The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35934

1934 list przesłany pocztą balonową z okazji Międzynarodowych zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon - Bennetta, nalepka Aeroklubu R.P., na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.7a
180 PLN
35935

1934 list przesłany pocztą balonową z okazji Międzynarodowych zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon - Bennetta, nalepka Aeroklubu R.P., na odwrocie stempel z Szczuczyna Białystok.

Fi.7a
200 PLN
35936

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, koperta przewieziona balonem "Syrena", zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; na froncie nalepka Aeroklubu RP, a na odwrocie nalepka dobroczynna za 20 gr "Na sierociniec rodziny policyjnej" i datownik odbiorczy SZCZUCZYN BIAŁOST.; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.7b
200 PLN
35937

1934 I lot Poznań-Berlin "LOT", DLH, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "PIERWSZY LOT DO BERLINA Warszawa 19 Port Lotniczy", bardzo ładnie odciśnięty lotniczy stempelek odbiorczy "MIT LUFTPOST BEFÖRDERT LUFTPOSTAMT BERLIN C2", na odwrocie datownik odbiorczy Berlin C z wyróżnikiem "L2*"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.200.-).

Fi.118a
160 PLN
35938

1934 list przesłany pocztą pierwszego lotu na trasie Warszawa - Poznań - Berlin, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.118a
180 PLN
35939

1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta.


Mi.385-90
30 PLN
35940

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD ZNACZEK; parka pozioma nieząbkowanych znaczków w kolorze żółtym z międzypolem - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w tym wzorze znany był do tej pory znaczek w kolorze niebieskim (Fi.6), który w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; tu dodatkowo na dolnym marginesie napis "Znaczki po 5 groszy."; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (u dołu z prawej strony niewielkie naddarcie marginesu).


1 600 PLN
35941

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krotoszyna, znaczki skasowane idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowym w kolorze czarnym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania; dodatkowy stempelek: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datownik odbiorczy BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania (koperta otwarta z dwóch sąsiadujących stron).

Fi.8a
100 PLN
35942

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
80 PLN
35943

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

Fi.23
45 PLN
35944

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, seria czysta, znaczek za 20 gr. na podlepce pozostałe z ladną oryginalna gumą.

Fi.66-69
130 PLN
35945

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XII tydzień LOPP, znaczek bez nominału i bez gumy.

Fi.75
90 PLN
35946

1935 list lotniczy do Rio de Janeiro wysłany 3.XII z Warszawy, AMBULANSEM nr.124 relacji Berlin-Zbąszyń (Berlin-Bentschen) dosłany do Berlina - owalny stempel na odwrocie, a stamtąd już pocztą lotniczą do Ameryki Południowej, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "a", na odwrocie kasowniki odbiorcze z 8.XII; dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 245
Mi.227, 228, 264
200 PLN
35947

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej.


80 PLN
35948

1936 ekspresowy list przesłany pocztą balonową balonem Kraków, nalepka L.O.P.P., na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.14b
150 PLN
35949

1936 LZ 129 Hindenburg - 1 lot Europa-Ameryka Północna - polecony list lotniczy przesłany pocztą sterowcową, nadany 3.5 w Bydgoszczy, przez Poznań i Frankfurt nad Menem dosłany do Friedrichshafen, gdzie mieściły się hangary zeppelinów, skąd 6.05 "Hindenburg" wystartował do lotu, kasowniki odbiorcze Nowy Jork z 9.5; specjalny czerwony okrągły stempel poczty sterowcowej; odręczna adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; amerykańskie stempelki informujące o zwrocie przesyłki do nadawcy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym, który przy ogromnej ilości tak samo wyglądających przesyłek (sporządzonych głównie przez firmy filatelistyczne) przewiezionych sterowcami, prezentuje się wspaniale.

Fi.69
4 000 PLN
35950

1936 kartka z warszawy do Gdańska przewieziona pierwszym lotem na trasie Warszawa - Hajfa - Lwów.

Fi.128
150 PLN
35951

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa, list adresowany do odbiorcy w Warszawie, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Hajfy (na odwrocie kasownik odbiorczy Haifa 29.X) i z powrotem.

Fi.128a+d
120 PLN
35952

1936 IV Samochodowy pościg za balonem, list ekspresowy przesłany 24.V balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Sanoka, list ofrankowany paskiem pionowym znaczków za 5 gr wydania żałobnego z międzypolem; stemple okolicznościowe w kolorze czarnym, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.273, 269L
Mi.290, 294
200 PLN
35953

1936 koperta lotnicza francuskiej linii lotniczej Air France dla przesyłek z Polski do Ameryki Południowej z polskim napisem "LOTNICZA", na odwrocie logo linii lotniczej.


