41243 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek silnie przesuniętym nadrukiem typ 1 przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.376a MK Mi.409b |
| 120 PLN | |
41244 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadko spotykanym nadrukiem niewielką ilością farby - praktycznie nie widoczny napis "ZŁ". | Fi.376a MK Mi.409b |
| 200 PLN | |
41245 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa znaczki za 1,50 zł./25 gr. przedrukowane I Formą; marginesowy z cienką listwą ochronną na marginesie ma abklatsch rysunku podstawowego, a drugi abklatsch - drugostronną odbitkę maszynową nadruku, rzadko spotykany zestaw makulaturowych znaczków. | Fi.376a MK4, 376a MK5 Mi.409b |
| 320 PLN SOLD | |
41246 |
| 500 PLN | |
41247 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 400 PLN SOLD | |
41248 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, list wysłany z Cieszyna do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym jednowierszowym stemplem "Cieszyn 1" (C94 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) z datą dostawioną jednowierszowym datownikiem "19.9.45"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT1 Mi.409b |
| 100 PLN | |
41249 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja. | Fi.376a t1+2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
41250 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2. | Fi.376a typ1+2 Mi.409b |
| 15 PLN SOLD | |
41251 |
| 380 PLN | |
41252 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy unikalny z rzadkim błędem na poz.53 "plamka nad belką", z atestu plama powstała skutkiem wyprysku stopu przy sporządzeniu odlewu stereotypowego i zanikła podczas dalszego druku skutkiem zużycia, to szybkie zanikanie opisał L.Schmutz na tanim znaczku drukowanym typografią "Przegląd Filatelistyczny" 8/2007 i zreprodukował na il.13, tu na drogim znaczku podstawowym drukowanym rotograwiurą, historyczny fotoatest z 1973 roku Prof.dr Antoni Łaszkiewicz. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 2 000 PLN | |
41253 |
1945 wydanie przedrukowe, piękny marginesowy znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.376b FII T1 Mi.409a |
| 1 600 PLN | |
41254 |
1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk. | Fi.376b FII T2 Mi.409a |
| 2 800 PLN | |
41255 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30) - określane jako błąd "uszkodzona belka i cyfra 1 nowej wartości"; co unikalne błąd nadruku występuje na pozycji gdzie na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem odnotowano na kilkunastu arkuszach powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 2" - widoczne w prześwicie na górnym skanie (rozjaśnionym do żółtego) - możliwe, że jest to jedyny egzemplarz z takim błędem - do tej pory inny nie jest znany, gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.376b FII T2 B Mi.409a |
| 5 000 PLN | |
41256 |
1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1 (wycena takiej parki Fi.7000.-), podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz. | Fi.376b FII T2 i T1 Mi.409a |
| 2 400 PLN | |
41257 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, Fischer 7.500,- zł, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376b FI typ 1 Mi.409a |
| 4 000 PLN | |
41258 |
| 6 000 PLN | |
41259 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376b typ1 Mi.409a |
| 350 PLN | |
41260 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki w kolorze czerwonym z nadrukami typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie jeden Ryblewski, drugi Petriuk. | Fi.376b typ 1 i 2 Mi.409a |
| 2 500 PLN | |
41261 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze jasno brązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Świętochłowic, nadruk formą III, nadruki typ1 i typ2, gwarancja i opis Walocha. | Fi.376c typ1 + typ2 Mi.409 |
| 800 PLN SOLD | |
41262 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze jasno brązowoczerwonym na liście okolicznościowym I Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny, znaczek z charakterystyczną usterką w postaci uszkodzonej belki z prawej strony, gwarancja i opis przy znaczku Walocha. | Fi.376c typ 2, 376a, 360, 377 Mi.409 |
| 1 000 PLN | |
41263 |
1945 wydanie przedrukowe 1,50zł/25gr, znaczek podstawowy rzadkiej odmiany koloru ciemnobrązowoczerwonego skasowany 2.9 na kopercie w Warszawie jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" Warszawa 19-LOTNISKO stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204); temat - LOTNICTWO; gwarancja i opis. | Fi.376d Mi.409 |
| 600 PLN | |
41264 |
| 1 400 PLN | |
41265 |
1945 wydanie przedrukowe, wzorcowa odbitka kontrolna, gwarancja. | Fi.376ok Mi.409 |
| 320 PLN SOLD | |
41266 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
41267 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
41268 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty na papierze x, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 40 PLN | |
41269 |
1945 zabytki Gdańska, list polecony z Łodzi do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.378 Mi.411 |
| 60 PLN SOLD | |
41270 |
1945 zabytki Gdańska, czworoblok z numerem walca na marginesie. | Fi.378 |
| 25 PLN SOLD | |
41271 |
1945 list polecony z Warszawy do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1566 i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.378, 380 Mi.411, 414 |
| 30 PLN SOLD | |
41272 |
1945 list z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680. | Fi.379B Mi.412A |
| 50 PLN | |
41273 |
1945 List firmowy z Białej Krakowskiej, znaczek serii Warszawa oskarża z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.380, 376a |
| 90 PLN | |
41274 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze jasno brązowawokarminowym na papierze y3, poziome załamania, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380d Mi.414 |
| 80 PLN | |
41275 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura wielokrotna, parka pionowa na liście poleconym wysłanym z urzędu Radom 4 do Łodzi, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy Łódź 2 z 17.7.46; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.381 Mi.415 |
| 80 PLN | |
41276 |
| 45 PLN | |
41277 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z częściowym abklaczem. | Fi.381 Mi.415 |
| 60 PLN | |
41278 |
| 30 PLN | |
41279 |
| 20 PLN | |
41280 |
1945 Warszawa oskarża, narożnikowy czworoblok z drukiem na zagięciu papieru, guma nałożona na części rysunków znaczka na zagięciu, na fragmencie znaczka odbitej na stronie gumowanej błąd "belka w oknie", zażółcenia na gumie, spektakularne. | Fi.381B1 MK Mi.415 |
| 700 PLN | |
41281 |
1945 Warszawa oskarża, list polecony z Kraśnika do warszawy, znaczek źle - osobliwie wycięty z arkusza, nalepka na zbiórkę środków na Ligę Morską, na odwrocie stemple odbiorcze, osobliwe i ciekawe. | Fi.383 Mi.417 |
| 180 PLN | |
41282 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 6.V.1946 z Lublina do Piaseczna, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; przesyłka dosłana do Warszawy, na odwrocie kasowniki odbiorcze Piaseczno 8.V i Warszawa 14.V; dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |