Auction 101. Town postage 1914-1918

37395

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

50 PLN
37396

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 19/III do 1/IV; stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.

50 PLN
37397

Fi.1-3
240 PLN
37398

Fi.1-3
240 PLN
37399

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN
37400

Fi.1-5
100 PLN
37401

Fi.1-5
300 PLN
37402

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
37403

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
37404

Fi.1-5A ark.
750 PLN
37405

Fi.1-5A ark.
2 000 PLN
37406

1918 Warszawa, kartka z Zamościa do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Zamościu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
60 PLN
37407

Fi.2b
60 PLN
37408

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
37409

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
37410

1918 Przedbórz, ząbkowana seria II wydania w czworoblokach, wszystkie znaczki typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3-6B
400 PLN
37411

1918 Przedbórz, seria stemplowana w czworoblokach, gwarancja Schmutz (czworoblok znaczka za 2 gr gwarancja Ryblewski).

Fi.3-6B
600 PLN
37412

1918 Przedbórz, II wydanie, próba (makulatura) dwustronna 2 gr./4 gr., na awersie 2 gr. - typ 2, a na rewersie 4 gr. - typ 1 próba bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/4A P1
1 100 PLN
37413

1918 Przedbórz, II wydanie, próba (makulatura) dwustronna 10 gr./2 gr., na awersie 10 gr. - typ 1, a na rewersie 2 gr. - typ 2 próba bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/6A P2, 4A P2/5A
Mi.3/6 P, 4 P/5
1 100 PLN
37414

1918 Przedbórz, list z Niemiec do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.3B
250 PLN
37415

Fi.3BMK1
400 PLN
37416

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 4.VI z miejscowości Reichenberg (obecnie Liberec w Czechach), przesyłka dostarczona przez Pocztę Miejską 11.6, co dokumentuje fioletowy stempel z datownikiem "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA"; stempelek cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
37417

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 22.1 z Warszawy do Częstochowy, fioletowy datownik częstochowskiej poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA" z 23.1; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
600 PLN
37418

Fi.4-6
360 PLN
37419

Fi.4-6
320 PLN
37420

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
420 PLN
37421

1918 Przedbórz, II wydanie, znaczek za 4 gr. ze znacznie przesuniętym w pionie i lekko obróconym ząbkowaniem liniowym ZL 11,5, gwarancja Schmutz.

Fi.4B MK
Mi.4B
150 PLN
37422

1918 Przedbórz, znaczek typu 2 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.4B MK
400 PLN
37423

Fi.4aNo, 5aNo
1 200 PLN
37424

1918 Łódź, kartka z Zgierza do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej w kolorze lilakarminowym.

Fi.4b
280 PLN
37425

1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym (Mi.500 euro), zachowany w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, delikatna przedwojenna sygnatura, podwójna gwarancja Mikstein.

Fi.4s Np
1 250 PLN
37426

1918 Luboml, znaczek z pustopolem i odwrócony drukiem nominału.

Fi.5B B1
80 PLN
37427

1918 Przedbórz, znaczek II wydania, podlepki, gwarancja.

Fi.6B
70 PLN
37428

Fi.7-9
120 PLN
37429

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro) z pełna oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein.

Fi.7-9
120 PLN
37430

1918 Przedbórz, cięta seria III wydania w czworoblokach, górne znaczki ze śladem po podlepce, znaczki za 2, 4, 6 gr typ 1 i typ 2, znaczki za 10 gr typ 2 i typ 3, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7-10A
500 PLN
37431

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
37432

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja i opis typu Mikstein(3), Brajer (1), Witkowski(4).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
37433

1918 Przedbórz, ząbkowana seria III wydania w czworoblokach, znaczki za 2 i 4 gr typ 2 i typ3, znaczki za 6 i 10 gr typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7-10B
400 PLN
37434

1918 Przedbórz, znaczek III wydania, podlepki, gwarancja Falkowski.

Fi.7B
15 PLN