140 PLN
35954

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy HELSINKI AVION HELSINGFORS 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
35955

1937 list nadany pierwszym lotem na trasie Wilno - Helsinki.

Fi.132b
150 PLN
35956

1937 poczta lotnicza nad Południowym Atlantykiem obsługiwana przez niemieckie wodnosamoloty i statek katapultowy s/s Westfalen, list polecony wysłany 1.3.37 z Warszawy przez Berlin do Brazylii, do Berlina list przewieziono niemieckim ambulansem pocztowym, stempel polskiej kontroli dewizowej na odwrocie, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA", na odwrocie kasownik odbiorczy z 7.3.37, efektowna całość o niezwykle ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
35957

1938 list przesłany pocztą balonową z okazji Krajowych Zawodów balonowych o puchar przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, przewieziono balonem Syrena.

Fi.25g
200 PLN
SOLD
35958

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list ekspresowy ofrankowany blokiem ząbkowanym V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, przesłany 8.V balonem "Mestwin", który w zawodach zajął VII miejsce; kasowniki odbiorcze Rembertów i Wesoła (na odwrocie); dekoracyjny, niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.25h, bl.5B
300 PLN
SOLD
35959

1938 kartka ekspresowa przesłana pocztą balonową z okazji Krajowych Zawodów balonowych o puchar przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, przewieziono balonem Gryf, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.25i
180 PLN
35960

1938 list przesłany pocztą balonową z okazji Krajowych Zawodów balonowych o puchar przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, przewieziono balonem Poznań, ze względu na lądowanie poza granicami krju w Rumunii dowieziono do urzędu pocztowego na granicy w Załuczu, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.25i
240 PLN
35961

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta pocztowa przesłana balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego.

Fi.25j
250 PLN
35962

1938 list polecony z niedoszłego I polskiego lotu do stratosfery, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.27
70 PLN
35963

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, jak na skanie trochę pogięty.

Fi.82
30 PLN
35964

1939 legitymacja członka popierającego Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Tarnowie ze składkami opłaconymi znaczkami za 10gr (zielone) i 50gr (żółte) do września 1939 roku!!! dobry stan zachowania.

Fi.18, 19
250 PLN
35965

1939 list przesłany pocztą balonową z okazji Krajowych Zawodów balonowych o puchar przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, przewieziono balonem Mazowsze, nalepka poczty balonowej.

Fi.29e
480 PLN
35966

1939 list przesłany pocztą balonową z okazji Krajowych Zawodów balonowych o puchar przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, przewieziono balonem Sanok.

Fi.29f
180 PLN
35967

1939 I lot Warszawa - Bejrut, list wysłany 28.II, dodatkowy stempel "PIERWSZY LOT LINIOWY WARSZAWA-BEYROUTH 20 II-1 III 1939 POLSKA-LIBAN", na odwrocie stempel odbiorczy z 2 III; bardzo dobry stan zachowania (Fi.280.-); sygnowany B.B.Joffe.

Fi.141a
220 PLN
35968

1939 list polecony z Bejrutu do Warszawy przewieziony pierwszym lotem na trasie Bejrut - Warszawa.

Fi.141c
120 PLN
35969

1939 list z pierwszego lotu na trasie Bejrut - Warszawa - Berlin.

Fi.141e
200 PLN
35970

1939 koperta ze stemplami pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn bez datownika odbiorczego.

Fi.142a
80 PLN
35971

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, dwa listy wysłane 15.V z Warszawy i Gdyni do Kopenhagi, dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "PIERWSZY LOT WARSZAWA GDYNIA KØBENHAVN 15-V-1939 R" (Myślicki 39 207 - stopień rzadkości C) - odbijany na przesyłkach z Warszawy w kolorze fioletowym, a na przesyłkach z Gdyni w kolorze liliowym; bardzo dobry stan zachowania (Fi.350.-).

Fi.144a, b
250 PLN
35972

1939 list przesłany pocztą pierwszego lotu na trasie Warszawa - Rzym, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.149c
140 PLN
35973

1939 Gdynia-Warszawa-Wenecja-Rzym, niedostatecznie opłacony list lotniczy wysłany 14.VI z Gdyni do Rzymu; dodatkowe stempelki: "14-VI-1939 OTWARCIE LINII GDYNIA-WARSZAWA-WENECJA-RZYM" oraz "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 GDYNIA" (Myślicki 39 225 + 226) oba o stopniu rzadkości - C; stempelek i znaczek dopłaty; datownik odbiorczy na odwrocie (Fi.180.-); sygnowany B.B.Joffe, Gryżewski.

Fi.149c
200 PLN