The auction will end on 10.05.2021
The auction ends in:

Current auction PoW Murnau camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13244

1942 Budynek obozowy, cięty znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (Fi.260.-), gwarancja Korszeń

Fi.1ayA
240 PLN
Bid
13245

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.1ayC
240 PLN
Bid
13246

1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.1bx1A FFi
100 PLN
Bid
13247

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.1byC
300 PLN
Bid
13248

1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.2-3ay1C
800 PLN
Bid
13249

1942 Druty, seria czysta w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), małe zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.2-3ay1C
700 PLN
Bid
13250

1942 Druty, seria cięta na papierze białym gładkim średnim; ogólny nakład tych znaczków ciętych i ząbkowanych razem wyniósł łącznie 150 sztuk niebieskich (Fi.800.-) i 100 sztuk zielonych (Fi.1500.-), cięte są rzadsze - to mniej niż połowa podanego ogólnego nakładu, gwarancja i oznaczenie Schmutz, Korszeń.

Fi.2-3x1A
2 500 PLN
Bid
13251

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

Fi.2ay3A
12 000 PLN
Bid
13252

1942 druty, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.3by1C
700 PLN
Bid
13253

1942 Trąbka pocztowa, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy charakterystyczne dla tej próby, nowa gwarancja Schmutz.

Fi.4 P
3 200 PLN
Bid
13254

1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.4ax1A FFi
80 PLN
Bid
13255

1942 Trąbka pocztowa, znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim (gumowany Fi.140.-) bez perforacji po prawej, zachowany w ładnym stanie z dużym marginesem, ale bez gumy, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.4ay1C
80 PLN
Bid
13256

1942 Trąbka pocztowa, komplet znaczków kasowanych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, odmiany koloru brązowa, ciemnobrązowa i zielona (Fi.470.-), gwarancja i oznaczenie Korszeń, Schmutz.

Fi.4ay1C, by1C, 5y1C
450 PLN
Bid
13257

1942 Wystawa rybacka, kasowany znaczek za 15 f. w kolorze brązowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja Schmutz.

Fi.6by1C
150 PLN
Bid
13258

1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.6x1A FFi
80 PLN
Bid
13259

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk w kolorze brunatnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.7NDx1C
180 PLN
Bid
13260

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk w kolorze brunatnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.7NDx1C
200 PLN
Bid
13261

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7by1C
200 PLN
Bid
13262

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.7by1C
400 PLN
Bid
13263

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania.


120 PLN
Bid
13264

1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).


2 000 PLN
Bid
13265

1942 Oflag VIIA Murnau, kompletny listownik wysłana 25.1.42 z obozu do Radomska, stempelek cenzora nr 12, dobry stan zachowania.


30 PLN
Bid
13266

1943 Góry, unikalny czworoblok znaczków za 20 f., każdy inny, oba górne w kolorze jasnoszarozielonym od góry ze skraju arkusza drukarskiego, dodatkowo lewy bez perforacji po lewej stronie, prawy dolny w kolorze ciemnoszarozielonym, lewy dolny w kolorze czarnozielonym (powinien być katalogowany jako 8IIcyC) i tak jak znaczek nad nim bez perforacji po lewej stronie, wszystkie odbite głębiej wyrytą kliszą II, choć lewy dolny jest w tak intensywnej barwie, ze widać efekt tzw."ciemnego nieba" jak dla znaczków odbitych kliszą I, wszystkie znaczki są gumowane więc barwy nie są zmienione, każdy gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.8IIayC,+ byC + cyC
1 800 PLN
Bid
13267

1943 Góry, obie odmiany koloru ciemnozielona i jasnozielona znaczka za 20 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Korszeń, Schmutz.

Fi.8IIayC, byC
350 PLN
Bid
13268

1943 Wdowa, jednostronnie cięty znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.9yC
250 PLN
Bid
13269

1943 Menażka, nowodruk znaczka za 10 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.10NDx2C
40 PLN
Bid
13270

1943 menażka, znaczek w mieniącym kolorze niebieskozielonym z niespotykanym przyciemnieniem po prawej, na papierze białym gładkim grubym, lekko zagnieciony, przebarwienia powierzchniowe w naturze prawie niewidoczne, gwarancja i opis 8c Schmutz.

Fi.10x1C
250 PLN
Bid
13271

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze brak nacięć - jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.10y1C
160 PLN
Bid
13272

1943 menażka, kartka obiegowa z życzeniami noworocznymi wysłana 31.12.43, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.10y1C
1 200 PLN
Bid
13273

1943 Menażka, znaczek w odcieniu jasnoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.10y1C
140 PLN
Bid
13274

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (Fi.130.-), ma słabszy narożnik i oryginalne gumowanie na prawie całej powierzchni, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.10y1C
50 PLN
Bid
13275

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim (gumowany Fi.160.-) bez perforacji po prawej, zachowany w ładnym stanie, ale bez gumy, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.11ay
80 PLN
Bid
13276

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Korszeń z oznaczeniem Krawczyk.

Fi.11cx
240 PLN
Bid
13277

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające symfoniczną orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).


120 PLN
Bid
13278

1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 29.5.43 z Torunia do obozu, stempelek cenzora, na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub / skrótach nie beda doreczane!", dodatkowy stempelek "B2".


30 PLN
Bid
13279

1943 Oflag VIIA Murnau, nadawcza cześć kartki z opłaconą odpowiedzią wysłana 28.5.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 17, dobry stan zachowania.


30 PLN
Bid
13280

1944 kraty, próba znaczka w kolorze szarym na papierze białym gładkim grubym nie występującym na znaczkach definitywnych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12P
2 400 PLN
Bid
13281

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w niekatalogowanym kolorze ciemnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 186 szt.), sygnowany, gwarancja i opis (według Machowskiego 10b) Schmutz.

Fi.12by
220 PLN
Bid
13282

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12by
180 PLN
Bid
13283

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Korszeń.

Fi.12by
200 PLN
Bid