Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
8755 |
1832 kompletny składany list z Podgórza do Wieliczki. | 120 PLN | 120 PLN | |
8756 |
1833 list wysłany 18.11 z miejscowości Włoszczowa do Kielc, czarny jednowierszowy w ramce stempel nadawczy typu IIB z dopisaną - co rzadkie - pełną, w tym roczną, datą wysyłki; papier ze znakiem wodnym, adnotacja zwalniająca przesyłkę od opłaty pocztowej "In(teres) Rząd(owy)"; zaczerniony adres odbiorcy; na odwrocie negatywowa pieczęć nadawcy z godłem Królestwa Polskiego. | 60 PLN | 54 PLN | |
8769 |
1839 koperta listu wysłanego z miejscowości Podhorce do Lwowa, czytelna i wyraźna czarna odbitka ozdobnego stempla nadawczego, dodatkowo stemple pomocnicze "FRANCO" i "RECOM"; podręcznik J.Adamczyka i J.Bartke pokazuje stempel nadawczy, ale ilustracji stempli pomocniczych w Podhorcach brak; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i łukowy stempel odbiorczy bez daty - również nie opisany w powyższym; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
8771 |
1839 kompletny składany list z Podgórza do Tarnowa. | 160 PLN | 160 PLN | |
8800 |
1850 WIELICZKA - NIEBIESKI KASOWNIK, list z treścią wysłany 27.I z Wieliczki do miejscowości Droginia, niebieski dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie przejściowy dwuwierszowy stempel z datą - MYŚLENICE 29.MAR i pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
8852 |
1859 parka na wycinku unieważniona stemplem Schubin (Szubin). | 200 PLN | 200 PLN | |
8870 |
1872 AMBULANS relacji KOSZALIN-BERLIN, znaczek niemiecki za ½ Gr na wycinku unieważniony datownikiem ambulansu "COSLIN BERLIN"; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
8875 |
1875 KURNIK, niemiecki znaczek za 5 Pf, skasowany prostokątnym datownikiem w Kurniku, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
8940 |
1913 karta pocztowa nadana 15 3 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim w Warszawie do Berlina, znak opłaty skasowany owalnym datownikiem ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ. z wyróżnikiem "Б" odciśniętym dodatkowo obok; fioletowa owalna kaszetka nadawcy MIECZYSŁAW ZMIGRYDER INŻYNIER TECHNOLOG; czerwony z datą 29 MRZ stempelek wpływu odbiorcy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 80 PLN | |
8976 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.1100.-); unieważniony bardzo czytelnie polskim okrągłym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, który musiał zostać użyty przed 1860 rokiem, gdyż w momencie powrotu do obiegu znaczków rosyjskich (1865) był już wycofany i zastąpiony kasownikami kwadratowymi (1864); znaczek ma dziurę w brązowym owalu, ale prezentuje się bardzo dobrze. | 200 PLN | 210 PLN | |
8982 |
1860 pionowa parka pierwszych polskich znaczków w barwach jasnoniebieskiej i różowej na wycinku listu dwułutowego z Warszawy, dolny znaczek z błędem w postaci podwójnej obwódki herbu typu 1 bez innych usterek, znaczki w doskonałym stanie zachowania, idealny materiał do badań i rekonstrukcji formy pierwszego polskiego znaczka, fotoatest. | 12 000 PLN | 28 690 PLN | |
8985 |
1860 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i ciemnoróżowej o odcieniach jasnych na niekompletnej obwolucie listu z Białej do Warszawy, znaczek unieważniono stemplem numerowym Białej z liczbą 55 w okręgach, dwujęzyczny datownik Białej z datą 13/4, znaczek w dobrym stanie i ładna odbitka stempla numerowego, ogólnie dobra prezencja, list ze zbioru W.Rachmanowa z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, fotoatest Weźranowski. | 10 000 PLN | 10 000 PLN | |
8986 |
1860 pierwszy polski znaczek z kolorach jasnoniebieskim i jasnokarminowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem warszawskim z jedynką w okręgach, ciekawe odbicie stempla firmowego na prawej części znaczka, znaczek posiada usterki w postaci uszkodzeń obu dolnych cyfr 10 i plamą w kolorze niebieskim w prawej dolnej części owalu, bardzo ciekawa usterka ząbkowania - wyłamana igła perforująca na prawym marginesie znaczka spowodowała powstanie ząbka o podwójnej grubości - lewy margines 14 dziurek, a prawy 13 dziurek perforacji, znaczek na papierze cienkim z prześwitującym na odwrocie rysunkiem znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
