Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
11166 |
1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 54 PLN | |
11184 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 400 PLN | |
11186 |
1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.) wewnątrz, zdobił on karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
11187 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig na papierze ze znakiem wodnym, rzadko spotykany w tak ładnym stanie. | 80 PLN | 72 PLN | |
11192 |
1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
11205 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej rzadkim drzeworytem którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie ostemplowany 22.XII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; karta w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
11226 |
1943 Polska YMCA, znaczek z czerwonym kasownikiem obiegowym na wycinku, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
11231 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | 360 PLN | 360 PLN | |
11253 |
1944 "BIWAK IIC POMORZE", znaczki z hetmanem Janem Zamoyskim, ostemplowane 17.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK IIC POMORZE"; gwarancja. | 160 PLN | 140 PLN | |
11254 |
1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi"; karta wysłana 18.IV; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
11272 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemno czerwonym na pocztówce ozdobionej dwubarwnym drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa, wysłanej 18.VIII przez Komitet Tygodnia Ziem Wschodnich z programem obchodów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 300 PLN | 310 PLN | |
11281 |
1944 święto 3 maja, dwa kasowane znaczki za 35 f. o ciemnym i jasniejszym odcieniu, gwarancja. | 25 PLN | 25 PLN | |
11288 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja Krawczyk. | 35 PLN | 35 PLN | |
11292 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
11324 |
1945 katalog znaczków pocztu obozowej Woldenberg wydawnictwa Pionier z Krakowa, 36 stron. | 100 PLN | 100 PLN | |
11329 |
1942 budynek obozowy, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 242 PLN | |
11330 |
1942 budynek obozowy, gwarancja Schmutz. | 220 PLN | 220 PLN | |
11333 |
1942 budynek obozowy, gwarancja. | 30 PLN | 45 PLN | |
11335 |
1942 druty, nowodruk, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 65 PLN | |
11340 |
1942 druty, gwarancja i oznaczenie. | 150 PLN | 150 PLN | |
11341 |
1942 druty, nowodruk, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 132 PLN | |
11344 |
1942 druty, gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 500 PLN | |
11346 |
1942 trąbka pocztowa, gwarancja. | 70 PLN | 75 PLN | |
11349 |
1942 Trąbka pocztowa, rzadki w odcieniu brunatnoczerwonym cięty znaczek za 15 f. na papierze szarym gąbczastym średnim gazetowym (część z nakładu 140 szt.), gwarancja i opis Schmutz | 350 PLN | 350 PLN | |
11350 |
1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków czystych w nietypowych odcieniach ciemnobrunatnym i niekatalogowanym odcieniu niebieskozielonym, oba na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 338 i 334 szt.), gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk. | 600 PLN | 540 PLN | |
11353 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 240 PLN | 216 PLN | |
11355 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek na kartce obiegowej wysłanej 12.12.42, dodatkowo stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, gwarancja (pod znaczkiem) i oznaczenie. | 450 PLN | 405 PLN | |
11363 |
1943 góry, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 210 PLN | |
11364 |
1943 góry, gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 100 PLN | |
11365 |
1943 góry, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 192 PLN | |
11368 |
1943 góry, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
11369 |
1943 góry, nowodruk, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 222 PLN | |
11372 |
1943 Menażka, nacinany znaczek za 10 f w kolorze niebieskozielonym na papierze białym grubym na karcie datowanej 31/XII.44, znaczek unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym bez daty; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis. | 400 PLN | 400 PLN | |
11378 |
1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 240 PLN | 240 PLN | |
11385 |
1944 kraty, drobne plamki na gumie, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 65 PLN | |
11386 |
1944 kraty, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
11413 |
1944 kury, gwarancja. | 140 PLN | 140 PLN | |
11424 |
1943 gołąbek, gwarancja Kalinowski. | 40 PLN | 40 PLN | |
11426 |
1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, datowana i wysłana 23/III 44 na odwrocie program zajęć "Koła Wychowawców Fizycznych"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 200 PLN | 170 PLN | |
11428 |
1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, datowana i wysłana 6/II, z pełnym tekstem na odwrocie; dobry stan zachowania; gwarancja. | 200 PLN | 170 PLN |