Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
10624 |
1941-1945 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie w czworoblokach: I seria z marginesami z nazwą drukarni "BRADBURY, WILKINSON & CO.LD. NEW MALDEN, SURREY, ENGLAND"; znaczek IV wydania z oznaczeniem numeru walca "1" na marginesie; kilka znaczków z niewielkimi przebarwieniami (nie grzyb); bardzo dobry stan zachowania. | 1 100 PLN | 1 100 PLN | |
10658 |
1940 Alzacja, Lotaryngia i Luksemburg - wydania dla terenów okupowanych, nadruki Elsass, Lothringen i Luxemburg na znaczkach serii obiegowej z prezydentem Paulem von Hindenburg, obiegowe serie czyste na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", piękny stan. | 150 PLN | 150 PLN | |
10715 |
1938 Zaolzie, karta pocztowa (z ciekawą treścią) wysłana 8.X z urzędu pocztowego Frysztat w dniu zajęcia miasta przez Wojsko Polskie; kasownik z wyróżnikiem "a", przesyłka adresowana do Cieszyna. | 120 PLN | 108 PLN | |
10716 |
1938 Anschluss - po zajęciu Austrii przez Hitlera 12.III, aby "uprawomocnić" agresję, na 10.IV wyznaczono referendum w sprawie wcielenia Austrii do Rzeszy; jak łatwo można się domyślić po "zrobieniu porządku" z przeciwnikami, ponad 99% uprawnionych głosowało "za"; karta wysłana z Wiednia 10.IV - w dniu plebiscytu, kasowniki propagujące głosowanie "za". | 60 PLN | 60 PLN | |
10717 |
1938 Plebiscyt w Austrii, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo z okazji plebiscytu; po zajęciu Austrii przez Hitlera 12.III, aby "uprawomocnić" aneksję, na 10.IV wyznaczono referendum w sprawie wcielenia Austrii do Rzeszy. | 50 PLN | 50 PLN | |
10723 |
1939 Zaolzie, widokówka (Bogumin, ul.Marszałka J.Piłsudskiego) wysłana 24.II z urzędu Bogumin 2 do Parnawy w Estonii; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
10728 |
1939 Kampania Wrześniowa, polska karta pocztowa do korespondencji zagranicznej użyta jako formularz przez żołnierza Wehrmachtu, wysłana 29.X z Poznania. | 150 PLN | 135 PLN | |
10830 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, nienumerowany karnet pamiątkowy znaczków Poczty Polowej 2 Korpusu, skasowanych 18.5 w rocznicę zdobycia klasztoru na Monte Cassino rzadkim datownikiem poczty polowej 117 - w typie znanym tylko z dwóch urzędów; dekoracyjny walor ozdobiony odznakami jednostek wchodzących w skład 2 Korpusu. | 200 PLN | 200 PLN | |
10860 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria na karcie ostemplowana 21.XII w Milanówku kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem z wyróżnikiem "d". | 30 PLN | 30 PLN | |
10862 |
1939-1944 zestaw znaczków GG bez dwóch najdroższych serii: 14-39 i U1-15, obejmujący wszystkie pozostałe podstawowe znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 500.-); obie wyłączone serie można w każdej chwili dokupić indywidualnie. | 380 PLN | 380 PLN | |
10863 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 700.-; Mi. ponad 380 euro). | 420 PLN | 420 PLN | |
10864 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1170.-). | 850 PLN | 1 260 PLN | |
10866 |
1939 kartka polecona z Jarosławia do Białej Podlaskiej, stempel niemieckiej cenzury. Prowizoryczna całość. | 90 PLN | 90 PLN | |
10873 |
1940 AMBULANS NR.5242 relacji Wrocław - Kraków (BRESLAU-KRAKAU), list przesłany 23.3 ambulansem z Krakowa do Drezna, pieczęć urzędowa nadawcy (urząd zaopatrzenia armii) z godłem III Rzeszy; u góry listu skreślono wyraz "Feldpost", a dopisano "Deutsche Dienspost Osten"; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
10876 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria czysta z odmianami 24II i 33II, najdroższy znaczek (Fi.37) za 50/30 gr sygnowany K.DE.JULIEN, gwarancja Krawczyk, piękny stan zachowania. | 340 PLN | 340 PLN | |
10889 |
1940 widoki zabytkowych miast (I), seria czysta z gapami pod którymi doklejono podlepki, na dwóch ostatnich znaczkach przywarcia papieru. | 50 PLN | 135 PLN | |
10891 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek drukowany na zmarszczonym papierze, rzadkie na znaczkach GG. gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
10904 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, wysłana 12.4.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
10929 |
1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie. | 30 PLN | 30 PLN | |
10933 |
1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Görlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
10951 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych z dolnym marginesem, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | 450 PLN | 450 PLN | |
10963 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Czarnocinie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Czarnocin über Krakau"; znak opłaty skasowano 23.6.1942 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
10964 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Wierzbnie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Wierzbno über Krakau 2"; znak opłaty skasowano 05.5 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
10969 |
1941 miejscowy list urzędowy z Krakowa. | 45 PLN | 45 PLN | |
10990 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, seria czysta z gapami. | 90 PLN | 90 PLN | |
11004 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 wysłana 7.VIII z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
11025 |
1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Woli Gułowskiej przez Łuków do Środy. | 60 PLN | 60 PLN | |
11026 |
1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty po za jego obszarem!!! widokówka (Kraków Sukiennice) z oryginalnego obiegu pocztowego ofrankowana znaczkiem GG za 16 gr, wysłana 4.10 z Berlina do Bad Reiboldsgrün; ciekawostka do zbioru GG. | 50 PLN | 50 PLN | |
11032 |
1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami. | 50 PLN | 50 PLN | |
11036 |
1943 3. rocznica NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, znaczek z silnie przesuniętym suchym tłoczeniem wchodzącym w obrazek znaczka, rzadkie na znaczkach GG aż tak silne przesunięcie, gwarancja. | 125 PLN | 125 PLN | |
11038 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami. | 40 PLN | 40 PLN | |
11040 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/1 z pustopolami na górnym marginesie. | 300 PLN | 270 PLN | |
11059 |
1944 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Czerminie przez Mielec do Niemiec, dodatkowo stempelek informacyjny poczty. | 80 PLN | 80 PLN | |
11079 |
1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury. | 20 PLN | 20 PLN | |
11089 |
1942 listownik z obozu koncentracyjnego w Dachau do Włoch koło Warszawy. | 150 PLN | 150 PLN | |
11096 |
1943 listownik z obozu koncentracyjnego w Grossrosen do Garbatki koło Radomia. | 150 PLN | 150 PLN | |
11100 |
1944 przymusowe roboty w niemieckich firmach, karta pocztowa wysłana 6.11 z fabryki cukru Hedwigsburg do miejscowości Bukowska Wola; stempelek niemieckiej cenzury Wehrmachtu; gwarancja Falkowski. | 120 PLN | 120 PLN | |
11142 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym (nakład 127 szt.), jeden z trzech najrzadszych znaczków tego wydania, gwarancja i opis Krawczyk. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
11153 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek za 10 pf na papierze białym gładkim średnim, ostemplowany na karcie kasownikiem okolicznościowym 9.VIII "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
11162 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., dodatkowo na jednym datownik obiegowy w kolorze czerwonym gwarancja Krawczyk, Schmutz. | 70 PLN | 70 PLN |