Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
2958 |
1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk. | 20 PLN | 20 PLN | |
2981 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 80 PLN | |
3045 |
1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. z podlepką na dole, gwarancja. | 30 PLN | 35 PLN | |
3051 |
1944 Herby miast, marginesowa seria czysta, gwarancja. | 70 PLN | 70 PLN | |
3054 |
1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
3055 |
1944 K.Puławski i T.Kościuszko, seria czysta, lekkie ale rozległe zmatowienia na gumie, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
3058 |
1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr., | 50 PLN | 50 PLN | |
3061 |
1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
3063 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
3083 |
1944 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr na ekspresowej karcie pocztowej (opłata niezgodna z taryfą)ostemplowany 15.1.1945, dodatkowo stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIŃSKIEJ"; bez tekstu na odwrocie; gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
3095 |
1944 zdjęcie pamiątkowe z obozu Gross Born. | 90 PLN | 90 PLN | |
3099 |
1945 znaczek dopłaty, jeden z najrzadszych znaczków obozowych, większość uległa zniszczeniu, gwarancja z oznaczeniem (G) Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
3100 |
1945 500 rocznica bitwy pod Warną, nie wprowadzony do obiegu - większość nakładu zniszczono, znaczek za 50 gr., bez gumy, prawy narożnik załamany, niska cena wywoławcza, sygnowany Kronenberg. | 300 PLN | 300 PLN | |
3139 |
1944 Powstanie Warszawskie - karta żywnościowa na sierpień 1944, zarejestrowana w Warszawie w dwóch sklepach znajdujących się na terenach objętych Powstaniem - na Ogrodowej i Chłodnej (ich pieczątki na odwrocie). | 50 PLN | 50 PLN | |
3140 |
1944 Obóz jeniecki - Oflag IIC - Woldenberg, karta pocztowa datowana 21.X, adresowana na ręce ppłk.dypl. Augustyna Walusia pseudonim "Kornel" - w konspiracji szefa Oddziału IV Komendy Głównej AK, który trafił do obozu po upadku Powstania Warszawskiego, zaczynająca się słowami:"Cześć bohaterom Warszawy!"; ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE ŻANDARMERII POLSKIEJ", na odwrocie drzeworyt autorstwa Zygmunta Pazdy przedstawiający kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie; historyczny dokument w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 310 PLN | |
3161 |
1934 Kozielsk - ekspresowy list polecony wysłany 4.7.1934 z Brześcia nad Bugiem, adresowany do rąk własnych szefa gabinetu ministra Spraw Wojskowych w Warszawie, nadawcą listu jest generał dywizji Henryk Minkiewicz, dowódca Korpusu Ochrony Pogranicza (do 1929), po napaści sowieckiej uwięziony w Kozielsku, gdzie (nie tylko ze względu na najwyższy stopień) był uznawany za przywódcę wszystkich osadzonych oficerów; zamordowany 9 kwietnia 1940 roku. | 250 PLN | 200 PLN | |
3166 |
1939 Internowanie na Litwie - Ukmerge (Wiłkomierz), karta pocztowa z obozu wysłana 1.X do niemieckiego obozu jenieckiego Oflag VIIA Murnau, czerwone oznaczenia cenzury litewskiej i stempelek niemieckiego cenzora obozowego nr.1; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (u góry karty minimalne naddarcie); gwarancja. | 600 PLN | 480 PLN | |
3188 |
1941 Stalag VIB - listownik wysłany 20.4 z obozu do miejscowości Sompolno; niecodzienny datownik nadawczy; stempelek cenzura nr.2; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
3232 |
1944 poczta internowanych w Szwajcarii. Widokówka wysłana z obozu internowania w Trins do obozu w okolicach Zurichu. Początkowo widokówki nie mogły służyć do korespondencji przez internowanych, w końcowej fazie wojny poczta polowa jak widać dopuszczała taką możliwość. Stempel dwuobraczkowy 28mm, dodatkowo stempel cenzury szwajcarskiej typ I (304). | 120 PLN | 120 PLN | |
3293 |
1945 Poczta Międzyobozowa w Niemczech - Lubeka, wzory datownika i stempli pomocniczych w tym pierwszy wzór tzw.Poczty Harcerskiej. | 250 PLN | 270 PLN | |
3326 |
1944 Wodzowie, luzak, gwarancja Ways. | 90 PLN | 90 PLN | |
3341 |
1944 PRZEMYŚL, Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze jasnoczerwonym unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 251/3 - datownik GG z usuniętą cyfrą 2 i napisem "uber Przemysl (distr.Krakau)1; rozległa prześwitka, ale ekspozycyjnie ładny (UWAGA! w reprodukcjach mylnie pokazuje się wyróznik "m" - w rzeczywistości jest on na dole kasownika), gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 108 PLN | |
3352 |
3368 |
1944 Goznak, fragment arkusza, materiał badawczy. | 45 PLN | 45 PLN | |
3371 |
1944 Goznak, znaczek z fragmentarycznym abklaczem. Rzadkie dla tej pozycji. | 40 PLN | 35 PLN | |
3385 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconym liście wysłanym 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
3391 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 67 z błędem "uszkodzone 9", gwarancja i opis Walocha. | 25 PLN | 25 PLN | |
3393 |
1944 RTRP, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem - nominał na dole znaczka. | 50 PLN | 45 PLN | |
3451 |
1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z błędem "uszkodzone a i wąskie z", gwarancja i oznaczenie Walocha, stan jak na skanie. | 35 PLN | 35 PLN | |
3454 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 33-34 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczków, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 240 PLN | 190 PLN | |
3470 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 1-2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 10 PLN | 10 PLN | |
3475 |
1945 wyzwolenie miast, lewy znaczek z błędem "zalane 5", prawy znaczek z błędem "uszkodzone 4", stan jak na skanie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 35 PLN | 35 PLN | |
3486 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 58, podlepka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 10 PLN | 8 PLN | |
3490 |
1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z błędem na poz.5 znaczka podstawowego "kropka przy C w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
3494 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 45 z błędem "ścięta lewa kreska", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 40 PLN | 35 PLN | |
3510 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 51 z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 120 PLN | 95 PLN | |
3528 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 160 PLN | 160 PLN | |
3529 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z przesuniętą perforacją, skrajny prawy znaczek z częścią obrazka z sąsiadującego od góry. | 50 PLN | 50 PLN | |
3533 |
1945 list z Zadzimia 16.6.45 do Warszawy, prowizoryczny stempel agencji pocztowo - telekomunikacyjnej w Zadzimiu i stempel cenzury wojskowej nr 1498. | 160 PLN | 125 PLN | |
3545 |
1945 firmowy list polecony z Kielc 10.VIII.45 do Warszawy, rzadka pojedyncza frankatura za list polecony powyżej 20g. | 150 PLN | 120 PLN |