The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 101. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37235

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego rzadki stemplowany, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
300 PLN
SOLD
37236

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
37237

1916 Zawiercie, seria stemplowanych znaczków z nadrukiem kontrolnym w doskonałym stanie, wartość katalog Fischer 4.000,- zł, katalog Michel 2.200,- Euro, , gwarancja Schmutz.

Fi.1Ia-2Ia
2 500 PLN
37238

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
100 PLN
37239

1916 Częstochowa, list wysłany miejscowo 26.8., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 10 (fenigów).

Fi.1c
60 PLN
37240

1916 Warszawa, miejscowa kartka z Warszawy z stemplem poczty miejskiej.

Fi.2
25 PLN
37241

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 22.5 datownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
30 PLN
37242

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
37243

1916 Częstochowa, dofrankowana całostka (część "na odpowiedź" karty podwójnej) wysłana 23.9 z niemieckiego urzędu pocztowego w Warszawie; fioletowy datownik odbiorczy "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 30 X; dwukrotnie odciśnięty stempelek cenzury niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2a
400 PLN
37244

1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila (Fi.1000.-), stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
700 PLN
37245

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
60 PLN
37246

1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
100 PLN
37247

1916 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 20.5 z Warszawy do Częstochowy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 21 V na mostku i prostokątny ramkowy stempelek taryfowy "Porto 10 Pf."; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; dodatkowo grzecznościowa koperta ofrankowana znaczkiem niemieckim za 3 fen, skasowanym 8.4.16 w Częstochowie, stempelek poczty miejskiej "STADT-POST POCZTA MIEJSKA CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA" i stempelek taryfowy "5" (fenigów); na karcie albumowej.

Fi.2f, 1b
300 PLN
37248

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
37249

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.1760.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
37250

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.440.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
360 PLN
37251

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Mi.130 euro) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
37252

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 300 PLN
37253

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.3-4
320 PLN
37254

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

Fi.4
150 PLN
37255

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
60 PLN
37256

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej, gwarancja.

Fi.5
100 PLN
37257

1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.5
680 PLN
37258

1916 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel cenzury wojskowej z Poznania, na odwrocie znaczek doręczeniowy poczty miejskiej.

Fi.5
65 PLN
37259

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilawoczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.550.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.5a
750 PLN
37260

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche (Fi.550.-), gwarancja Schmutz.

Fi.5a
500 PLN
37261

1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek w kolorze liliowoczerwonym z pustopolem na marginesie, gwarancja.

Fi.5a
250 PLN
37262

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+70.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
110 PLN
37263

1916 Sosnowiec, pasek znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche z pustopolami na marginesach, gwarancja.

Fi.5b
1 100 PLN
37264

1916 Sosnowiec, kompletny arkusz znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający wszystkie kombinacje parek tete-beche, na marginesach pustopola, a na górnym marginesie kompletne, na poz. 32 w arkuszu znaczek z błędem "brak dolnej poprzeczki w literze E" (pokazany na osobnej ilustracji, arkusz w bardzo dobrym stanie, spektakularne i rzadkie, fotoatest.

Fi.5b ark. (5bB1)
10 000 PLN
37265

1916 Warszawa wydanie z nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/50 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.7
Mi.8
30 PLN
37266

1916 Warszawa, miejscowy list opłacony jak druki wysłany 27.1, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej za 5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE.

Fi.7
80 PLN
37267

1916 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowy poczty miejskiej, na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy.

Fi.8b
50 PLN
37268

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka (druki) wysłana 18.8, doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 2/10 gr unieważnionym kasownikiem z syrenką warszawską.

Fi.9
50 PLN
SOLD
37269

1916 Warszawa, list miejscowy (druki) nadany 31.6, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej wydania przedrukowego za 2/10 gr unieważnionym kasownikiem z syrenką warszawską, przesyłkę przeadresowano i dosłano do hotelu Europejskiego.

Fi.9
150 PLN
37270

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka grzecznościowa, widokówka nadana 19.6, znaczek poczty miejskiej za 2/10 gr unieważniona kasownikiem z syrenką warszawską, dodatkowy stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE.

Fi.9
60 PLN
37271

1916 Warszawa, miejscowy list z Warszawy, na odwrocie znaczek doręczeniowy poczty miejskiej.

Fi.9
50 PLN
37272

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 21.6, doręczenie (jak za przesyłkę ekspresową) efektownie opłacone dziesięcioma znaczkami za 2/10 gr, unieważnionymi datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", dodatkowo stempelek Poczty Miejskiej WRĘCZENIE OPŁACONE (83x172mm) w kolorze czerwonolila (Fi.+180.-); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.9, 27Ia
400 PLN
37273

1916 Warszawa, seria wydania przedrukowego.

Fi.9-10
20 PLN
SOLD
37274

1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, kasowany znaczek 2/10 gr. z błędem nadruku na poz.28 w drugim sektorze "prawa gwiazdka 6-promienna, lewa gwiazdka spłaszczona", gwarancja Krawczyk.

Fi.9at
120 PLN