Auction 101. Polish People's Republic 1952-1989

43283

Fi.3063
Mi.3211
100 PLN
43284

Fi.3065B1
Mi.3213
25 PLN
43285

Fi.3076
Mi.3224
20 PLN
43286

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
120 PLN
43287

1989 Poczet królów i książąt polskich (IV) - Władysław Herman, znaczki za 30 zł w parce poziomej, prawy z błędem "uszkodzone M w KOPECKI" na poz.7; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.3080 B1
Mi.3228
50 PLN
43288

Fi.3086 Mk
Mi.3234
40 PLN
43289

Fi.3086No+2589
Mi.3234K+2752
675 PLN
43290

1989 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem podwójnym jednym tak zwanym "suchym), gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.3086Np (MK)
Mi.3234DD
600 PLN
43291

1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek siedmiu sztuk w tym dwa z numerami na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.3088
Mi.3236
40 PLN
43292

1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów, drukowane w postaci taśmy bieżącej o długości 1000 i szerokości 10 znaczków plus marginesy, następnie taśmę perforowano (znaczki w rolce połączone były krótszymi bokami), nadrywano wzdłuż linii perforacji i zwijano w zestawy 10 rolek 1000-znaczkowych, dla ułatwienia kontroli ilości sprzedanych znaczków co 5 posiadał na odwrocie numer; wskutek mechanicznego rozdzielania ząbkowanie pionowe ulegało często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu - tu oferowana parka pozioma z nierozerwanej wstęgi z numerami na odwrocie!!!, wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; czyste.

Fi.3088
Mi.3236
200 PLN
43293

1989 kwiaty w malarstwie polskim, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3089-96 ark.
Mi.3237-44
100 PLN
43294

Fi.3098FP
Mi.3246PFä
80 PLN
43295

1989 Fałszerstwo na szkodę poczty - fałszywy znaczek za 1000 zł na kopercie listu ekspresowego przesłanego miejscowo 29.12.1992 w Warszawie, gwarancja.

Fi.3098FPt
Mi.PFa3246
500 PLN
43296

Fi.3098MK
Mi.3246
250 PLN
43297

1989 ikony ze zbiorów w Łańcucie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.3099-104 ark.
Mi.3247-52
150 PLN
43298

1989 20. rocznica pierwszego lądowania na Księżycu, nieząbkowany znaczek z bloku, czysty.

Fi.A3062
Mi.3206IIB
30 PLN
43299

1989 gen. G.Korczyński, znaczek nie wprowadzony do obiegu.

Fi.XXVIII
Mi.VI
100 PLN
43300

1989 45. rocznica Armii Ludowej, czworoblok znaczka nie wprowadzonego do obiegu z podobizną gen. Grzegorza Korczyńskiego, na marginesie tytuł serii.

Fi.XXVIII
Mi.VI
250 PLN
43301

1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna Philexfrance '89, blok z uskokiem ząbkowania po prawej stronie ukazujacy jak układały sie grzebienie perforujące.

Fi.bl.138
Mi.Bl.108
30 PLN
43302

1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna Philexfrance '89 w Paryżu, blok z uskokiem perforacji poziomej na prawym marginesie.

Fi.bl.138I
Mi.Bl.108
30 PLN
43303

1989 20. rocznica pierwszego lądowania na księżycu, blok z błędem "złoty dolar", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl.139B B1
Mi.Bl.109A
20 PLN
43304

1989 SOLIDARNOŚĆ - "Wybory 1989" Poczta PRL, seria czterech znaczków za 100 zł: "Jezdem posłem PZPR", "Mecz narodowy 4.VI'89", "Może nie poznają i przejdę", "Kibic bierny komunie wierny"; każdy w trzech kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym.

60 PLN
43305

1989 znaczki poczty Solidarności z Gdańska.

25 PLN
43306

1989 zestaw znaczków poczty Solidarności związanych z pierwszymi wyborami po "okrągłym stole".

70 PLN
43307

1989 dwa arkusz znaczków poczty Solidarności.

50 PLN