The auction will end on 10.05.2021

Current auction Post offices abroad 1919-1939

12260

Fi.1-12
3 200 PLN
Bid
12261

Fi.1-12
4 000 PLN
Bid
12262

1919 Odessa, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.1ax
1 100 PLN
Bid
12263

Fi.1ax, 2ay, 5ax
Mi.1, 2, 5
4 800 PLN
Bid
12264

Fi.1ax, 2ay, 5ax
3 600 PLN
Bid
12265

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek czysty 20 f. na papierze żeberkowanym poziomo (Fi.2000.-), piękny stan, sygnatura WR Rachmanow, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
Mi.2
1 800 PLN
Bid
12266

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek za 1 mk. (Fi.1600.-), z bardzo rzadkim przesunięciem nadruku ODESA w poziomie, na gumie kilka małych zmatowień, fotoatest Kronenberg.

Fi.5ax
Mi.5
1 400 PLN
Bid
12267

Fi.7x
240 PLN
Bid
12268

1919 Konstantynopol, polska całostka z nadrukiem poczty w Konstantynopolu, plamki wokół znaku opłaty, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN
Bid
12269

Fi.26-32
Mi.I-VII
200 PLN
Bid
12270

1921 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.26-32
300 PLN
Bid
12271

1921 Port Gdańsk, prawie kompletny niemiecki pomocniczy adres przesyłkowy (Paketkarte) na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Lubela (Lubella), rzadka naklejka pocztowa z numerem paczki "z Ameryki przez U.E.P. Gdańsk, Nowy Port" - odmiana z literką "a" po numerze i stempelki: "Z Ameryki przez Gdańsk Nr..." oraz "Wolne do cła" Polskiego Urzędu Ekspedycji Pocztowej Gdańsk-Nowy Port, według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" formularz nr.1.19 o stopniu rzadkości RRR - wyjątkowo rzadkie (1-5 znanych egzemplarzy); na odwrocie rzadkie znaczki lokalnych prowizoriów dopłat MOSTY WIELKIE (typ 93) z nadrukiem PORTO, skasowane 14.II, na froncie okrągła pieczęć "URZĄD GMINY LUBELA"; wyjątkowy, dekoracyjny walor stanowiący kombinację bardzo rzadkich elementów polskiej filatelistyki; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Pd12, Pd13
3 600 PLN
Bid
12272

1923 Port Gdańsk, pomocniczy adres przesyłkowy na paczkę przesłaną z USA do Jedlińska, stempel urzędu celnego w Aleksandrowie, dodatkowo stempelek "WOLNE OD CŁA", stempel "Z Ameryki / przez Gdańsk Nr." na odwrocie mieszana frankatura znaczków opłaty ze znaczkami dopłaty, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN
Bid
12273

1925 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 1 gr., prawy z błędem nadruku "ścięte od góry P i O w PORT", gwarancja Krawczyk.

Fi.1 B
150 PLN
Bid
12274

Fi.1-11
800 PLN
Bid
12275

Fi.1-35
Mi.1-37
2 000 PLN
Bid
12276

50 PLN
Bid
12277

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.7 z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Gniezna; znaczki unieważnione nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" nad mostkiem, wyróżnik "c"; karta firmowa "ELIBOR SPÓLKA AKCYJNA HANDLOWO-PRZEMYSŁOWA Ł.J.BORKOWSKI"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta między znaczkami), ślady archiwizacji; gwarancja Korszeń.

250 PLN
Bid
12278

Fi.12a-14a
Mi.12-14
1 000 PLN
Bid
12279

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
Bid
12280

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem cienkim, gwarancja i opis Schmurtz.

