Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Ergebnisse

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
35748

1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów.

80 PLN80 PLN
35754

1944 miejscowy list z Lublina z pierwszego dnia działania poczty 5.8.44, stempel opłaty gotówkowej.

100 PLN90 PLN
35780

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z poz. 10 z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja i opis (MK) Walocha.

360 PLN360 PLN
35788

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym z poz. 12 z błędem "T z akcentem", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN400 PLN
35789

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnoczerwonawobrązowym z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA" (Fi.330.-), gwarancja z opisem koloru Schmutz.

300 PLN300 PLN
35791

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemnoróżowo brązowym, gwarancja i oznaczenie.

400 PLN400 PLN
35811

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr.z błędem na poz.28/78 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
35815

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 40 "litera a przerwana".

45 PLN40 PLN
35823

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 50 "litera ź obniżona i rozbita litera ó".

80 PLN70 PLN
35857

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z trzema błędami na poz.7 "litera z w zł węższa" i "e zamknięte", a na znaczku podstawowym "litery O i L połączone", gwarancja i opis Krawczyk.

80 PLN80 PLN
35964

1945 list polecony z Częstochowy do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1714.

50 PLN50 PLN
35969

1945 zabytki Krakowa, pasek (2x10) z góry arkusza z pełnymi marginesami z podwójnym ząbkowaniem poziomym w górnym rzędzie, na czterech znaczkach pełne podwójne ząbkowanie, na pozostałych znaczkach igły nie przebiły papieru, dolny rząd już noramalnie ząbkowany, gwarancja rzadkie w pełnym wymiarze, ładne do specjalizacji wydania.

365 PLN329 PLN
36006

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.1 kropka między 4 i 5, na poz.2 uszkodzona litera M, poz.4 kropka pod pierwszą II i wcięcie wstęgi pod literą o w Morska, poz.5 kropka w cyfrze 5, na poz.6 wcięcie wstęgi pod k w Morska, na poz.8 w części nakładu plama między 2 i +, na poz.21 wcięcie w zewnętrznej sylwetce przedramienia, na poz.22 kropka nad g w Liga, na poz.25 kropka pod M w Morska i w prawym sektorze: na poz.1 plama między 10 i 1945, na poz.5 w części nakładu zniekształcone k w Morska, na poz.8 w części nakładu dwukropek pomiędzy 10:2, na poz.10 przerwane ka w Morska, na poz.16 w części nakładu krótsze 9 w 1945, na poz.18 przerwane k w Morska; plama na banderze na prawo od łokcia, na poz.19 kropka w a Morska, na poz.20 biała plama pod 1920, na poz.24 barwna kropka na drzewcu bandery, na poz.25 Ligac; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; w kilku miejscach na ząbkach punktowe przebarwienia, wszystkie znaczki bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 000 PLN900 PLN
36007

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej - takie jednostkowe przesunięcia perforacji (tylko na jednym poziomie a dalej znowu normalnie) są rzadkie; dolny znaczek jest jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce.

120 PLN120 PLN
36037

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, list polecony z Radomska 18.IX.45 do Czechosłowacji, list nieprawidłowo opłacony, stempel cenzury wojskowej nr 1998 i stempel odbiorczy na odwrocie.

120 PLN120 PLN
36070

1945 wydanie przedrukowe, bardzo rzadki znaczek z nadrukiem podwójnym formy III, najprawdopodobniej przedrukowano po jednym arkuszu formą I i III z błędem podwójnego druku, gwarancja Schmutz.

2 000 PLN2 000 PLN
36087

1945 list firmowy z Poraja do Katowic, stempel prowizoryczny Poraja.

200 PLN170 PLN
36089

1945 Warszawa oskarża, znaczek z prywatnym ząbkowaniem w kolorze karminowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Więcław.

15 PLN15 PLN
36090

1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze ciemno karminowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Więcław.

15 PLN15 PLN
36097

1945 Warszawa oskarża, 6 zł w kolorze szaroczarnym - frankatura pojedyncza, list wysłany 24.6.1946 z miejscowości Ostródy do Erlangen w Niemczech, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym OSTROD; cenzury: polska zagraniczna 3037 i amerykańska; koperta pionowo zgięta.