8988 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych na wycinku listu z warszawy, piękny stan zachowania z wyjątkowo centrycznym i ładnym ząbkowaniem, gwarancja Ryblewski. | 1 300 PLN | 1 300 PLN | |
8992 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach, na cienkim lekko prześwitującym papierze - 0,07 mm, z niewielkimi, cienkimi pozostałościami gumy na części powierzchni znaczka, bardzo ładny stan, kolorowy fotoatest Krawczyk. | 6 000 PLN | 6 000 PLN | |
9000 |
1863 obwoluta listu z Warszawy do Petersburga opłacona pierwszym polskim znaczkiem w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnoróżowokarminowym o odcieniach jasnych, znaczek unieważniono warszawskim stemplem numerowym, datownik rosyjskojęzyczny Warszawy z datą nadania 1/11 (1 listopad), na odwrocie stempel odbiorczy z Petersburga, znaczek z poz. 61 w arkuszu z charakterystycznie uszkodzoną lewą ramką, wycięte nazwisko Grünzburg z adresu. | 8 000 PLN | 8 000 PLN | |
9001 |
1863 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych stemplowany rzadkim stemplem ambulansowym na trasie Petersburg - Warszawa z cyfrą 15 w punktowanym heksagonie, znaczek posiada dodatkowo ostemplowanie pieczęcią firmą firmy Segal & Sohne z Wierzbołowa, tak więc list z tym znaczkiem musiał być nadany w ambulansie pocztowym w czasie postoju w Kibartach, średni stan zachowania, bardzo rzadkie ostemplowanie, podniesiona gwarancja. | 2 000 PLN | 1 500 PLN | |
9004 |
1864 pierwszy polski znaczek w barwach zielonkawoniebieskim i karminowym w odcieniach jasnych na liście z Zamościa do Petersburga, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym Zamościa z liczba 97 w czterech okręgach, stopień rzadkości 4 punkty w dziesięcio stopniowej skali według Bojanowicza, datownik polskojęzyczny z Zamościa z datą 7/5 (7 maja 1864), na odwrocie stemple odbiorcze z Petersburga z 29 kwietnia 1864 roku według kalendarza juliańskiego, znaczek posiada na prawym marginesie obcięta część sąsiedniego znaczka lub marginesu, jest to bardzo rzadko spotykane i ciekawe, znaczek posiada ubytki w perforacji po lewej stronie, piękna prezencja i doskonały stan zachowania, fotoatest Mikulski. | 28 000 PLN | 35 600 PLN | |
9009 |
1865 Królestwo Polskie - KLIMONTÓW 306; znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym 306 - Klimontów, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Opatowa, ma on bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; znaczek pochodzi ze słynnej kolekcji Agathona Faberge - jego adnotacja ołówkiem o nabyciu VI.07 od Mertensa na odwrocie, oferowany jest na fragmencie karty z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza; nie był moczony więc znaczek zachował oryginalne żywe barwy, na spodzie resztki oryginalnego listu z fragmentem tekstu (Fi.250+1700.-). | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
9029 |
1869 kompletny list z Warszawy do Zgierza, na odwrocie datownik warszawski. | 50 PLN | 50 PLN | |
9054 |
1915 okupacja austro-węgierska, komplet prób w kolorze czarnym serii Feldpost II, znaczki niegumowane, cięte (19 sztuk), na oryginalnych papierach jak w serii definitywnej: wartości halerzowe – papier biały średni, 1 K – papier kremowy, 3 K – papier zielony, 5 K – papier jasno szary, 10 K – papier szary. | 700 PLN | 700 PLN | |
9129 |
1917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Puławy „b” do obozu jeńców rosyjskich Celle w Niemczech, cenzura trójkątna z Wiednia i okrągła obozowa. | 80 PLN | 72 PLN | |
9157 |
1917 okupacja austro–węgierska, karta polowa wysłana ambulansem Kowel – Trzebinia nr 31 ze stemplem formacyjnym "Kommando / der K.u.K. Heeresbahnstation / Strzemieszyce We.E.". | 250 PLN | 225 PLN | |
9164 |
1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv Warschau", rzadka fioletowoniebieska odmiana znaczka za 20 fen na liście poleconym (Mi.150 euro) wysłanym 6.11 z Łodzi do Wiesbaden, formacyjna pieczęć listowa; brak tylnej klapy; gwarancja i opis (stary) Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
9181 |
1918 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego z prywatnym dodrukiem, nadana 24.IV w urzędzie etapowym Noworadomsk do Kalisza, stempelek cenzury Granica. | 120 PLN | 100 PLN | |
