The auction will start on 19.04.2024

Auction 103. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9221

1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka.


30 PLN
9222

1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi.


40 PLN
9223

1870 około obwoluta urzędowego listu poleconego z Pelplina do Lautenburga (Lidzbark).


50 PLN
9224

1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
9225

1871 kompletny składany list ze Lwowa do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.37
100 PLN
9226

1871 BRODY BAHNHOF, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem na dworcu kolejowym w Brodach, znaczek z fragmentem arkuszowego znaku wodnego; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.37
120 PLN
9227

1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.38
60 PLN
9228

1871 kompletny składany list z Szczecina do Colberg, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
9229

1872 dwujęzyczna całostka z Rudnika do Wiednia.

Fi.Cp3I
30 PLN
9230

1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.4
1 600 PLN
9231

1872 POLANÓW, znaczek niemiecki za ½ Gr I wydania skasowany na wycinku efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) POLLNOW w Polanowie - wysoka wyceniana katalogowa (Feuser +600.-); bardzo dobry stan zachowania.


Mi.14
600 PLN
9232

1873 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyn) do Christburg (Dzierzgoń).


25 PLN
9233

1873 składany list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Grudziądza.


60 PLN
9234

1874 TORUŃ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.19
80 PLN
9235

1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim znacznie przesunięty znak opłaty - wydrukowano go częściowo na ramce okalającej kartę; wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania.


Mi.P21
150 PLN
9236

1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń).


50 PLN
9237

1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U25C
120 PLN
9238

1876 list polecony z Ober Glogau (Głogówek) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben", na odwrocie ładne pieczęcie lakowe sądu w Głogowie.


120 PLN
9239

1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami jednopensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski datownik odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania.


Mi.16
40 PLN
9240

1877 list polecony z Ober Glogau (Głogówka) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben".


80 PLN
9241

1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór.


80 PLN
9242

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.


30 PLN
9243

1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice).


60 PLN
9244

1878 kompletny list urzędowy wysłany 29/7 z miejscowości Łąka do Przemyśla, mały datownik nadawczy na froncie, na odwrocie datownik przejściowy Kranzberg i datownik odbiorczy Przemyśla z tego samego dnia, niebieska zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
9245

1878 kompletny list urzędowy wysłany 25/9 z miejscowości Nowe Miasto do Przemyśla, mały datownik nadawczy na froncie, na odwrocie datownik przejściowy Dobromil i datownik odbiorczy Przemyśla, zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.


150 PLN
9246

1878 kompletny list urzędowy wysłany 1/10 z miejscowości Staremiasto (od 1899 Stary Sambor) do Przemyśla, datownik nadawczy STAREMIASTO na froncie, na odwrocie datownik tranzytowy CHYROW BAHNHOF DWORZEC i datownik odbiorczy Przemyśla, zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.


150 PLN
9247

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.


40 PLN
9248

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
9249

1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki.


Mi.P5 
200 PLN
9250

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.


25 PLN
9251

1882 zgrabny wystawowy list z Buczacza ( Ukraina Zachodnia ) do małej agencji pocztowej Hluboczka Wielkiego, na odwrocie stempel odbiorczy i pieczęć lakowa


Mi.37
90 PLN
9252

1882 ŁÓDŹ, karta pocztowa za 3 kop wysłana 7.11 z Łodzi do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 4 ПЕТРОКОВСК.Г., tego samego dnia przewieziona ambulansem nr.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "6"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania;

1886 karta pocztowa za 3 kop wysłana 30.5 z Łodzi do Jawora (Jauer i/Schl), znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 6 ПЕТРОКОВСК.Г., dodatkowo ozdobna kaszetka nadawcy ADOLF ROSENTHAL; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej.


Mi.P5, P6
100 PLN
9253

1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.S.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z miejscowości Podjuchy, a także datownik odbiorczy.


80 PLN
9254

1882 obwoluta listu pobraniowego z Gollub (Golub Dobrzyń) do Bydgoszczy.


40 PLN
SOLD
9255

1882 polecony list sądowy z Jabłonkowa do Wisły, ciekawy stempel polecenia "RECOMANDIRT" z trąbką pocztową w środku, list przekierowywany i prawdopodobnie zwrócony zwrócony.


200 PLN
SOLD
9256

1883 składany list z Ryńska (dziś województwo kujawsko - pomorskie) do Torunia, na odwrocie stempel odbiorczy.


130 PLN
9257

1884 HORODENKA, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Horodence, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.46
30 PLN
SOLD
9258

1885 karta pocztowa z Łodzi do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, datownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny datownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", datownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.


Mi.30 
800 PLN
9259

1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie).


50 PLN
9260

1887 DUBLANY, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Dublanach, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.46
50 PLN