Auction 100. WW1 occupation postage

27647

1917 ekspres polecony z Radymna do Nowego Targu.

Mi.197
90 PLN
27648

Mi.Cp6
50 PLN
27649

1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta.

Mi.P3
10 PLN
27650

1917 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany 9.III z Naczelnej Komendy Armii za pośrednictwem urzędu etapowego Kielce (kasownik z wyróżnikiem "a") do Wiednia, stempelek formacyjny nadawcy "K.u.k. Trainretablierungsstation/ des A.O.K. in Kielce"; we Wiedniu 12.III poczta cywilna naliczyła dopłatę, ale tylko za list zwykły (!); niezwykle ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P59
500 PLN
27651

1917 listownik niemieckiej poczty polowej z stemplem marynarki wojennej do Rotterdamu.

80 PLN
27652

50 PLN
27653

1917 kartka z Krakowa do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej z Krakowa.

15 PLN
27654

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, znaczek doręczeniowy za 40 Pfennigów, bardzo rzadki znaczek w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

4 500 PLN
27655

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, seria znaczków opłaty na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
2 000 PLN
27656

Fi.1-2
1 500 PLN
27657

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-), oba z błędem na poz.12 pokazanym przez J.Bulata "P pęknięte na górze", w katalogu Fischer błędy +50%, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6 B
Mi.1-2
700 PLN
27658

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. z dwoma błędami na poz.11 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane do środka z lewej u góry" i "duża przerwa w P" (Fi.750.-), piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.2
350 PLN
27659

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, parka znaczków za 10/3 h. (Fi.1000.-), lewy z katalogowanymi błędami na poz.19 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane i brak kropki po H" (Fi.+50%), a prawy z pokazanym przez J.Bulata błędem na poz.20 "kropka po P kwadratowa", dodatkowo na poz.19 "uszkodzone k i p", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.6 B3+B
Mi.2
900 PLN
27660

1918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", ciemnoczerwonopomarańczowy znaczek za 7 1/2 Pf z nadrukiem smolistym na karcie pocztowej - zawiadomieniu z banku - wysłanej 23.4 z Warszawy do Pasing; dwa różne stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9c
100 PLN
27661

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", dofrankowana karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Poniewież do Ludwigshafen; doskonały stan zachowania.

50 PLN
27662

Fi.Cp3
50 PLN
27663

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", dwie karty na różnych gatunkach papierów, ostemplowane grzecznościowo 18.5 w Wenden i 7.2 w Rydze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
40 PLN
27664

Fi.Cp6, 8c
80 PLN
27665

Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A
300 PLN
27666

Mi.2, 6
60 PLN
27667

Mi.8a, 9a
40 PLN
27668

Mi.58
120 PLN
27669

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

Mi.188, 196
60 PLN
27670

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu, brak klapy koperty.

Mi.192, 195
75 PLN
27671

1918 składany ekspresowy list polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

Mi.194, 224
70 PLN
27672

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak lewej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania.

Mi.P1
100 PLN
27673

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm, wysłana 6.IV z Bukaresztu do Berlina (na odwrocie stempelki z datą i "Karte No." z dopisanym numerem 63); cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P1
80 PLN
27674

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 28 mm (Mi.160 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P3
150 PLN
27675

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią.

Mi.P6
30 PLN
27676

Mi.P9c
80 PLN
27677

1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 13.V na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; rzadki walor (Fi. od 1.000.-) na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania (prawy dolny narożnik karty minimalnie nadgięty); gwarancja Krawczyk.

900 PLN
27678

1918 miejscowy list polecony z Poczty etapowej Końsk.

50 PLN
27679

1919 Kowel, parka znaczków z ręcznym nadrukiem, charakterystyczne nierównomierna ręcznie nakładana guma, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
480 PLN
27680

50 PLN
27681

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, poziome złamanie widoczne od strony gumy, gwarancja.

Fi.16
80 PLN
27682

Fi.16
500 PLN
27683

Fi.17
100 PLN
27684

Fi.17
50 PLN
27685

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h. użyty w Kołomyi (Fi.500.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.17a
400 PLN
27686

Fi.17a
40 PLN