Auction 102. Communist Poland 1945-1952

5842

Fi.550P
Mi.690
1 000 PLN
5843

Fi.550P
Mi.690P
700 PLN
5844

1951 miejscowy list polecony z Świdnicy Śląskiej 11.9.51, rzadki na liście znaczek z bloku.

Fi.551, 576
Mi.691, 714
40 PLN
5845

1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny.

Fi.554
Mi.688
60 PLN
5846

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami.

Fi.556-61
Mi.694-9
150 PLN
5847

1951 I Kongres Nauki Polskiej, znaczki za 1,15 zł w parce poziomej, prawy z błędem "zniekształcone T w POCZTA" na poz.62; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.560 B2
Mi.698
72 PLN
5848

1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.561
Mi.699
40 PLN
5849

1951 Kongres Kultury Polskiej, znaczek z rozmazanym rysunkiem.

Fi.561
Mi.699
25 PLN
5850

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów.

Fi.563-5
Mi.702-4
300 PLN
5851

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-).

Fi.563-65
Mi.702-04
30 PLN
5852

Fi.566
Mi.701
10 PLN
5853

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, parka legitymacyjna o ząbkowaniu liniowym 12¾:10¾ z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.566
Mi.701
50 PLN
5854

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, znaczek za 40 gr. z błędem na poz.31 "chmurka w lewym dolnym rogu", gwarancja Krawczyk.

Fi.566 B2
Mi.701
60 PLN
5855

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, parka znaczków za 40 gr., lewy z błędem na poz.91 "biała plamka pod gołębiem", gwarancja Krawczyk.

Fi.566 B3
Mi.701
90 PLN
5856

Fi.566MK
Mi.701
90 PLN
5857

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste.

Fi.567 Pw
Mi.706 Zf
50 PLN
5858

1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry.

Fi.567
Mi.706
20 PLN
5859

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.567MK
Mi.706
50 PLN
5860

1951 Festiwal Muzyki Polskiej, znaczek z przesuniętą perforacją pionową z bocznym marginesem.

Fi.571
Mi.709
60 PLN
5861

1951 Festiwal Muzyki Polskiej, parka znaczków z przesuniętą perforacja pionową wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.571MK
Mi.709
150 PLN
5862

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, znaczki z bloku - wszystkie kombinacje: czworoblok, parki poziome i pionowe, znaczki pojedyncze; aby uzyskać podobny komplet trzeba porwać co najmniej 4 bloki wycenione wg. katalogu Fischera na 600.- zł; czyste.

Fi.573-76
Mi.711-14
400 PLN
5863

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, czwórka z bloku, kasowana z pełną oryginalną gumą.

Fi.573-76
Mi.711-14
30 PLN
5865

1951 groszy, blok z nadrukami groszy typ 23A w kolorze fioletowym, blok kasowany stemplem Warszawa 1 z wyróżnikiem "1m", na odwrocie uszkodzona guma przy dolnym marginesie, od frontu bez zarzutu.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
1 000 PLN
5866

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok.

Fi.bl.12
Mi.Bl.12
120 PLN
5867

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok czysty (Fi.150.-).

Fi.bl.12
130 PLN
5868

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok ostemplowany 18.11 kasownikiem okolicznościowym z kolorze czerwonym "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW WARSZAWA 1951" na karcie - prawdopodobnie z karnetu (Myślicki 51 032).

Fi.bl.12
100 PLN
5869

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, dwie odmiany bloku czystego, pierwsza rzadsza na białym cieńszym, a druga na kremowym grubszym papierze, odmiana gwarancja.

Fi.bl.12
400 PLN
5870

1951 karnet - blok "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD DELEGATÓW PZF".

Fi.bl.12
70 PLN
5871

1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok z błędem w postaci podwójnych linii prawego ornamentu w górnej części.

Fi.bl.12B1
Mi.Bl.12
90 PLN
5872

1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok z podwójnymi liniami ornamentu.

Fi.bl.12B1
Mi.Bl.12
180 PLN
5873

1952 groszy, lotniczy list polecony z Sosnowca do Danii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, gwarancja Petriuk.

Fi.468, 498-500
Mi.606, 636-8
80 PLN
5874

1952 groszy - po wycofaniu z obiegu, list z Nowego Sącza do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym i fioletowym, list wysłano 8.9.52, tj. ponad 3 miesiące po wycofaniu tych znaczków z obiegu (30.4.52), ciekawostka.

Fi.520, 526
Mi.651, 658
60 PLN
5875

1952 groszy, kartka z Krakowa do Ustrzyk Dolnych opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, całostka z nadrukiem typ 8 w kolorze fioletowym.

Fi.520, 536, Cp124
Mi.651, 674
30 PLN
5876

1952 rocznik znaczków czystych w tym dodatkowo odmiana 631I NIEDZIGA (Fi.672.-).

Fi.583-652
Mi.721-90
400 PLN
5877

1952 5. rocznica śmierci gen. Karola Świerczewskiego, serie z odmianami papieru.

Fi.588-9
Mi.726-7
50 PLN
5878

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta, kasowana - z koperty FDC (Fi.90.-).

Fi.590-93A
Mi.728-31B
60 PLN
5879

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, nieząbkowana seria czysta w czworoblokach z marginesami, 90 gr blok legitymacyjny z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 1 moletowanie), bardzo dobry stan zachowania (Fi.+420.-).

Fi.590-93A
Mi.728-31B
320 PLN
5880

1952 FDC - wydanie na przesyłki lotnicze, seria nieząbkowana w parkach pionowych skasowana na dwóch kopertach w pierwszym dniu obiegu, biorąc pod uwagę, że na kopertach FDC zwyczajowo umieszczano pojedynczą serię, oraz to, że w tamtym okresie koperty FDC przygotowywano w stosunkowo niewielkich nakładach, są to wyjątkowo rzadkie walory w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.590-93A
Mi.728-31B
500 PLN
5881

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, narożny znaczek z pustopolem.

Fi.591B
Mi.729A
300 PLN
5882

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, list lotniczy z Poznania nadany w 1958 roku kiedy to użyty znaczek dawno nie posiadał mocy obiegowej.

Fi.593B
Mi.731A
10 PLN