Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
9317 |
1917 Legiony Polskie - zestaw dokumentów związanych z Franciszkiem Trzecieckim - legionistą 9 kompanii 4 Pułku Piechoty: fotografia legionisty (jako szeregowca); karta rannego z datą 4/IX; fotografia przedstawiająca legionistę (jako podporucznika) w grupie żołnierzy przed Komendą Domu Rekonwalescentów Legionów Polskich w Kamieńsku, datowana 11/XI.1917; karta szczepień z Kamieńska i pieczęć formacyjną z orłem "Komenda Stacyi Legionów Polskich w Kamieńsku" (Berek P253). | 300 PLN | 300 PLN | |
9328 |
1917 kartka z niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny "10. Kompagnie / Res. - Inf. Regt. Nr. 272", ciekawy stempelek "AUSTR - WĘG / OBSZAR / OKUPOWANY ? W POLSCE". | 100 PLN | 90 PLN | |
9334 |
1917 karta wysłana z poczty etapowej Kozienice do Wiednia ze stemplem formacyjnym "R.P.Z.A.A. KOZIENICE Nr. 5 / in Wilcza Wola". | 45 PLN | 35 PLN | |
9335 |
1917 widokówka wysłana z poczty etapowej Lipsko do Wiednia ze stemplem formacyjnym komendy żandarmerii w Wierzbniku, posterunek w Solcu. | 120 PLN | 95 PLN | |
9341 |
1917 okupacja austro-węgierska, karta wysłana do Czech ambulansem pocztowym na trasie Kowel – Trzebinia numer 33 ze stemplem formacyjnym "Station Suchedniów / K.u.k. Heeresbahn". | 220 PLN | 198 PLN | |
9379 |
1918 dekoracyjny ilustrowany formularz wysłany 4.XII z obozu jenieckiego we Włoszech do miejscowości Rybarzowice; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania. | 120 PLN | 100 PLN | |
9385 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 3 Ruble, II wydanie, rzadki na cienkim papierze bez znaku wodnego, unieważniony ręcznie. | 600 PLN | 480 PLN | |
9395 |
1918 karta wysłana z poczty etapowej Działoszyce „b” do Wierzbnika ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm-Inf. Regi. No. 31.". | 140 PLN | 110 PLN | |
9398 |
1918 Armia generała Hallera, kartka z pierwszego obozu armii w Sille-le Guillaume 26.7.18 do Paryża, stempel pocztowy obozu "DEPOT des TROPES POLONAISES - Camp de Sille-le Guillaume / Le Vaguemestre" i datownik. | 300 PLN | 270 PLN | |
9402 |
1919-1921 wojna polsko-sowiecka, dwie widokówki wysłane do żołnierza 23 pułku piechoty wchodzącego w skład 3 Dywizji Piechoty Legionów, adresowane na pocztę polową nr.20: | 320 PLN | 288 PLN | |
9422 |
1921 prywatne wydanie znaczków okupacyjnych dla Zachodniej Ukrainy - przedruk na znaczkach ukraińskich, z orłem, i nominałem w polskiej walucie, kompletna seria na wycinkach z rzadkim datownikiem ВИННИЦА. | 150 PLN | 150 PLN | |
9446 |
1915-6 Warszawa, zestaw blisko dwustu znaczków poczty miejskiej w Warszawie. | 400 PLN | 400 PLN | |
9500 |
1916 Warszawa, czworoblok prób znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze brunatnym, gwarancja. | 600 PLN | 500 PLN | |
9518 |
1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 120 PLN | |
9580 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
9593 |
1918 Brzeziny, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim z lokalnym nadrukiem "Poczta / Polska / Orzeł", kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
9594 |
1918 Brzeziny, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z lokalnym nadrukiem "Poczta / Polska / Orzeł", kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
9607 |
1918 Przemyśl, kasowany znaczek za 40 hal. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", bardzo ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 143 PLN | |
9612 |
1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 60 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", na podlepce, ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 70 PLN | |
9613 |
1918 Przemyśl, znaczek austriacki gazetowyy za 2 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 130 PLN | |
9624 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski. | 40 PLN | 40 PLN | |
9641 |
1918 wydanie pomnikowe, seria. | 100 PLN | 115 PLN | |
9642 |
1918 seria pomnikowa, seria znaczków stemplowanych. | 35 PLN | 35 PLN | |
9681 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja. | 70 PLN | 63 PLN | |
9693 |
1918 wydanie PP/GGW, podstawowa stemplowana seria, znaczek za 3 i 5/3 fen. gwarancja i oznaczenie (6a i 9Ib). | 70 PLN | 70 PLN | |
9696 |
1918 wydanie PP/GGW, komplet katalogowanych odmian znaczków za 3 fen.: z nadrukiem GGW półbłyszczącym, matowym i najrzadszym silnie błyszczącym oraz farbą anilinową, wszystkie znaczki w pięknym stanie z gwarancja i oznaczeniem Schmutz. | 2 500 PLN | 2 250 PLN | |
9700 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z przesuniętym nadrukiem, guma poprawiana, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 45 PLN | |
9759 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW farbą anilinową, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie. | 30 PLN | 30 PLN | |
9784 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy i bardzo rzadkim nadrukiem GGW silnie błyszczącym, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski i. | 800 PLN | 800 PLN | |
9785 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | 250 PLN | 250 PLN | |
9786 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 70 PLN | 70 PLN | |
9796 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem drugą formą - czwarta kreska na górze znaczka, gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
9798 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, z błędem na poz.11 "podniesione s", gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
9799 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 70 PLN | |
9800 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, dolny lewy znaczek z błędem "podniesione s", podlepki na górnym marginesie i pomiędzy górnymi znaczkami, dolne znaczki, w tym z błędem bez podlepek lub ich śladu, gwarancja i oznaczenie. | 280 PLN | 280 PLN | |
9802 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie. | 70 PLN | 70 PLN | |
9826 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem pierwszej formy w doskonałym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 600 PLN | 727 PLN | |
9831 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze szafirowym z nadrukiem drugą formą, gwarancja z opisem Schmutz. | 70 PLN | 70 PLN | |
9836 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, parka znaczków z pierwszego i drugiego wiersza z charakterystyczną, różną odległością między drugą, a trzecią kreską na obu znaczkach, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 340 PLN | |
9844 |
1918 PIOTRKÓW KALISKI - wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony bardzo rzadkim jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "Piotrków" o wym.40x5 w kolorze fioletowym, gwarancja i opis. | 150 PLN | 150 PLN |