The auction will start on 21.06.2024

Auction 101. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42963

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz sprzedażny bloków złożony w połowie.

Fi.bl.90 ark.
Mi.Bl.52
20 PLN
42964

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
42965

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona plamka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
20 PLN
42966

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
42967

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.107.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
100 PLN
42968

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
70 PLN
42969

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
20 PLN
42970

1973 Zwierzyna łowna, znaczek za 50gr z błędem "zamiast pierwszego K w KONARSKI - grube X" na poz.7; gwarancjaalinowski.

Fi.2101 B1
Mi.2248
60 PLN
42971

1973 zwierzyna łowna, list lotniczy z Poznania do Niemiec.

Fi.2105
Mi.2252
10 PLN
42972

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
42973

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
42974

1973 badanie kosmosu, dwie serie z kompletem przywieszek.

Fi.2108-9
Mi.2255-6
25 PLN
SOLD
42975

1973 badanie kosmosu - Salut, Copernicus, komplet arkusików z przywieszkami.

Fi.2108-9 ark.
Mi.2255-6
35 PLN
42976

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
70 PLN
42977

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek za 4,90 zł. z błędem na poz.4 "przerwane z w zł", gwarancja Krawczyk.

Fi.2109 B1
Mi.2256
30 PLN
42978

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
20 PLN
42979

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
100 PLN
42980

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "uszkodzone n - Ochroria".

Fi.2124B1
Mi.2272
50 PLN
42981

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
42982

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
42983

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
42984

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
42985

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115,20).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
80 PLN
42986

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 216 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
42987

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
42988

1974 "OPERACJA ŻAGIEL OPERATION SAIL" Gdynia 1, znaczek na dekoracyjnej kopercie Komitetu Wykonawczego ostemplowany 19.07, dodatkowo stempel okolicznościowy "OPERATION SAIL 1974 GDAŃSK GDYNIA KOMITET WYKONAWCZY" z godłem państwowym i pieczęci nagłówkowej; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2171
Mi.2318
30 PLN
42989

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, bloczek bardzo ładnie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "Okręgowa Wystawa Filatelistyczna Warszawa 74" na kopercie grzecznościowego listu poleconego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.48
Mi.Bl.59
60 PLN
42990

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, bloczek skasowany stemplem okolicznościowym "ZLOT MŁODZIEŻY POLSKIEJ WARSZAWA 74"; z pełną gumą; dobry stan zachowania.

Fi.bl.48
Mi.Bl.59
50 PLN
42991

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
40 PLN
42992

1974 Srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej, bloczek skasowany w pierwszym dniu obiegu 21.VII stemplem okolicznościowym "X MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ POLSKA SREBRNY MEDAL" Warszawa 1; z pełną gumą; dobry stan zachowania.

Fi.bl.94
Mi.Bl.60
100 PLN
42993

1974 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
42994

1974 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; ciekawy stempel z wielbłądem; temat - FAUNA.


20 PLN
42995

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
30 PLN
SOLD
42996

1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2199
Mi.2346
50 PLN
42997

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.106,90).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
70 PLN
42998

1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.97,20).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
150 PLN
42999

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
43000

1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czerwonej.

Fi.2215
Mi.2362
20 PLN
43001

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
43002

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN