Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
5345 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 10000/8 mk. z nadrukiem odwróconym, gwarancja Landre. | 300 PLN | 270 PLN | |
5352 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 2 gr. z II formy, poziomo złamana, sygnowana, gwarancja Mikulski. | 100 PLN | 90 PLN | |
5356 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, niekatalogowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 25 gr. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, rzadka jako niekreślona, gwarancja Mikulski. | 200 PLN | 180 PLN | |
5357 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 30 gr. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, niekreślona, pogięta i z zaciekiem po prawej, gwarancja Mikulski. | 50 PLN | 45 PLN | |
5359 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, marginesowa próba arkuszowa znaczka dopłaty za 1 zł. w kolorze brązowym na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona, gwarancja Mikulski. | 200 PLN | 180 PLN | |
5434 |
1920 wydanie prowizoryczne, seria seria. | 60 PLN | 60 PLN | |
5435 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z poddrukiem lila i łukami skierowanymi na dół. | 10 PLN | 10 PLN | |
5458 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z częściowym Abklatschem barwy zielonej na odwrocie. | 25 PLN | 25 PLN | |
5462 |
1921 seria wydania obiegowego. | 80 PLN | 80 PLN | |
5506 |
1922 wydanie przedrukowe, znaczek z cienkim nadrukiem. | 30 PLN | 27 PLN | |
5510 |
1922 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przerwane M" i abklaczem. | 20 PLN | 20 PLN | |
5513 |
1922 wydanie przedrukowe, czworoblok z przesuniętym nadrukiem. | 20 PLN | 30 PLN | |
5534 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem. | 20 PLN | 25 PLN | |
5545 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 20 pf./100 mk., z błędem "krótkie P w Pfenige" (Mi.20 euro), małe i lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 36 PLN | |
5567 |
1924 herb Gdańska, luzaki z serii, jeden znaczek za 20 Pf ślad po podlepce, jeden znaczek za 50 Pf z silnym abklaczem herbu miasta. | 500 PLN | 460 PLN | |
5586 |
1924 znaczek urzędowy. | 150 PLN | 120 PLN | |
5622 |
1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA, pęknięta gruba linia adresowa; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
5633 |
1934 ilustrowana karta prywatna i formularz wykonane na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowane okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | 400 PLN | 400 PLN | |
5660 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | 30 PLN | 30 PLN | |
5662 |
1938 wydanie obiegowe, luzak z serii. | 10 PLN | 9 PLN | |
5664 |
1938 wydanie obiegowe, luzak z serii. | 15 PLN | 13 PLN | |
5680 |
1940 karta ilustrowana (v.Bismarck) z dopłatą na Pomoc Zimową z okolicznościowym dodrukiem z okazji akcji pomocowej DAF (Deutsche Arbeitsfront), ostemplowana 31.3 datownikiem okolicznościowym Gdańsku "6.WHW-REICHS-STRASSENSAMMLUNG" (6 Krajowa zbiórka uliczna na rzecz Pomocy Zimowej), dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
5723 |
1918 wydanie warszawskie; karta wysłana 13.2.19 z Sosnowca do Warszawy; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 90 PLN | |
5789 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 h. znak opłaty liliowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | 60 PLN | 50 PLN | |
5845 |
1928 Henryk Sienkiewicz, kompletna karta podwójna, bez hasła propagandowego, sygnatura (X-1928), wysłana 25.IX z Włocławka do Warszawy, ładnie udokumentowany obieg; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
5858 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana; dobry stan zachowania. | 120 PLN | 190 PLN | |
5881 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego. | 200 PLN | 180 PLN | |
5911 |
1938 kartka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H, kartka wysłana z Skomorochy koło Sokala. | 10 PLN | 10 PLN | |
5927 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 34. | 35 PLN | 30 PLN | |
5932 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 6. | 35 PLN | 35 PLN | |
5965 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 48 - Renesans Sandomierz Ratusz. | 200 PLN | 180 PLN | |
5966 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 55 - Jan Matejko Wernyhora. | 200 PLN | 180 PLN | |
5968 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr.24 - płk. Edward Śmigły-Rydz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | 30 PLN | 30 PLN | |
6009 |
1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi.1320,-). | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
6017 |
1949 Bolesław Bierut, karton szarobiały szorstki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | 100 PLN | 100 PLN | |
6020 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i IV linijka niedokładnie odbita, wysłana 15.04 z Sopotu do Warszawy. | 70 PLN | 70 PLN | |
6022 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 1,5 mm, linijki odbite równomiernie. | 150 PLN | 435 PLN | |
6023 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 1,5 mm, linijki odbite równomiernie. | 150 PLN | 445 PLN | |
6163 |
1925 nalepka poczty lotniczej LOPP Bydgoszcz. | 15 PLN | 15 PLN | |
6173 |
1929 nalepka lotnicza z Krakowa. | 25 PLN | 25 PLN |