Auction 100. Communist Poland 1945-1952

31924

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
31925

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
60 PLN
31926

Fi.346
Mi.388
90 PLN
31927

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
31928

Fi.346
Mi.388
100 PLN
31929

Fi.346
Mi.388
600 PLN
31930

Fi.346
Mi.388
750 PLN
31931

Fi.346
Mi.388
120 PLN
31932

1944 R.T.R.P., list polecony z Chwalibogowa nadany 1.4.45 do Września, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
1 000 PLN
31933

Fi.346
Mi.388
800 PLN
31934

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
31935

Fi.346
Mi.388
60 PLN
31936

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "uszkodzona kreska drugiej cyfry 4".

Fi.346B3
Mi.388
35 PLN
31937

Fi.346MK1
Mi.388
7 800 PLN
31938

1944 R.T.R.P. - JEDNOSTRONNIE CIĘTY, unikalny narożny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.7500.-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 347 i kasownik odbiorczy; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.346MK1
Mi.388
18 000 PLN
31939

Fi.346P
Mi.388
400 PLN
31940

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
31941

Fi.VI
8 000 PLN
31942

1944 Goznak, czworoblok znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4400.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Vb MK2
Mi.383b UMw
4 000 PLN
31943

1944 "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr.", niebieski stempelek opłaty gotówkowej na liście przesłanym 7.8 miejscowo w Lublinie, trzywierszowy stempelek "Opłata pocztowa uiszczona gotówką ...... gr." z wpisaną wysokością pobranej opłaty "50", u góry dopisana liczba "345" (numer przesyłki?); okupacyjny datownik Lublin 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja.

500 PLN
31944

80 PLN
31945

80 PLN
31946

200 PLN
31947

1945 list firmowy z Radomia 14.4.45 do Leszna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 725.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
31948

1945 kartka z Częstochowy do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
31949

1945 miejscowy list z Lublina, stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11, koperta z tyłu rozcięta.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
31950

1945 kartka z Krakowa do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
31951

Fi.343
Mi.384
60 PLN
31952

1945 kartka z Krakowa do Kotunia, stempel cenzury wojskowej nr 519.

Fi.343
40 PLN
31953

1945 kartka z Jarosławia do Dąbrowy Górniczej, stempel cenzury wojskowej nr 518.

Fi.343
40 PLN
31954

1945 list z Sokołowa Podlaskiego do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 342, brak klapy koperty.

Fi.343
40 PLN
31955

1945 kartka z Tarnobrzega na całostce GG do Dobrej koło Limanowej, stempel cenzury wojskowej nr 175.

Fi.343
60 PLN
31956

1945 kartka z Częstochowy do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1723, znaczek dopłaty unieważniony ręcznie.

Fi.343, D100
50 PLN
31957

1945 miejscowa kartka pocztowa z warszawy 9.10.45 opłacona według poprzedniej taryfy pocztowej, która została podniesiona 1.9.45 do wysokości 1 zł, opłatę karną pobrano w zawyżonej wysokości od adresata znaczkiem dopłaty, jako kartkę wykorzystano przedwojenną całostkę.

Fi.343, D101
60 PLN
31958

Fi.347
Mi.389
800 PLN
31959

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożnikowy czworoblok z napisem nagłówkowym niemieckiego druku na odwrocie którego były drukowane znaczki tego wydania, lewy dolny znaczek z błędem "biała plama obok szyi" występująca w części nakładu, gwarancja Mikstein.

Fi.347B11
Mi.389
800 PLN
31960

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożnikowa parka z napisem nagłówkowym niemieckiego druku na odwrocie którego były drukowane znaczki tego wydania, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi" występująca w części nakładu.

Fi.347B11
Mi.389
600 PLN
31961

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe, po dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 "plamka nad TA", na poz.23 "PÓLSKA", na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22", na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi", a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian i błędów, gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
3 200 PLN
31962

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze ciemnobrązowaworóżowym, z występującym w części nakładu błędem nadruku na poz.22 "wcięcie w prostokącie", dodatkowo na znaczku podstawowym "kropka pod Z", gwarancja z opisem koloru i błędu nadruku Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
300 PLN
31963

Fi.347a B
Mi.389
240 PLN