Fi.12aIx
240 PLN
Bid
12281

Fi.14aIIx
1 000 PLN
Bid
12282

Fi.16a
Mi.19b
300 PLN
Bid
12283

1926 Port Gdańsk, CZWOROBLOK W KOLORZE JASNOŻÓŁTOBRĄZOWYM, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim; trzy odmiany koloru znaczka podstawowego, piękny stan, niedokładnie skatalogowane (mamy obecnie osiem odmian znaczka podstawowego) - najrzadsza jasnożółtobrązowa (z odcieniem ochrowym) w czworobloku (Mi.2800 euro, Fi.4000.-); unikalny dziewięcioblok z nadrukiem WZÓR - oznaczeniem stosowanym w PWPW dla znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych (sześć dolnych znaczków zilustrowano i opisano stempelek jako rzadki w artykule Piotra Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" 8/2016); częściej spotykane są wzory tego i innych znaczków ze stemplem WZÓR / SKASOWANO, okrągłymi pieczęciami MINISTERSTWO SKARBU - PZG, Ministerstwo Poczt i Telegrafów - Wydział Wydań lub datownikiem GŁ.SKŁAD MAT. POCZT. WARSZAWA; w latach trzydziestych PWPW zakupiło do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano; tak jak ich polskie odpowiedniki wzory Portu Gdańsk są niegumowane i mają lekki ślad kreślenia czerwonym ołówkiem kopiowym; w zasadzie tego typu egzemplarze powinny znajdować się w archiwach, ale w czasie II wojny światowej ujrzały światło dzienne i znalazły swoje miejsce w znaczących kolekcjach światowych; całość na karcie wystawowej wspaniałego zbioru Gdańska; czworoblok w rzadkim kolorze jasnożółtobrązowym gwarancja i opis Schmutz, WZÓR gwarancja i fotoatest Krawczyk.

Fi.16a, b, WZ
Mi.19
10 000 PLN
Bid
12284

Fi.16b
Mi.19a
300 PLN
Bid
12285

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka Wydawnictwa Polskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku wysłana 12 5 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gniezna; znaczek unieważniony nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.1" pod mostkiem; dobry stan zachowania - papier znaczka w rzeczywistości znacznie jaśniejszy, czerwonawe zabarwienie widoczne jest tylko na skanie; gwarancja Schmutz.

Fi.13
Mi.16
150 PLN
Bid
12286

1928 Port Gdańsk, AMBULANS NR.235 relacji HEL-TCZEW, widokówka przesłana 18.VIII do Sosnowca ambulansem, który na trasie Tczew-Hel kursował tylko w latach 1926-28; bardzo ładnie odciśnięty datownik ambulansu - wysoka wycena katalogowa (Wolff 250.- pkt.); datownik odbiorczy SOSNOWIEC 1 z 19.VIII; polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska podlegały polskiemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2 znajdującemu się na dworcu głównym w Gdańsku, oprócz nich kursowały też ambulanse podległe urzędom pocztowym w Polsce, wymiana przewożonej przez nie poczty "z" i "do" Polski odbywała się również za pośrednictwem tego urzędu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.209II
Mi.237II
500 PLN
Bid
12287

1929 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Torunia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL.", według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" stempel nr.1.1.11.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; doskonały stan z; koperta firmowa "Rudolf Mosse" i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.16
Mi.19
400 PLN
Bid
12288

Fi.16a
250 PLN
Bid
12289

Fi.20v
Mi.23II
1 500 PLN
Bid
12290

Fi.20v
Mi.23II
1 200 PLN
Bid
12291

Fi.20v
950 PLN
Bid
12292

Fi.20w
Mi.23I
50 PLN
Bid
12293

Fi.20w
Mi.23I
120 PLN
Bid
12294

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna, obie z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze (Fi.300.-), gwarancja Kalinowski, Ćwiertnia.

Fi.20w
Mi.23I
320 PLN
Bid
12295

Fi.20w
Mi.23I
140 PLN
Bid
12296

1929 Port Gdańsk, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.20w
50 PLN
Bid
12297

1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana - nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" za 2 gr z przedrukiem i polskich znaczków bez przedruku (wydania lotniczego) za 2 i 5 gr, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Katowice, znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL. GDAŃSK 1", dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "OTWARCIE Linji Lotniczej KATOWICE - POZNAŃ - BYDGOSZCZ - GDAŃSK 1.VI.1929 I lot Gdańsk Katowice"; na odwrocie datownik odbiorczy KATOWICE URZĄD P.; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.93i
600 PLN
Bid
12298

1929 Port Gdańsk, PRZESYŁKA SŁUŻBOWA ZWOLNIONA Z OPŁATY POCZTOWEJ, list z Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku wysłany 19.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy, datownik "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; słabo odbity stempelek polecenia z automatycznym numeratorem zakreślony czerwoną kredką z dopisaną literą R i numerem przesyłki; okrągła pieczęć urzędowa z godłem DYREKCJA KOLEI PAŃSTWOWYCH w GDAŃSKU, dwuwierszowy ramkowy stempelek "Sprawa służbowa wolna od opłaty pocztowej" w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" pod numerem 8c.10.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa z sygnaturą "XIII. 14. b"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

2 000 PLN
Bid
12299

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 15.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "f"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.17, 18
Mi.20, 21
120 PLN
Bid