Die Auktion endet am 06.05.2024

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
28247

1943 seria II wydania Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, na liście poleconym nadanym 1.11.43 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk" do Szkocji, stempel polskiej poczty polowej i brytyjskiej cenzury.

180 PLN190 PLN
28249

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - POLSKA MARYNARKA HANDLOWA, próba znaczka za 10 gr. z wklęsłodrukowej kreskowej pramatrycy w kolorze brązowym, według projektu Artura Horowicza dla wartości 55 groszowej - pierwsza wersja w nowej wartości bez urządzenia sterującego po prawej; do druku przyjęto ostatecznie zgodną z projektem wersję drugą w kolorze zielonym; znaczek rytował E.Dawson - jego podpis na dole po prawej, druk Bradbury Wilkinson & Co.Ltd.; unikalny egzemplarz, w zasadzie nie powinien opuścić drukarni, piękny stan, gwarancja Schmutz.

4 000 PLN4 050 PLN
28250

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, KRAJ WALCZY - dywersja na linii kolejowej; dwie rzadkie próby znaczka za 1 zł. wg projektu Artura Horowicza, rytowane przez R.Godbeheara, są nieząbkowane i gumowane; odbito je z wklęsłodrukowej kreskowej pramatrycy i jak zwykle naklejono na tekturkę, pierwsza w kolorze brązowoczerwonym oznaczona jest jako P2, druga w kolorze szarooliwkowym oznaczona jako P1 pełni dodatkowo - co unikalne, rolę tzw. odbitki korektorskiej - ma naniesione uwagi o koniecznych poprawkach i retuszach rysunku oznaczone od A do E; A - na boku szyny dodać poziome kreski, B - pomiędzy postaciami uzupełnić poziome kreski, C - na spodniach dodać ukośne kreski, D - na kamizelce usunąć ukośne kreski i E - pogłębić kreski rysunku belki podkładu; unikalna dokumentacja przygotowania do druku tych pięknych znaczków w stanie na dzień 17.7 43 (adnotacja i podpis ołówkiem); poprawiony rysunek zatwierdzono do realizacji dziesięć dni później 27.7.1943, fotoatest Schmutz.

8 000 PLN9 100 PLN
28256

40 PLN40 PLN
28279

1939 miejscowo użyta kartka ze Lwowa po zajęciu przez wschodnich terenów Polski przez ZSRR opłacona radzieckim znaczkiem, polski datownik, kartka złamana w dwóch miejscach.

80 PLN80 PLN
28316

1941 kartka wysłana z Klesowa na Wołyniu do Rzeszowa, stempel pośrednictwa pocztowego Klesów przez Sarny.

40 PLN40 PLN
28354

1939 Kampania Wrześniowa, POCZTA POLOWA 34 - list do majątku w okolicach Pułtuska wysłany 4 IX z poczty polowej nr.34 przydzielonej do obsługi 18 Dywizji Piechoty wchodzącej w skład Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Narew"; idealnie odciśnięty datownik z wyróżnikiem "b", dwie parafki cenzorskie, adres nadawcy podano zgodnie z wytycznymi: pododdział, numer poczty polowej, numer pocztowy oddziału - tu: "8 bat., poczta polowa 34, Oddział 311"; w książce p.P.Drzewieckiego "Polskie poczty polowe i polska cenzura korespondencji w 1939 roku" pokazano jedynie wycinek z datownikiem tej poczty polowej, co więcej, z tego samego dnia! stopień rzadkości określono na 9 z maksymalnych 10; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta od góry przycięta).

2 000 PLN1 600 PLN
28367

1941 pamiątkowa kartka poczty polowej dla internowanych w Szwajcarii.

80 PLN80 PLN
28376

1941 "Adresy konspiracyjne", pokwitowania za paczki (tu z oliwą) wysłane do kraju w ramach pomocy żołnierzy polskich w Anglii dla rodzin w okupowanej przez Niemców Polsce, za pośrednictwem delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Lizbonie, ostemplowane 24.IX datownikiem "LISBOA CENTRAL", bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN40 PLN
28401

50 PLN50 PLN
28402

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

50 PLN50 PLN
28403

40 PLN40 PLN
28404

80 PLN80 PLN
28405

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

40 PLN40 PLN
28406

50 PLN50 PLN
28407

40 PLN40 PLN
28408

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - II nakład w kolorze brązowolila na różowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

50 PLN50 PLN
28409

50 PLN50 PLN
28436

1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii - karta pocztowa wysłana jako ekspresowa 22.3.44 z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, stemple cenzury, na froncie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, bardzo ładny stan zachowania.

130 PLN100 PLN
28480

40 PLN40 PLN
28509

120 PLN105 PLN
28525

1940 kasownik okolicznościowy targów jesiennych w Radomiu z wyróżnikiem b.

180 PLN162 PLN
28540

60 PLN54 PLN
28576

60 PLN60 PLN
28579

20 PLN20 PLN
28588

80 PLN80 PLN
28618

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.10 w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

30 PLN30 PLN
28634

250 PLN250 PLN
28636

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 8.5 ze Skive w Danii do Rabki, stempel i zalepka cenzury niemieckiej, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
28658

30 PLN30 PLN
28663

30 PLN30 PLN
28664

550 PLN550 PLN
28679

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 11.1 z Berlina do Starachowic, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym z okazji Dnia Znaczka, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
28686

1943 list z Siedlec do Puław, stempel propagandowy "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!".

40 PLN40 PLN
28700

30 PLN30 PLN
28710

600 PLN480 PLN
28712

350 PLN270 PLN
28714

30 PLN30 PLN
28721

1943 list z Rawy Mazowieckiej do Niemiec.

70 PLN70 PLN
28730

1943 koperta do telegramów.

40 PLN36 PLN