9186 |
1918 okupacja niemiecka "Etappengebiete West", list ofrankowany 6 najniższymi wartościami wydania przedrukowego, wysłany 30.I do Lipska, znaczki unieważnione kasownikiem "Postüberwachungsstelle 33". | 40 PLN | 40 PLN | |
9192 |
1918 okupacja austro–węgierska, widokówka (Busko) wysłana z poczty etapowej Busk in Polen „b” do Pragi ze stemplem formacyjnym. | 90 PLN | 81 PLN | |
9206 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na wycinkach (Fi.700.-) unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW". | 600 PLN | 600 PLN | |
9208 |
1914 ROSYJSKA OKUPACJA LWOWA - w wyniku ofensywy w Galicji, Rosjanie 3.IX zajęli Lwów - list do Kopenhagi wysłany 23.12 z rosyjskiej poczty polowej nr.114 stacjonującej we Lwowie, znaczki unieważniono datownikiem "POLOW.POCZT.KANT.No114" (ПОЛЕВ.ПОЧТ.КОНТ. Иo114), przesyłkę przez Kijów skierowano do Piotrogrodu do ocenzurowania i dalszej wysyłki; na odwrocie owalny stempelek cenzury i kasownik odbiorczy KJØBENHAVN 22.1.1915; niezwykle ciekawa całość z wczesnego i krótkiego okresu okupacji Lwowa przez wojska rosyjskie; bardzo dobry stan zachowania. | 500 PLN | 450 PLN | |
9210 |
1914 widokówka (port w Rydze) datowana 3.XII, wysłana przez Polaka służącego w armii carskiej ze szpitala w Rydze do Chabarowska, okrągła pieczęć listowa szpitala "Рижцкiй Сводный 2 Госпиталь"; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
9221 |
1915 widokówka wysłana 24.III przez Polaka służącego w armii carskiej ze szpitala wojskowego w Jałcie do Żyrardowa, okrągła pieczęć szpitala z symbolem czerwonego krzyża "Лазаретъ Временнaго Комитета помощи больнымъ и раненымъ воинамъ в Ялтѣ", datownik odbiorczy z 20.3; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 120 PLN | 108 PLN | |
9228 |
1915 karta polowa wysłana 27.4.15 z pozycji w okopach na zachodnim brzegu Nidy z audytoriatu 1. Brygady do Nowego Targu, datownik ETAPPENPOSTAMT 118 (najpóźniejsze użycie!!). | 80 PLN | 80 PLN | |
9233 |
1915 list w kopercie poczty polowej wysłany z frontu w Besarabii 8.5.15 do Baden koło Wiednia, datownik K. u. K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna z orłem "KOMENDA 3-go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU *", stempel cenzury ZENSURIERT. | 90 PLN | 90 PLN | |
9250 |
1916 specjalny ilustrowany formularz przesłany 20.VI za pośrednictwem poczty polowej do Rzeszowa przez Polaka służącego w armii austriackiej, zwraca uwagę nietypowy numer poczty polowej 22/II; pieczęć formacyjna "K.u.K.ETAPPENSTATIONSKOMMANDO". | 100 PLN | 90 PLN | |
9251 |
1916 formularz wysłany 22.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.154 ze szpitala wojskowego do Legnicy, datownik "K.D.Feldpoststation Nr.154". formacyjna pieczęć listowa. | 20 PLN | 450 PLN | |
9262 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 28.XII za pośrednictwem poczty polowej 378 do Krakowa, datownik odmiana z wyróżnikiem "a" (Berek D5), pieczęć formacyjna "KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P192), oba stemple bardzo ładnie odciśnięte; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 200 PLN | 200 PLN | |
9268 |
1916 S.M.S. "Kaiserin" widokówka z niemieckiego pancernika wysłana 10 9 przez nadawcę o polskim nazwisku Kwiatkowski za pośrednictwem poczty polowej do Berlina, datownik KAIS.DEUTSCHE MARINESCHIFFSPOST No83; okręt brał udział m.in. w największej bitwie morskiej I wojny światowej - bitwie jutlandzkiej, w czasie kiedy wysłano oferowaną kartę prowadził działania bojowe na Bałtyku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
9280 |
1916 ? kartka poczty polowej z Tarnowa do Wiednia, stempel formacyjny "K. u. K. BAHNHOF - KOMMANDO / TARNÓW C.L.B." i stempel cenzury wojskowej z Tarnowa. | 60 PLN | 54 PLN | |
9296 |
1916 list z frontu wysłany 13.3.16 z kompanii saperów do Tarnowa, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 118, rzadki stempel formacyjny z orłem legionowym (S) "KOMENDA KOMPANII SAPERÓW * 1.Bryg.Leg.Pol. *". | 120 PLN | 120 PLN | |
9297 |
1916 karta pocztowa wysłana 4.7.16 w przeddzień ciężkich walk pod Kostiuchnówką z 3. pułku legionów do Żółkwi, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "Oddział sztabowy. / 3. p. p. Legionów Polskich". | 100 PLN | 100 PLN |