Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
36168 |
1920 Konstantynopol, tzw. "znaczki Gutowskiego" - znaczki z ręcznymi nadrukami PPC (Poste Polonaise Constantinople) w kolorze czysto fioletowym sporządzone przez Jana Gutowskiego mieszkającego w tym czasie w Konstantynopolu, znaczki kasowane na wycinkach (z wyjątkiem dwóch wartości) w agencji oryginalnym datownikiem POCZTA POLSKA / 6.XI.1920 / KONSTANTYNOPOL. | 600 PLN | 600 PLN | |
36172 |
1921 Gdańsk, przekaz paczkowy paczki z Ameryki do Pilzna, stempel Gdańsk Nowy Port 30.9.21 i nalepka "Z Ameryki przez U.E.P. Gdańsk, Nowy Port", stempelek "Wolne od cła", na odwrocie stemple odbiorcze i opłata za doręczenie. | 600 PLN | 530 PLN | |
36293 |
1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej - kompletna seria na kopercie, ostemplowana 20.3.21 w dniu plebiscytu w Katowicach. | 50 PLN | 215 PLN | |
36370 |
1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list do Londynu ofrankowany całą serią, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czerwony stempel cenzora okrętowego tzw. nagrobkowy (tombstone censor mark); bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 190 PLN | |
36376 |
1942 s/s "KRAKÓW", I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, nietypoy list polecony z oryginalnego obiegu pocztowego, nadany 8.VIII w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Handlowej nr.6 na statku s/s "Kraków" do Londynu, znaczki skasowano metalowym datownikiem typu I (cyfry kodowe w układzie "-6-"), na odwrocie pieczęć lakowa "POLSKA MARYNARKA HANDLOWA AGENCJA POCZTOWA" i doklejona kartka z adnotacjami pocztowymi; niecodzienna opłata może wskazywać na cięższy list, związek z doklejoną na odwrocie adnotacją (recepisem ?) lub zabezpieczajacą list pieczęcią lakową; wyjątkowo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta rozcięta i otwarta z dwóch stron); gwarancja Krawczyk. | 4 000 PLN | 4 000 PLN | |
36377 |
1943 seria drugiego wydania w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie. | 250 PLN | 250 PLN | |
36383 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, przefrankowany list polecony nadany 1.XI - w pierwszym dniu obiegu - w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczki skasowano metalowym datownikiem typu II, stempelek cenzury brytyjskiej P.94; wewnątrz koperty list; walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie). | 120 PLN | 120 PLN | |
36385 |
1944 seria wydania z okazji zdobycia Monte Cassino na liście z Agencji Pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25 do Londynu, na froncie stempel odbiorczy. | 200 PLN | 200 PLN | |
36412 |
1939 list urzędowy z Inowrocławia (Hohensalza). | 30 PLN | 30 PLN | |
36413 |
1939 kartka z Jarocina 29.11.39 do Przemyślan w strefie okupacji sowieckiej, radziecki stempelek dopłaty. | 120 PLN | 90 PLN | |
36416 |
1940 niemiecka okupacja Łotwy, wydanie przedrukowe na znaczkach radzieckich, seria czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
36440 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", list polecony, wysłany 12.5 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ostland z Rygi; zalepka i stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
36441 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony wysłany 24.6 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ukraine z Łucka do Góry Kalwarii, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta nieznacznie uszkodzona przy otwieraniu). | 250 PLN | 225 PLN | |
36450 |
1942 list polecony z Ankary do Gorlic, stempel tranzytowy z Istambułu, stempel i zalepka niemieckiej cenzury wojskowej. | 280 PLN | 250 PLN | |
36452 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", znaczki wydania przedrukowego na kopercie ostemplowane 17.3 w Wilnie. | 50 PLN | 50 PLN | |
36458 |
1943 list urzędowy z Inowrocławia (Hohensalza). | 45 PLN | 45 PLN | |
36493 |
1940 Armia Polska we Francji, kasowany znaczek wydany z okazji 75 lecia Czerwonego Krzyża za 90+35 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie w położeniu poziomym - obróconym o 90° w lewo; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej. | 200 PLN | 260 PLN | |
36504 |
1942 Dojdziemy, znaczek poczty polowej polskich sił zbrojnych w ZSRR stemplowany radzieckim kasownikiem poczty polowej nr 3000, gwarancja Ryblewski. | 500 PLN | 500 PLN | |
36532 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w rzadkim kolorze czarnolila - II nakład, pełna oryginalna guma. | 40 PLN | 40 PLN | |
36534 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym - II nakład, pełna oryginalna guma. | 30 PLN | 30 PLN | |
36536 |
1943 III Rzesza, Dzień Armii, różne rodzaje broni, piękna graficznie militarna seria czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
36537 |
1943 Holandia, Ochotniczy Legion Holenderski – kolaboracyjna formacja zbrojna złożona z Holendrów w służbie Niemiec podczas II wojny światowej, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania. | 600 PLN | 600 PLN | |
36553 |
1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta. | 40 PLN | 40 PLN | |
36554 |
1944 Ludowe Wojsko Polskie, karta wysłana 1.III za pośrednictwem poczty polowej 38504 (6 Pułk Piechoty) do miejscowości Kustanaj w Kazachstanie, radziecki datownik poczty polowej, stempelek cenzury wojskowej 12310, kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
36576 |
1945 ZSRR, Dzień Lotnictwa Wojskowego (I), seria czysta. | 100 PLN | 100 PLN | |
36584 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, seria na kopercie ostemplowana grzecznościowo 10.II datownikiem Poczty Polowej 127; doskonały stan zachowania. | 120 PLN | 140 PLN | |
36585 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków kasowana datownikiem Poczty Polowej 139, bardzo ładny stan. | 120 PLN | 120 PLN | |
36586 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych. | 70 PLN | 70 PLN | |
36587 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, piękny stan. | 400 PLN | 400 PLN | |
36591 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, marginesowy czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł. w pięknym stanie. | 300 PLN | 300 PLN | |
36592 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w pięknym stanie (Fi.350.-). | 280 PLN | 280 PLN | |
36593 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, próba bloku na papierze białym, gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
36601 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożny pasek trzech znaczków za 50 gr. | 30 PLN | 54 PLN | |
36602 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, arkusz znaczka za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z przywieszkami i międzypolami; czysty w idealnym stanie. | 700 PLN | 700 PLN | |
36606 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka znaczków za 50 gr. z międzypolem, górny ze skazą na kleju. | 30 PLN | 30 PLN | |
36607 |
1947 znaczek wydany przez Wydział Opieki nad Żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie. | 25 PLN | 25 PLN | |
36622 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.5.1940 z Rzeszowa do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 32 PLN | |
36649 |
1940 II wydanie przedrukowe, dekoracyjnie ofrankowany miejscowy list polecony (opłata niezgodna z taryfą), przesłany 8.IV w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
36664 |
1940 zabytkowe budowle, arkusz sprzedażny znaczka za 6 gr. złożony w połowie. | 100 PLN | 90 PLN | |
36667 |
1940 zabytkowe budowle, arkusz sprzedażny znaczka za 8 gr. złożony w połowie. | 100 PLN | 90 PLN |