Auction 101. Communist Poland 1945-1952

41243

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
41244

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
41245

1945 wydanie przedrukowe, dwa znaczki za 1,50 zł./25 gr. przedrukowane I Formą; marginesowy z cienką listwą ochronną na marginesie ma abklatsch rysunku podstawowego, a drugi abklatsch - drugostronną odbitkę maszynową nadruku, rzadko spotykany zestaw makulaturowych znaczków.

Fi.376a MK4, 376a MK5
Mi.409b
320 PLN
41246

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
41247

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
400 PLN
41248

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, list wysłany z Cieszyna do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym jednowierszowym stemplem "Cieszyn 1" (C94 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) z datą dostawioną jednowierszowym datownikiem "19.9.45"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b
100 PLN
41249

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
41250

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
15 PLN
41251

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
41252

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy unikalny z rzadkim błędem na poz.53 "plamka nad belką", z atestu plama powstała skutkiem wyprysku stopu przy sporządzeniu odlewu stereotypowego i zanikła podczas dalszego druku skutkiem zużycia, to szybkie zanikanie opisał L.Schmutz na tanim znaczku drukowanym typografią "Przegląd Filatelistyczny" 8/2007 i zreprodukował na il.13, tu na drogim znaczku podstawowym drukowanym rotograwiurą, historyczny fotoatest z 1973 roku Prof.dr Antoni Łaszkiewicz.

Fi.376b F.I
Mi.409a
2 000 PLN
41253

Fi.376b FII T1
Mi.409a
1 600 PLN
41254

Fi.376b FII T2
Mi.409a
2 800 PLN
41255

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30) - określane jako błąd "uszkodzona belka i cyfra 1 nowej wartości"; co unikalne błąd nadruku występuje na pozycji gdzie na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem odnotowano na kilkunastu arkuszach powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 2" - widoczne w prześwicie na górnym skanie (rozjaśnionym do żółtego) - możliwe, że jest to jedyny egzemplarz z takim błędem - do tej pory inny nie jest znany, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.376b FII T2 B
Mi.409a
5 000 PLN
41256

1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1 (wycena takiej parki Fi.7000.-), podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.376b FII T2 i T1
Mi.409a
2 400 PLN
41257

Fi.376b FI typ 1
Mi.409a
4 000 PLN
41258

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
41259

Fi.376b typ1
Mi.409a
350 PLN
41260

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
41261

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze jasno brązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Świętochłowic, nadruk formą III, nadruki typ1 i typ2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376c typ1 + typ2
Mi.409
800 PLN
41262

Fi.376c typ 2, 376a, 360, 377
Mi.409
1 000 PLN
41263

1945 wydanie przedrukowe 1,50zł/25gr, znaczek podstawowy rzadkiej odmiany koloru ciemnobrązowoczerwonego skasowany 2.9 na kopercie w Warszawie jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" Warszawa 19-LOTNISKO stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204); temat - LOTNICTWO; gwarancja i opis.

Fi.376d
Mi.409
600 PLN
41264

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
41265

1945 wydanie przedrukowe, wzorcowa odbitka kontrolna, gwarancja.

Fi.376ok
Mi.409
320 PLN
41266

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
41267

1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
41268

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty na papierze x, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.377nz
Mi.410U
40 PLN
41269

1945 zabytki Gdańska, list polecony z Łodzi do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.378
Mi.411
60 PLN
41270

1945 zabytki Gdańska, czworoblok z numerem walca na marginesie.

Fi.378
25 PLN
41271

1945 list polecony z Warszawy do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1566 i stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.378, 380
Mi.411, 414
30 PLN
41272

1945 list z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680.

Fi.379B
Mi.412A
50 PLN
41273

Fi.380, 376a
90 PLN
41274

Fi.380d
Mi.414
80 PLN
41275

Fi.381
Mi.415
80 PLN
41276

Fi.381
Mi.415
45 PLN
41277

1945 Warszawa oskarża, znaczek z częściowym abklaczem.

Fi.381
Mi.415
60 PLN
41278

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
41279

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
41280

1945 Warszawa oskarża, narożnikowy czworoblok z drukiem na zagięciu papieru, guma nałożona na części rysunków znaczka na zagięciu, na fragmencie znaczka odbitej na stronie gumowanej błąd "belka w oknie", zażółcenia na gumie, spektakularne.

Fi.381B1 MK
Mi.415
700 PLN
41281

1945 Warszawa oskarża, list polecony z Kraśnika do warszawy, znaczek źle - osobliwie wycięty z arkusza, nalepka na zbiórkę środków na Ligę Morską, na odwrocie stemple odbiorcze, osobliwe i ciekawe.

Fi.383
Mi.417
180 PLN
41282

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 6.V.1946 z Lublina do Piaseczna, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; przesyłka dosłana do Warszawy, na odwrocie kasowniki odbiorcze Piaseczno 8.V i Warszawa 14.V; dobry stan zachowania.

Fi.383
Mi.417
60 PLN