Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
26196 |
1919 Chęciny, znaczki prywatnego wydania dla poczty miejskiej w Chęcinach. | 30 PLN | 30 PLN | |
26239 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 3 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, czytelnie unieważniony kasownikiem prowizorycznym na wycinku, piękny stan; sygnowany SK, gwarancja Ernst. | 50 PLN | 50 PLN | |
26257 |
1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym. | 60 PLN | 60 PLN | |
26317 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | 60 PLN | 60 PLN | |
26331 |
1918/2010 J. Auleytner "Obieg pocztowy wydania PP/GGW 1918/19, 68 stron, kolorowe ilustracje. | 60 PLN | 60 PLN | |
26361 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, prawy górny znaczek z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie. | 60 PLN | 50 PLN | |
26402 |
1918 wydanie PP/GGW, narożny czworoblok z nadrukiem drugiej formy, lewy górny znaczek z błędem "podniesione s", podlepka na prawym dolnym znaczku, gwarancja i opis. | 3 000 PLN | 3 000 PLN | |
26408 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5/3 fen. z nadrukiem pierwszą formą na silnie błyszczącym nadruku GGW, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
26425 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczka za 15 fen. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą (Fi.360.-), prawy górny znaczek z błędem na poz.57 "kropka w P" (Fi.~500.-), gwarancja i opis. | 300 PLN | 250 PLN | |
26436 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze ultramaryny z nadrukiem drugiej formy, klasyczna rzadka odmiana, pomimo pojawiających się nowych odmian ciągle jeden z najrzadszych i poszukiwanych znaczków tego wydania, pozostałości po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 3 600 PLN | 3 100 PLN | |
26565 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria z nadrukami odwróconymi, w tym odmiana znaczka za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, również najrzadszy znaczek z nadrukiem odwróconym 3/3 hal. z poprawianą gumą, pozostałe znaczki w idealnym stanie, różne gwarancje Kwaśniewski, Mikulski, Schmutz. | 14 800 PLN | 14 800 PLN | |
26576 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka za 3/15 hal., komplet katalogowanych błędów i usterek, doskonały materiał badawczy, 7 znaczków złamanych, wartość podstawowych znaczków Fischer 4.500,- zł. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
26595 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowo brązowym, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
26636 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKA", gwarancja i oznaczenie. | 80 PLN | 80 PLN | |
26651 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka. | 40 PLN | 40 PLN | |
26678 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 3 800 PLN | 3 800 PLN | |
26679 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z charakterystycznym błędem w postaci "braku dolnej części litery P w POCZTA", błąd ten występuje na wszystkich znaczkach z nadrukiem pierwszej formy oprócz najwcześniej przedrukowanych znaczków za 15, 50, 60 i 80 hal., gwarancja Rachmanow, Mikulski. | 1 800 PLN | 1 620 PLN | |
26710 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIB z poz. 30, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Mikstein. | 4 800 PLN | 4 800 PLN | |
26715 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja. | 25 PLN | 20 PLN | |
26720 |
1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal. z powtarzalnym błędem "uszkodzone obie litery P w POLSKA i w POCZTA" i rzadkim "kropka nad SK", po lewej ślady krawędzi formy przedrukowej, gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
26732 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 50 PLN | 40 PLN | |
26761 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie. | 25 PLN | 20 PLN | |
26797 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, znaczek bez gumy, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
26842 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 69, stan bardzo dobry, mini fotoatest. | 1 300 PLN | 1 300 PLN | |
26851 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 32 PLN | |
26868 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, bardzo ładny stan, gwarancja Landre, Petriuk. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
26880 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnobrązowym z nadrukiem formy IIC z poz. 56, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 410 PLN | |
26932 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek za 10/7,5 f. z nadrukiem nowej wartości poz.16 w nietypowo ciemnym odcieniu koloru zielonego, guma parowana - ślady farby na odwrocie wskazują, że raczej oryginalna, stara gwarancja z opisem pozycji Gryżewski. | 800 PLN | 800 PLN | |
26941 |
1918 współkursory, list z Dąbrowy 10.2.19 do Zawiercia opłacony połówką znaczka dopłaty za 50 hal. dla Bośni i Hercegowiny. | 130 PLN | 130 PLN | |
26945 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria w czworoblokach, znaczek za 6 hal. gwarancja. | 280 PLN | 280 PLN | |
26953 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, narożny znaczek za 3 hal. z błędem "lekko uszkodzone C w POCZTA", gwarancja Landre, Berbeka. | 30 PLN | 30 PLN | |
26960 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Oświęcimia 11.04.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury "K8". | 90 PLN | 90 PLN | |
26968 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, przekaz pienieżny z Jordanowa do Oświęcimia nadany 12.11.19 i opłacony znaczkiem nie mającym mocy obiegowej 31.05.19, ujawniła to kontrola pocztowa i umieściła adnotacje czerwonym tuszem na froncie przekazu: "Zwrot za znaczki wycofane 70 hal.". | 250 PLN | 250 PLN | |
26985 |
1919 list z Raciborowic 3.XI.19 do Krakowa, nadawca Urząd Gminy w Batowicach. | 25 PLN | 25 PLN | |
26995 |
1919 wydanie w walucie koronowej, gumowana próba znaczka w kolorze jasno żółtym, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
26996 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze ciemno brązowawoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | 60 PLN | 60 PLN | |
27003 |
1919 kartka polecona z Krakowa do Lwowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, gwarancja Pelczar. | 80 PLN | 80 PLN | |
27045 |
1919 wydanie w walucie markowej, parka w odmianach I + II. | 20 PLN | 20 PLN | |
27068 |
1919 kartka polecona z Warszawy do Staroźreb, gwarancja Krawczyk. | 140 PLN | 140 PLN | |
27148 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, znaczek za 50 fen. dotąd niekatalogowany z podwójnym ząbkowaniem poziomym, sygnowany T w ramce, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN |