Auction 103. PoW Woldenberg camp

13115

1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.34
25 PLN
13116

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karta z wydrukowanym skróconym programem uroczystości rocznicowych (por. karnet) wysłana 8 XII - w dniu wejścia znaczka do obiegu do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.34
400 PLN
13117

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. - odmiany koloru szaroniebieska na białym papierze i ciemnoszaronieska na szarym papierze, gwarancja Krawczyk,.

Fi.35
40 PLN
13118

1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. w kolorze szaroniebieskim o ciemnym i jasnym odcieniu na szarym papierze, unieważnione datownikami obiegowymi w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja.

Fi.35
35 PLN
13119

Fi.35, 40
120 PLN
13120

Fi.Cp6
120 PLN
13121

Fi.Cp6
100 PLN
13122

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
20 PLN
13123

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
13124

Fi.bl.3
300 PLN
13125

Fi.bl.3
300 PLN
13126

Fi.bl.4
320 PLN
13127

Fi.bl.4
550 PLN
13128

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - okolicznościowy formularz karty pocztowej ze specjalnym stempelkiem ozdobnym, na rzadkiej w Woldenbergu białej gąbczastej bibule - na podobnej wydrukowano w Murnau rzadką odmianę karty menażka w kolorze czarnym.

150 PLN
13129

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - unikalny (najprawdopodobniej próbny) egzemplarz ilustrowanego formularza karty pocztowej ze zwielokrotnioną odbitką stempelka ozdobnego na odwrocie.

320 PLN
13130

1943 zestaw 4 pocztówek ozdobionych grafikami autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiające widok na cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie.

350 PLN
13131

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA.

160 PLN
13132

1943 karnecik wielkanocny dla por. Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami członków YMCA w obozie, z datą 18.IV.43; dobry stan zachowania.

600 PLN
13133

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową sygnowaną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wewnątrz stempelek Jurek Józef; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (delikatne punktowe przebarwienia wewnątrz).

1 200 PLN
13134

700 PLN
13135

1943 (?) KS "ORLE" - godło klubu sportowego wykonane drzeworytem, odbitka na niewielkiej karcie - być może wycinek z legitymacji klubowej.

500 PLN
13136

1943 ilustrowana okolicznościowa karta z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia dla jeńców wysłana przez Polski Czerwony Krzyż, wydrukowany tekst "NAJLEPSZE,/ NAJSERDECZNIEJSZE/ ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE/ przesyła/ POLSKA YMCA/ BIBLIOTEKA JEŃCA POLSKIEGO", na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.30; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie i kilka punktowych przebarwień).

400 PLN
13137

1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, to wczesna odmiana jasnoniebiesko brunatna o dość ostrym rysunku, rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze mają mało kontrastowy rysunek, kilkanaście (16 szt.) odbitek wykorzystano na specjalnych numerowanych "primaaprilisowych" kartach pocztowych, ocalało tylko kilka takich kart i nieco odbitek luzem.

3 000 PLN
13138

1943 "Teatr" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano fragment wnętrza teatru obozowego podczas spektaklu, a na pierwszym planie maskę teatralną; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Teatr"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.11; bardzo dobry stan zachowania.

2 000 PLN
13139

1943 "Umywalnia" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia ona scenkę z życia obozowego toczącego się w umywalni - co wspaniale pokazano w filmie Andrzeja Munka "Eroica"; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Umywalnia"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.15; bardzo dobry stan zachowania.

2 000 PLN
13140

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

120 PLN
13141

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego.

150 PLN
13142

1944 znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław) przesłanej skasowany 8 IV, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

120 PLN
13143

1944 znaczki: ze Stanisławem Żółkiewskim i wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym unieważnione 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.25, 36a
90 PLN
13144

1944 ekspresowy list polecony nadany 18.3.44 z grafiką obozową na kopercie "WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ 12-III-18-III".

Fi.30
200 PLN
13145

1944 ekspresowa polecona kartka nadana 24.5.44 z grafika obozową na odwrocie.

Fi.30
200 PLN
13146

1944 prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany znaczkami z Janem Zamoyskimi, Stanisławem Żółkiewskim i Ignacym Paderewskim, wysłany 12.I, co bardzo rzadkie kopertę sporządzono z niemieckiej gazety; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.35, 23, 25
800 PLN
13147

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
30 PLN
13148

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
13149

Fi.36
120 PLN
13150

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
13151

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN
13152

Fi.36a
120 PLN
13153

1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
160 PLN
13154

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i dwa podpisy; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
250 PLN