Auction 103. PoW Woldenberg camp

13075

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
13076

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja.

Fi.19-21
130 PLN
13077

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria z dodatkowym znaczkiem za 20 f., na dużych wycinkach ostemplowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA", gwarancja.

Fi.19-21, 21
150 PLN
13078

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej bardzo rzadką ilustracją z napisem "Uprzejmie zapraszamy na imprezy Dni Książki - Komitet", ostemplowany 28.VIII; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
1 200 PLN
13079

1943 kartka obiegowa z biblioteki obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.22
160 PLN
13080

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie bibliotecznej ozdobionej okolicznościową grafiką z napisem "DNI KSIĄŻKI", przesłanej 30 VIII; dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja.

Fi.22
300 PLN
13081

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w pięknym kolorze winnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.6 11D8, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.22 P2
3 200 PLN
13082

1943 kartka obozowa na bożonarodzeniowym karnecie Polskiego czerwonego Krzyża.

Fi.22, 28
300 PLN
13083

1943-44 Hetmani, seria na pięciu kartach ostemplowana okolicznościowo, gwarancja.

Fi.22-30
250 PLN
13084

Fi.22-30
320 PLN
13085

1943-44 Hetmani, seria czysta, gwarancja.

Fi.22-30
160 PLN
13086

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 31.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

150 PLN
13087

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 23.XII, ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; z napisem POCZTÓWKA; dodatkowo pieczątka "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; na odwrocie podpisy członków zarządu koła; gwarancja.

200 PLN
13088

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, znaczek skasowany 27 XII datownikiem w kolorze czerwonym; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

120 PLN
13089

Fi.24
120 PLN
13090

Fi.24 P2
2 250 PLN
13091

160 PLN
13092

Fi.26 P1
1 800 PLN
13093

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowofioletowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.6. w kolorze mattviolet 15E4, jego adnotacja i oznaczenie stempelkiem P. na odwrocie.

Fi.26 P3
2 250 PLN
13094

Fi.27, 28
160 PLN
13095

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem i znaczek dopłaty za 20 f. na kopercie, skasowane stemplem okolicznościowy 11.XI w dniu Święta Niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27, D4ax2
100 PLN
13096

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
13097

1943 Hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28a
360 PLN
13098

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
13099

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
13100

Fi.31
400 PLN
13101

Fi.31
140 PLN
13102

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czyste znaczki za 20 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja.

Fi.31
60 PLN
13103

1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways.

Fi.31
50 PLN
13104

Fi.31P
4 000 PLN
13105

Fi.32
40 PLN
13106

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
13107

Fi.33
50 PLN
13108

Fi.33
120 PLN
13109

Fi.33
35 PLN
13110

Fi.33
150 PLN
13111

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szaroniebieskim i żółtobrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10), odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu;, pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.8. 23D6/5DE4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.33 P8
9 000 PLN
13112

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu.

Fi.33E
400 PLN
13113

Fi.33P
250 PLN
13114

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z pełnym programem uroczystości rocznicowych ozdobiony piękną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego, przesłany 8 XII - w dniu wejścia znaczka do obiegu; gwarancja Schmutz.

Fi.34
900 PLN