Auction 102. Communist Poland 1945-1952

5401

1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku.

Fi.429-36 A
Mi.A-H486
220 PLN
5402

1948 Kultura polska, znaczki z bloku kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.320.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
280 PLN
5403

1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem; cena katalogowa pojedynczych znaczków z bloku Fi.240.-, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.A429-36
Mi.A-H486
240 PLN
5404

Fi.A489-91
Mi.A515-17
432 PLN
5405

1948 Kultura Polska, blok z numerem sektora 4 w bardzo dobrym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
400 PLN
5406

1948 kultura polska, blok.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
350 PLN
5407

1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim, gwarancja.

Fi.bl.10
1 200 PLN
5408

1948 Kultura polska, blok czysty (Fi.650.-), z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni.

Fi.bl.10
450 PLN
5409

1948 Kultura Polska, blok z 4 sektora w arkuszu drukarskim na liście poleconym wysłanym 31.12 z Poznania do Warszawy - opłata zawyżona w stosunku do taryfy, datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.10
800 PLN
5410

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
650 PLN
5411

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty (Fi. 900.-) z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.11
720 PLN
5412

Fi.bl.11MK
Mi.Bl.11
2 711 PLN
5413

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 16 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
5414

1948 miejscowy list z Łodzi z opłatą pobraną w gotówce.

80 PLN
5415

1949 list z Poznania do PCK we Francji ze stemplem cenzury R.P. 3043 U.C., koperta naddarta ale cała.

Fi.362, 385
Mi.393, 419
15 PLN
5416

1949 kartka z Wrocławia 17.12.49 do Warszawy.

Fi.396
Mi.429
10 PLN
5417

1949 list z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.395 IIex, 452
Mi.428, 499
25 PLN
5418

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
5419

1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.10 (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN.

Fi.422B
Mi.457A
50 PLN
5421

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.433A
Mi.467B
20 PLN
5422

1949 list firmowy z Przemyśla 11.8.48 do Jarosławia.

Fi.444
Mi.479
10 PLN
5423

1949 lotniczy list polecony z Warszawy 29.11.49 do Meksyku na międzynarodową konferencję JATA, odbiorcy nie znaleziono i wrócił do nadawcy 4.3.50.

Fi.447, 449, 472
50 PLN
5424

1949 list firmowy z Gdyni 14.7.49, koperta nicowana (użyta dwukrotnie) stąd uszkodzona.

Fi.460
Mi.491
15 PLN
5425

1949 list polecony z Torunia 23.2.49 do Warszawy.

Fi.461
Mi.492
50 PLN
5426

1949 list polecony z Lublina do Puław.

Fi.464, 470, 475
Mi.495, 518, 523
10 PLN
5427

1949 list z Pułtuska 28.9.49 do Mławy.

Fi.467
Mi.502
10 PLN
5428

Fi.472, 475
Mi.520, 523
15 PLN
5429

Fi.475
Mi.523
40 PLN
5430

1949 list z Poznania 22.4.49 ze stemplem propagandowym Targów Poznańskich.

Fi.476
Mi.524
10 PLN
5431

1949 list polecony z Ireny 18.8.49 do Puław.

Fi.478
Mi.526
15 PLN
5432

1949 list firmowy z Pruszkowa 3.5.49 do Warszawy.

Fi.481
Mi.507
15 PLN
5433

1949 bojownicy o wolność i demokrację, lotniczy list polecony Wałbrzycha do Belgii.

Fi.491
Mi.517
180 PLN
5434

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na karcie wysłanej z urzędu Warszawa 1 Kiosk-Politechnika (Myślicki 49 036).

Fi.492-94
Mi.527-29
30 PLN
5435

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, bloki legitymacyjne z oznaczeniem walca Ok. - znajdujące się pod 26 znaczkiem w arkuszu, czyste, minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.492-94
Mi.527-29
80 PLN
5436

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
5437

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
130 PLN
5438

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528
15 PLN
5439

1949 5 rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
5440

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.35.-).

Fi.495-97
Mi.530-32
25 PLN
5441

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN