The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8548

1960 pierwszy rakietowy lot doświadczalny, arkusiki nalepek Aeroklubu Krakowskiego.


200 PLN
8549

1961 Chiny Ludowe (ChRL), widokówka (Kanał Sueski) wysłana 10.III pocztą lotniczą z miejscowości Tsamkong do Niemiec przez marynarza M/S Corona.


120 PLN
8550

1961 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 25.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".


60 PLN
8551

1962 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 24.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".


40 PLN
8552

1962 arkusik znaczków do opłacania przesyłek podczas II Międzynarodowych Zawodów Szybowcowych Krajów Socjalistycznych w Lesznie i VIII Szybowcowych Mistrzostw Polski, bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
8553

1962 przesyłka ocalała z katastrofy lotniczej samolotu PLL "Lot" - Viscount 804 w dniu 19.12.62, koperta dublowana (podklejona), na odwrocie zalepka informacyjna i stemple warszawskie, rzadkie.


1 100 PLN
8554

1963 Zawody balonowe z okazji XXXII M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 22.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".


40 PLN
8555

1963 plakietki lotu rakietowego aeroklubu krakowskiego, plakietka właściwa i trzy odbitki makulaturowe.


200 PLN
8556

1963 arkusz czystych znaczków szybowcowych do przesyłek podczas IX Szybowcowych Mistrzostw Polski; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
8557

1964 "LOT POLSKIEJ EKIPY OLIMPIJSKIEJ WARSZAWA-TOKIO" lotniczy list polecony wysłany 6.X, dodatkowa nalepka olimpijska skasowana stemplem okolicznościowym "PRZEWIEZIONO SAMOLOTEM AIR FRANCE", na odwrocie stemple odbiorcze Tokio i Tokio Wioska Olimpijska; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (końce koperty podgięte).

Fi.1372, 1367
Mi.1515, 1524
60 PLN
8558

1964 Kongo Kinszasa, dekoracyjnie frankowany list lotniczy wysłany 7.1 z Elisabetville do Puław, kasownik odbiorczy na odwrocie.


Mi.2, 12, 13, 16, 11
50 PLN
8559

1964 Hong Kong, polecony list lotniczy wysłany 13.I z Kowloon do Nowego Jorku, kasownik odbiorczy na odwrocie.


50 PLN
8560

1964 Pierwszy lot poczty śmigłowcowej, przesyłka przewieziona 23.8 na trasie Poznań - Warka.


20 PLN
8561

1964 Zawody balonowe z okazji XXXIII M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 20.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".


30 PLN
8562

1964 arkusze czyste znaczków do przesyłek podczas zawodów balonowych o puchar przechodni Dowódcy Lotnictwa Operacyjnego w związku z XXXIII Międzynarodowymi Targami Poznańskimi dla balonów "Poznań", "Katowice", "Polonez", "Syrena", bardzo dobry stan zachowania.


300 PLN
8563

1965 "POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT 3.VII.1965 INAUGURACJA LINII WARSZAWA-HELSINKI" Warszawa 19 - znaczek na karcie skasowany 3.7 stemplem okolicznościowym, odciśniętym dodatkowo obok.

Fi.871
Mi.1015
30 PLN
8564

1965 Republika Kongo, list lotniczy, wysłany 7.6 z Pointe-Noire do Warszawy, kasownik odbiorczy.


30 PLN
8565

1965 6 rakietowy lot doświadczalny, koperta przesłana 3.2 z Krakowa do Raciborowic, dekoracyjna całość.


20 PLN
8566

1965 kompletny arkusz czystych znaczków do przesyłek eksperymentalnej poczty rakietowej (6 lot) zawierający 2 "sektory" 10-znaczkowe, bardzo dobry stan zachowania.


300 PLN
8567

1967 Portugalia, specjalny lot papieża Pawła VI na trasie Fatima - Watykan 13.V, dekoracyjna całość (koperta).


35 PLN
8568

1967 Dahomej, list lotniczy wysłany 6.III z Cotonou do Warszawy, kasownik odbiorczy.


30 PLN
8569

1968 Egipt, list lotniczy wysłany 15.XII przez marynarza m/s "Kopernik" z Aleksandrii do Warszawy.


20 PLN
8570

1968 Watykan, przelot papieża Pawła VI na trasie Rzym-Bogota i z powrotem; mieszana frankatura włosko-watykańska; efektowna całość o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym.


40 PLN
8571

1970 samolotowy lot pocztowy szlakiem Lenina w Polsce.


20 PLN
SOLD
8572

1972 Igrzyska Olimpijskie - przelot polskiej ekipy olimpijskiej na trasie Warszawa - Monachium, koperta przesłana 22.VIII.


20 PLN
SOLD
8573

1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Chicago.


20 PLN
8574

1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Bagdad, znaczek skasowany datownikiem okolicznościowym "OTWARCIE LINII PLL-LOT WARSZAWA-BAGDAD-WARSZAWA WARSZAWA 1 - 16 XII 1972", na odwrocie datowniki odbiorcze: Baghdad z 17 grudnia i Warszawa z 27.12.


40 PLN
8575

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Boston-Warszawa.


30 PLN
8576

1972 Inauguracyjny I lot przez Atlantyk samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Toronto, na odwrocie datowniki Toronto i Warszawa; stempelek kapitana odbity w kolorze fioletowym.


30 PLN
8577

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal, na odwrocie specjalny stempel poczty kanadyjskiej GENERAL DELIVERY, a na froncie datownik odbiorczy.


30 PLN
8578

1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka.


10 PLN
8579

1974 koperta lotnicza ŚWF "Polska 73" o sygnaturze (X.73) wysłana 29.5 z Warszawy do Hammonton w USA, jednowierszowy stempelek "NOT FOR RURAL CARRIER No I RAF".

Fi.Ck59
80 PLN
8580

1974 Tajwan (Taipei), list lotniczy z Taipei wysłany 9.IV do Niemiec.


Mi.1003 
20 PLN
8581

1980 przelot polskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie "Moskwa 80", list lotniczy wysłany 13.VII; kasownik odbiorczy.


15 PLN
SOLD
8603

1964 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio, karta ze znaczkiem dodatkowej opłaty lotniczej, przesłana szybowcem "Bocian" z okazji otwarcia olimpiady, okolicznościowy datownik z miejscowości Tokio k.Wyrzyska!!!


15 PLN
8608

1972 Igrzyska Olimpijskie - przelot polskiej ekipy olimpijskiej na trasie Warszawa - Monachium, komplet 2 kopert przesłanych lotami: z 22.VIII (popularna) i z 25.VIII (rzadka); temat - OLIMPIADA.


80 PLN
8610

1974 przelot polskiej reprezentacji piłkarskiej na X Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN; koperta lotnicza ŚWF "Polska 73" z prywatnym dodrukiem - "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ 13 CZERWIEC - 7 LIPIEC 1974 ROK FUSSBALL - WELTMEISTERSCHAFT PRZELOT POLSKIEJ REPREZENTACJI PIŁKARSKIEJ", sygnatura (X.73); temat - PIŁKA NOŻNA.

Fi.Ck59
20 PLN