Auction 102. Local postage 1944-1945

4497

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.13
70 PLN
4498

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.13III
100 PLN
4499

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym na znaczku wydania z 1943 roku (Fischer nr 110 druk rotograwiurą) o nakładzie 6 sztuk !, fotoatest.

Fi.14
6 000 PLN
4500

Fi.14
6 000 PLN
4501

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów, nakład szacowany w katalogu Fischer na 10 do 150 szt. (ze względu na nietypowy po wojnie, ale niezbyt wysoki nominał raczej 50 do 70 sztuk); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, skrócony atest Wiatrowski.

Fi.14
1 500 PLN
4502

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, nakład 415 sztuk, gwarancja Walocha.

Fi.15
200 PLN
4503

Fi.17
150 PLN
4504

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z "Gapą" za 1 zł./12 gr. z nadrukiem nowej wartości "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (kilka z ogólnego nakładu 116 szt), cena wywoławcza bez uwzględnienia dopłaty za górny margines z Gapą - Pw1 (Fi.+100%), poza lekko skośnie zgiętym prawym dolnym rogiem w pięknym stanie, gwarancja Perzyński.

Fi.18 Pw1
700 PLN
4505

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalny znaczek za 32 gr. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem stempelkiem gumowym typu II "Poczta Polska / Rudnik / n/Sanem / belka" (nakład 5 szt.), nadruk lekko przebija na odwrocie, piękny stan zachowania, gwarancja Perzyński.

Fi.18II
8 000 PLN
4506

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./12 gr. z nadrukiem nowej wartości i dotąd niekatalogowanym podwójnym "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze fioletowym (kilka z ogólnego nakładu 50 szt), piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.18c Np
3 400 PLN
4507

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 13 sztuk !, fotoatest.

Fi.19
3 800 PLN
4508

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalny znaczek za 48 gr. z niekompletnym nadrukiem stempelkiem gumowym typu I "Poczta / Polska / w Rudniku", przedrukowany w minimalnym ogólnym nakładzie 5 szt. - to unikat - jedyny znany egzemplarz bez belki pod napisem, dotąd opisano tylko niekompletny nadruk typu IV (bez napisu Polska); oferowany walor to jeden z najrzadszych znaczków Poczt Lokalnych 1944-45, piękny stan, gwarancja Gryżewski, Perzyński.

Fi.19I
15 000 PLN
4509

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./60 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 1 zł. 1 / belki" Nakład 710 szt.), gwarancja Krawczyk.

Fi.20
120 PLN
4510

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł./24 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze szaroczarnym (nakład 100 szt.), na wycinku z listu, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.21
700 PLN
4511

1944 Zamość, stemplowany znaczek z ręcznym nadrukiem lokalnym o nakładzie 10 sztuk !, fotoatest.

Fi.21
4 200 PLN
4512

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem najrzadszego typu IV trzema stempelkami - gumowymi "Polska" i "belka" oraz metalowym "RUDNIK n SANEM", został przedrukowany w minimalnym nakładzie 9 szt. - to jeden z najrzadszych znaczków Poczt Lokalnych 1944-45, mimo uszkodzonego ząbka po prawej ogólnie w ładnym stanie, gwarancja firmowa Gryżewski, Perzyński.

Fi.22IV
4 000 PLN
4513

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, pochodzący od klienta narożny znaczek z "Gapą" za 2 zł./1 zł. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład pojedyncze sztuki), cena wywoławcza bez uwzględnienia dopłaty za górny margines z Gapą - Pw1 (Fi.+100%); poza jednym śladem podlepki na marginesie w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.29 Pw1
3 000 PLN
4514

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z "Gapą" za 60 gr. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład pojedyncze sztuki), nadruk "Polska Poczta Brwinów / belka" odbito dodatkowo na marginesie, cena wywoławcza bez uwzględnienia dopłaty za górny margines z Gapą - Pw1 (Fi.+100%), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.33 Pw1
3 000 PLN
4515

1945 GOSTYŃ WIELKOPOLSKI, kompletna seria znaczków serii historycznej z nadrukiem nowego nominału "OPŁACONO GOTÓWKĄ i nowy nominał 50/15 gr., 1 zł./25 gr., 3 zł./30 gr. lub 3 zł./15 gr."; wydanie przygotowywane dla Kielc lecz ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami jako prywatnymi nalepkami opłaty gotówkowej; zazwyczaj spotykane to bez gumy, tu wyjątkowo znaczek za 50/15 gr. z pełną oryginalną gumą na całej powierzchni, sygnowane B.Miller, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-4
1 000 PLN
4516

1945 Końskie, list polecony z Końskiego do Krakowa opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem, gwarancja Falkowski.

1 400 PLN
4517

140 PLN
4518

160 PLN
4519

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej z odwróconym nadrukiem nowego nominału "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/15 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy jak ten znaczek, gwarancja Krawczyk.

160 PLN