Auction 100. WW2 foreign postage

30513

1941 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, wydanie lokalne dla obszaru wileńskiego, nadruk VILNIUS na znaczkach sowieckich, skrócona seria ostemplowana 17.8 w Wilnie na kopercie datownikiem z okresu okupacji litewskiej; dobry stan zachowania.

Fi.OkNL1-7
200 PLN
30514

1941 Okupacja niemiecka terenów anektowanych przez ZSRR, a wcześniej przez Litwę (poza obszarem wileńskim), seria czysta, sygnowana Ф w kółeczku przez państwową filatelistyczną firmę radziecką.

Mi.1-9
440 PLN
30515

1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 24.6.41 - dwa dni po rozpoczęciu wojny niemiecko-sowieckiej - z Równego do Dubna; wewnątrz oryginalna przesyłka, znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "Z" (З); stempelek nadawcy ОБЛВЕТПОСТАЧТОРГ; mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych jest rzadka, a z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej wręcz unikalna, walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja.

Mi.777
400 PLN
30516

1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta (Mi.25 euro).

Mi.P13
40 PLN
30517

1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, rzadka ilustrowana karta pocztowa (Mi.175 euro) napisana po hebrajsku wysłana 22.6.41 w dniu wybuchu wojny sowiecko niemieckiej z miejscowości Międzyrzecz do Szumowa, znak opłaty unieważniony sowieckim datownikiem "МЕЖИРЕЦ СССР МЕЖИРЕЦ РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "b" (б); mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych jest rzadka, a z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej wręcz unikalna, walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Mi.P164b
1 200 PLN
30518

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, ilustrowana karta pocztowa wysłana 12.1 z Łodzi do Starachowic, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji Dnia Znaczka "LITZMANNSTADT TAG DER BRIEFMARKEN" przedstawiającym desant spadochronowy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.P291
100 PLN
30519

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, "LIGNOZA" 8 Pf frankatura mechaniczna, okienkowa koperta firmowa wysłana 13.11 z Katowic jako papiery handlowe; polska fabryka materiałów wybuchowych "Lignoza" SA w Katowicach, po wybuchu wojny przejęta przez Niemców; całość w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta).

40 PLN
30520

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, miejscowy list przesłany 23.3 w Równem, znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "Z" (З); walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

120 PLN
30521

1941 list polecony z Wielunia do Krosna, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN
30522

1941 kartka z Łucka (dzisiaj Ukraina) 20.3.41 do Sandomierza, stempel cenzury niemieckiej.

120 PLN
30523

1941 kartka z Równego Wołyńskiego wysłana 14.3.41 do Rzeszowa, stempel niemieckiej cenzury, bardzo ładny stan zachowania.

120 PLN
30524

1941 okupacja sowiecka, kartka ze Skałatu do Lwowa, radziecka całostka i stemple pocztowe.

200 PLN
30525

1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Klesowa 15.2.41 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa.

120 PLN
30526

1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Klesowa 18.01.41 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa.

100 PLN
30527

1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Klesowa 24.4.41 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa.

120 PLN
30528

1941 obszary anektowane przez ZSRR włączone do Ukrainy, kartka nadana z Równego 25.8.40 do Rzeszowa, niemiecka cenzura wojskowa.

100 PLN
30529

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, dekoracyjnie ofrankowany paczkowy adres pomocniczy o sygnaturze "T/0127" wysłany 20.6 z Poznania do Brodnicy (Strasburg in Westpreußen); znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem POSEN 1 z wyróżnikiem "m"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.AnN11a, 26, 28, 34, 37a
Mi.522a, 789, 791, 796, 799A
60 PLN
30530

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, tzw. Wartheland (Kraj Warty), widokówka wysłana 29.10 z Poznania do miejscowości Sompolno (Deutscheneck), znaczek skasowany wirnikiem propagandowym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.AnN22
Mi.785
20 PLN
30531

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, papiery handlowe wysłane 30.10 z Gostynia (Gostingen) do Gdańska; gdański stempel wpływu z 2.11; koperta firmowa "Union-Zeiss-Werke G.m.b.H. Gostingen (Warthenland)"; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia).

Fi.AnN23
40 PLN
30532

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list urzędowy wysłany 22.5 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Ukraine z Białej Cerkwi (Belaja Zerkow) do Gdańska; dodatkowo stempelek nadawcy i okrągła pieczęć urzędowa z godłem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.OkN28
120 PLN
30533

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine" - ilustrowana karta pocztowa (Kriegsmarine) wydania przedrukowego na papierze żółtym, ostemplowana okolicznościowo 11.I w Równem Wołyńskim; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P4b/03
60 PLN
30534

1942 znaczki opłaty miejskiej z Leslau (Włocławka).

200 PLN
30535

Fi.OkN1-20
100 PLN
30536

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", karta pocztowa III Rzeszy za 6 Pf. z nadrukiem OSTLAND, czysta.

Fi.OkNCp2
Mi.P2
50 PLN
30537

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, seria znaczków z okazji 54 urodzin Hitlera, skasowana 9.6 na kopercie w Sosnowcu (Sosnowitz), dobry stan zachowania.

Mi.844-49
40 PLN
30538

1943 Ziemie Zachodnie, seria znaczków z okazji Dnia Lądowych Sił Zbrojnych ostemplowana okolicznościowo 6.6.44 (dzień inwazji alianckiej w Normandii!) w Trzebnicy (Trebnitz), doskonały stan zachowania.

Mi.873-85
50 PLN
30539

1943 list z Marienburga (Malbork) do Niemiec, stempel okolicznościowy.

100 PLN
30540

1944 kartka na ilustrowanym formularzu radzieckiej poczty wojskowej z obiegu pocztowego.

100 PLN
30541

1944-5 znaczki opłat miejskich z Chorzowa, Gryfic, Bydgoszczy i Świecia nad Wisłą.

200 PLN
30542

1944 obszary wcielone do rzeszy Niemieckiej, list polecony z Pfeilstätt (Pajęczno) do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN
30543

1948 nalepka propagandowa Zlotu Harcerzy w Wielkiej Brytanii na wycinku obiegowego listu.

200 PLN