The auction will start on 19.04.2024

Auction 103. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12769

1941 1. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

Fi.67; 12
30 PLN
12770

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 2 gr zagięty w połowie.

Fi.71 ark.
70 PLN
12771

1941-2 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, paski znaczków ciętych z napisem na górnym marginesie, brak znaczków za 0,16, 0,48 i 1,20 zł.

Fi.71-5, 77-81, 83-86, 88nz
1 000 PLN
12772

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych w parkach poziomych, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
600 PLN
12773

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych, bardzo dobrym stan zachowania.

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
280 PLN
12774

1941-3 portret A.Hitlera, narożne cięte czworobloki znaczków z trzech różnych wydań w doskonałym stanie.

Fi.71-5nz, 77-81nz, 86nz, 88nz, 110-12nz
400 PLN
12775

1941-3 portret A.Hitlera, marginesowe cięte znaczki z trzech różnych wydań w doskonałym stanie.

Fi.71-5nz, 77-81nz, 86nz, 88nz, 110-12nz
250 PLN
12776

1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr.

Fi.71-75nz, 77-81nz
250 PLN
12777

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami.

Fi.71-82 Pw1
120 PLN
12778

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 2 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.71-5nz, 77-81nz ark.
900 PLN
12779

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, przesyłka urzędowa wysłana 10.11.1944 z Krakowa do Kielc, niedoręczona i zwrócona do nadawcy; poczta pomimo oznaczenia "Dienstpost" (służbowa) uznała przesyłkę za nieopłaconą i naliczyła dopłatę (Nachgebühr) ale w pojedynczej zamiast podwójnej wysokości, która została pobrana od instytucji wysyłającej; na odwrocie pieczęć kancelaryjna z datą zwrócenia przesyłki; niezwykle ciekawa całość o wyjątkowym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72
200 PLN
12780

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka za 6 gr. rozdarty po prawej stronie, mankamenty.

Fi.72
70 PLN
12781

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 6 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72nz ark.
900 PLN
12782

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 8 gr.

Fi.73 ark.
80 PLN
12783

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 8 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.73nz ark.
900 PLN
12784

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr.

Fi.74 ark.
80 PLN
12785

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 10 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74nz ark.
900 PLN
12786

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 12 gr.

Fi.75 ark.
80 PLN
12787

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 12 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.75nz ark.
900 PLN
12788

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 20 gr.

Fi.77 ark.
80 PLN
12789

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 20 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.77nz ark.
900 PLN
12790

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 24 gr.

Fi.78 ark.
80 PLN
12791

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78nz ark.
900 PLN
12792

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
900 PLN
12793

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 32 gr.

Fi.80 ark.
80 PLN
12794

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
900 PLN
12795

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr - frankatura pojedyncza (Mi.200 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.12.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
120 PLN
12796

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
900 PLN
12797

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
160 PLN
12798

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.4.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
30 PLN
12799

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 19.XI.1943 z Warszawy do Krakowa; znak opłaty skasowany mechanicznym stemplem WARSCHAU C2 z wyróżnikiem "am"; dobry stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
60 PLN
12800

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
60 PLN
12801

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
12802

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Dobiesławicach do Krakowa, stempel pośrednictwa, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.Cp7I
90 PLN
12803

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Czarnocinie do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp7II
70 PLN
12804

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Nieklanie przez Końskie do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp7II
80 PLN
12805

1941 list polecony (grzecznościowy) wysłany z pośrednictwa pocztowego Siekierczyna do Limanowej, dodatkowy znaczek opłaty doręczeniowej za 20 gr unieważniony trzywierszowym fioletowym stempelkiem pośrednictwa "Poststützpunkt Siekierczyna über Limanowa (Distr. Krakau)", znaczki zgodnie z przepisami skasowano 22.V w urzędzie nadrzędnym Limanowa, na odwrocie odciśnięty ten sam stempelek; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Ryblewski.

Fi.D2, 50, 66
Mi.Z2
400 PLN
12806

1941 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań Polaka mieszkającego we Francji, który zaginął w trakcie kampanii francuskiej w maju 1941; formularz do PCK w Krakowie datowany 10.VI, wysłany z agencji pocztowej "Iwkowa bei Brzesko", datownik nadawczy Slotwina 12.4; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
12807

1941 zagraniczny lotniczy list polecony, wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja.


320 PLN
12808

1941 telegram o sygnaturze (OBP 3.41) w kopercie o wymiarach 160x116 mm, sygnatura (H.K.1.41 3 400 000), wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta.


150 PLN
SOLD