Auction 102. Central Lithuania

2964

Fi.44 P6
150 PLN
2965

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana odmiana próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym, na białym sztywnym liniowanym papierze formularza (kilka z nakładu 100 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Schmutz.

Fi.44 P6
800 PLN
2966

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny wzajemnie odwrócony druk próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym na białym papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja.

Fi.44 P8 Dp
150 PLN
2967

Fi.44-47A
Mi.44-47B
320 PLN
2968

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, seria czysta na podlepkach.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
60 PLN
2969

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
100 PLN
2970

Fi.44-47B
Mi.44-47A
320 PLN
2971

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, potrójny druk próby znaczka za 25 mk. na cienkim papierze gazetowym (nakład 200 szt.), podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.45 P1 Dp
150 PLN
2972

Fi.46 P6
250 PLN
2973

Fi.46 P1
180 PLN
2974

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, makulatura próby znaczka za 50 mk w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46 P3 MK
200 PLN
2975

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, parka znaczków za 50 mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, górny ze śladem podlepki, gwarancja.

Fi.46B
Mi.46A
240 PLN
2976

Fi.47 MK
100 PLN
2977

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana marginesowa próba znaczka za 75 mk. w kolorze czarnofiletowym, na cienkim papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P
300 PLN
2978

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 75 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P
1 000 PLN
2979

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze oliwkowym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P5
300 PLN
2980

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze pomarańczowym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P6
300 PLN
2981

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, makulatura prób znaczka za 75 mk., na rzadką próbę w kolorze ciemnolila, nadrukowano podwójnie przesunięte w poziomie próby w kolorze fioletowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.47 P Dp/P2
250 PLN
2982

1922 OSZMIANA - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej, Sejm Litwy Środkowej, znaczek za 75 mk. unieważniony oryginalnym kasownikiem obiegowym w Oszmianie (Fi.120.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47A
Mi.47B
90 PLN
2983

1922 LANDWARÓW, wojsko Litwy Środkowej, widokówka wysłana 13.3 z Łodzi, adresowana "Poczta Landwarów" do żołnierza 2 szwadronu 10 Pułku Ułanów Litewskich, datowniki: Landwarów z 1.IV i Traby z 2.IV; cytat z książki "Zarys historji wojennej 10-pułku ułanów litewskich" Warszawa 1929: "W połowie grudnia pułk przybywa do obszaru Brasława wchodząc w skład wojsk Litwy Środkowej (t.zw. grupa"Bieniakonie"). W tym rejonie pułk pozostaje do wiosny 1921 roku, poczem przerzucony pod Wilno, staje w obszarze Landwarowa-Trok-Rudziszek, pełniąc służbę bezpieczeństwa od strony Litwy kowieńskiej. W tym okresie likwiduje częste wypady litewskich partyzantów, przedzierających się na terytorium polskie. Służba na placówkach i patrolach trwała dla pułku jeszcze przeszło półtora roku... [-] Dopiero latem 1922 roku przychodzi wiadomość o wyznaczeniu pułkowi siedziby w Białymstoku. W połowie września tegoż roku pułk opuszcza okolice Święcian, przewieziony koleją na miejsce, przybywa na swój postój do Białegostoku."; bardzo rzadki walor, ostemplowania odbiorcze z małych miejscowości Litwy Środkowej są jeszcze rzadsze niż nadawcze, dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN
2984

1922 orzeczenie lekarskie wysłane za pośrednictwem Poczty Polowej nr 23, na rewersie stempel Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej - pieczęć pocztowa i ładnie odbite stemple miejscowości Olkieniki i Orany w granicach Litwy Środkowej.

1 000 PLN