120 PLN120 PLN
36099

1945 list z Miłosnej do Niemiec, stempel prowizoryczny Miłosnej i zalepki cenzury amerykańskiej, stempel cenzury nr 3024, gwarancja.

90 PLN90 PLN
36110

1945 kartka z filatelistycznym pozdrowieniem z urzędu pocztowego Sopot "Święto Morza" do poczty polowej, stempel odbiorczy radzieckiej poczty polowej i stempel cenzury wojskowej nr 1045.

65 PLN65 PLN
36147

1945-46 zestaw 9 ostemplowań prowizorycznych, m.in: Śmigiel, Myszyniec, Łowicz, Nowy Słupsk, Pawłowiczki, Hlondow, Szczecin 6, Rogów n.Olzą; wszystkie czytelnie odciśnięte, dobry stan zachowania.

180 PLN180 PLN
36285

1946 Będzin, blok legitymacyjny.

35 PLN35 PLN
36310

1946 50-lecie ruchu ludowego, niebieski znaczek za 5+10 zł - frankatura mieszana, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 18.4.47 z Przasnysza do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem PRZASNYSZ z wyróżnikiem "b", adres nadawcy na odwrocie; przesyłki z oryginalnego obiegu pocztowego opłacone znaczkami tego wydania należą do niezwykle rzadko spotykanych, ponieważ obciążone one były wysoką dopłatą (10 zł - 200%) do wartości nominalnej znaczka, ale także stosunkowo krótkim okresem ich ważności obiegowej - 13,5 miesiąca; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

600 PLN540 PLN
36342

1947 polecony list lotniczy z Wiśniowej nad Wisłokiem 3.1.47 do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

20 PLN20 PLN
36346

1947 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie.

35 PLN35 PLN
36421

1947 Kultura Polska, znaczek z górnego prawego narożnika z ząbkowaniem poziomym przesuniętym u góry już na liczby rozrachunkowe.

40 PLN40 PLN
36481

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, dwie odmiany ząbkowania.

15 PLN15 PLN
36485

1948 FDC - "VII Wyścig kolarski dookoła Polski", nakład 5000 sztuk, bardzo dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

40 PLN40 PLN
36488

1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

50 PLN50 PLN
36577

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Olsztyn - Gdynia numer 660 do Katowic.

50 PLN40 PLN
36599

1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 26 z rzadko spotykanej z przedrukami serii "samolot nad Warszawą", 20 zł - frankatura wielokrotna, list wysłany 9.I.1951 z Kłodzka do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

200 PLN180 PLN
36678

1950 FDC "groszy", list polecony z 6.11 pierwszego dnia obowiązkowego stosowania stempla "groszy" nadany z miejscowości Skwierzyna do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem typu 20, w tym z grupy tylko wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 80 zł. z serii 75 rocznica UPU (Polskie Znaki Pocztowe t.II s.447) i rzadko spotykanych - 35 zł z serii Kongres Ludowy, kasownik odbiorczy na odwrocie; wspaniała całość w doskonałym stanie zachowania (rozcięto boki koperty aby ułatwić prezentację waloru); gwarancja i opis Schmutz.

1 200 PLN1 000 PLN
36686

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 81, 77 wg.Ćwiertni), prawidłowo opłacony list miejscowy przesłany 30.1 w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

1 200 PLN1 200 PLN
36743

1950 groszy, arkusz sprzedażny znaczka za 10 zł z nadrukami groszy typ 23 w kolorze fioletowym, arkusz złożony w połowie.

90 PLN80 PLN
36816

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

50 PLN50 PLN
36832

1951 groszy, front listu poleconego z Poznania do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 17 w kolorze fioletowym.

20 PLN20 PLN
36943

1951 groszy, list firmowy z Bielska do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 6 w kolorze fioletowym i z nadrukiem groszy typ 7 w kolorze lila czerwonym, gwarancja i oznaczenie.

180 PLN200 PLN
36957

1951 wydanie przedrukowe, lewy górny znaczek z błędem "brak ogonka z prawej strony g".

40 PLN40 PLN