300 PLN
9331

1910 ekspres polecony z Strzyżowa do Wiednia.


Mi.151, 164
80 PLN
9332

1910 kartka z Pławanic do Wiednia, widokówka z widokiem Wawelu.


80 PLN
9333

1910 kartka z opłacona odpowiedzią z Biblioteki Polskiej w Wiedniu.


60 PLN
9334

1910 przekaz paczkowy z Starej Soli na Morawy, na odwrocie stemple odbiorcze.


40 PLN
9335

1911 widokówka wysłana z Pińska do Świra, przesłana 24.11 ambulansem nr 94 relacji Homel-Brześć - owalny datownik ambulansowy ГОМЕЛь-БРЕСТЪ z wyróżnikiem "b", datownik odbiorczy СВИРЬ ВИЛ. z z następnego dnia; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.66
50 PLN
9336

1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy.


15 PLN
9337

1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry.


40 PLN
9338

1911 list polecony z Płocka do Strykowa.


50 PLN
9339

1911 list z Niemiec nadany w ambulansie pocztowym na trasie Halle- Poznań.


70 PLN
9340

1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii.


180 PLN