Auction 103. Polish People's Republic 1952-1989

15211

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1070 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
640 PLN
15212

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
15213

Fi.813
Mi.957
25 PLN
15214

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN
15215

1956 Statki polskie, 5 gr - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.815
Mi.959
50 PLN
15216

1956 stempel prowizoryczny Glinojeck, list firmowy z cukrowni w Glinojecku do Katowic, znaczek unieważniony wierszowym stemplem prowizorycznym "GLINOJECK", stemple prowizoryczne z tego okresu należą do dużych rzadkości, rozdarty tył koperty, gwarancja Schmutz.

Fi.819
Mi.963
400 PLN
15217

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.822nz
Mi.966U
1 300 PLN
15218

1956 turystyka, parka znaczków ciętych.

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN
15219

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.825nz
Mi.969U
900 PLN
15220

Fi.825nz
Mi.969U
750 PLN
15221

1956 wydanie prowizoryczne, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.826-9
Mi.970-3
170 PLN
15222

Fi.827 + 827MK + 648
Mi.972 + 822
800 PLN
15223

Fi.833 MK
Mi.977
80 PLN
15224

1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, serie z odmianami papieru.

Fi.837-9
Mi.990-2
60 PLN
15225

Fi.842
Mi.983
30 PLN
15226

Fi.843
Mi.984
15 PLN
15227

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.843
Mi.984
20 PLN
15228

Fi.843
Mi.984
20 PLN
15229

Fi.843
Mi.984
20 PLN
15230

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. zagięty w połowie.

Fi.843 ark.
Mi.984
50 PLN
15231

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr.

Fi.843 ark.
90 PLN
15232

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
50 PLN
15233

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
40 PLN
15234

Fi.843MK
40 PLN
15235

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 25 gr. z błędem "plamki wokół 1 i 4 kółka olimpijskiego".

Fi.845 B
Mi.986
30 PLN
15236

Fi.846
Mi.967
60 PLN
15237

Fi.846
Mi.967
60 PLN
15238

Fi.846
Mi.987
50 PLN
15239

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry, tzw. "złamany oszczep".

Fi.847MK
Mi.988
250 PLN
15240

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem w górę stalorytu - środka rysunku znaczka - owal częściowo wydrukowany już na marginesie znaczka. W wydaniu tym często spotyka się przesunięcia druku ale rzadko aż tak silne.

Fi.848MK
Mi.989
90 PLN
15241

Fi.849
Mi.994
20 PLN
15242

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.4 "żółta kropka w środkowej części lewego dolnego ornamentu"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i stary opis (4 B1).

Fi.849 B
Mi.994
50 PLN
15243

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 1,55 zł zagięty w połowie.

Fi.849 ark.
Mi.989
140 PLN
15244

1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, dwa znaczki za 60 gr, lewy z przesuniętą barwą czarną w pionie, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie (po prawej stronie); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.850 MK
Mi.993
40 PLN
15245

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok skasowany stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
15246

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
70 PLN
15247

1956 Dzień Znaczka Warszawa - Budapeszt, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
70 PLN
15248

1956 FDC - "Dzień Znaczka Chopin - Liszt" blok (Fi.95.-).

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
65 PLN
15249

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku, czysty (Fi.75.-).

Fi.bl.18 (840)
Mi.981
50 PLN
15250

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, niekatalogowana makulatura bloku z przesunięciem barwy zielonej w dół - UWAGA podobna do bloku pokazanego w katalogu Fischera jako zwykły, w rzeczywistości zwykły blok ma znaczek umieszczony równo pomiędzy brązowymi łukami i napisy nie nachodzące na siebie - patrz nasza aukcja; katalogowana jest makulatura bloku z przesunięciem barwy brązowej, gwarancja z oznaczeniem "MK".

Fi.bl.18 MK
Mi.bl.19
1 800 PLN