Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
6176 |
1923 znaczek dopłaty. | 40 PLN | 40 PLN | |
6247 |
1930 JUNGFER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 22.7 z Jungfer (Marzęcino) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
6248 |
1930 KLADAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 2.8 z Kladau (Kłodawa) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
6249 |
1930 NEUMÜNSTERBERG - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 30.7 z Neumünsterberg (Nowa Kościelnica) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
6250 |
1930 STEEGEN - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 16.7 ze Steegen (Stegna) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
6251 |
1930 ZEYER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 28.7 z Zeyer (Bielnik) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
6285 |
1935 znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | 10 PLN | 10 PLN | |
6290 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, dwie odmiany znaczka. | 20 PLN | 20 PLN | |
6311 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria. | 25 PLN | 25 PLN | |
6312 |
1938 HÖLLE über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Hölle (Pieklisko), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w dobrym stanie zachowania (koperta ukośnie zgięta). | 180 PLN | 199 PLN | |
6316 |
1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, znaczek w dwóch odmianach. | 15 PLN | 15 PLN | |
6323 |
1939 "Gdańsk jest niemiecki" - niemiecka dekoracyjna karta propagandowa, czysta w idealnym stanie zachowania. | 80 PLN | 90 PLN | |
6327 |
1940 znaczek na dekoracyjnej karcie (z treścią na odwrocie), ostemplowany 4.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI. | 40 PLN | 40 PLN | |
6330 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 10.5.19 do Austrii ze stemplem cenzury przy MSZ, nadruk typ 11 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. . | 70 PLN | 70 PLN | |
6372 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 25a, gwarancja Schmutz. | 35 PLN | 35 PLN | |
6377 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 15. | 40 PLN | 40 PLN | |
6395 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 3 z opuszczoną literą l w hal. | 100 PLN | 90 PLN | |
6468 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | 130 PLN | 130 PLN | |
6472 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | 130 PLN | 130 PLN | |
6487 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 17, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan dobry. | 110 PLN | 110 PLN | |
6505 |
1937 całostka druk w sprawach żywnościowych z sygnaturą X-37. | 80 PLN | 72 PLN | |
6506 |
1937 M/S Piłsudski - 15 gr, sygnatura V-1936, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
6518 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe I - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! | 20 PLN | 20 PLN | |
6561 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr - całostka z rzadką ilustracją nr 61 o tematyce czerwonokrzyskiej - Kolumna samochodów sanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża; przy wydaniu przedrukowym (Cp89) karta z tą ilustracją wyceniana jest 5 razy drożej od pozostałych; dobry stan zachowania. | 400 PLN | 350 PLN | |
6583 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, całostka z ilustracją nr 5. | 40 PLN | 40 PLN | |
6586 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, całostka z ilustracją nr 6. | 40 PLN | 40 PLN | |
6588 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, całostka z ilustracją nr 7. | 40 PLN | 40 PLN | |
6636 |
1949 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Trzcianki koło Lubuska do Przedeczy. | 80 PLN | 80 PLN | |
6637 |
1949 wydanie prowizoryczne, kartka z obiegu pocztowego. | 50 PLN | 50 PLN | |
6648 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z karminowym nadrukiem typu 15, 6-wierszowe hasło propagandowe 16c, z portretem Józefa Chełmońskiego - karta z tą ilustracją wyceniana jest 4 razy drożej od pozostałych; wysłana 24.7.1950 z Cieszyna do Krakowa.\; bardzo dobry stan zachowania. | 350 PLN | 350 PLN | |
6793 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Austrii, list przesłany 12.VII do Raciborza, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 118). | 250 PLN | 225 PLN | |
6945 |
1969 królewski okręt wojenny "Wasa" - zeszycik znaczkowy. | 40 PLN | 40 PLN | |
6946 |
1970 Turystyka - Szwecja Północna (Norrland), rejony koła podbiegunowego - zeszycik znaczkowy. | 40 PLN | 40 PLN | |
6947 |
1970 Bajki szwedzkie - zeszycik znaczkowy. | 50 PLN | 50 PLN | |
6948 |
1970 Turystyka - Szwecja Północna (Norrland), rejony koła podbiegunowego, znaczki z zeszyciku. | 20 PLN | 20 PLN | |
6950 |
1973 Turystyka - Dalarna, znaczki z zeszyciku, trzy rytowane przez Czesława Słanię (górny i dwa dolne); ciekawostka - na górnym znaczku postać narciarza w lewym dolnym rogu ma znajome rysy! | 25 PLN | 25 PLN | |
6953 |
1998 Zygmunt III Waza, karnet wspólnego wydania poczty polskiej i szwedzkiej, znaczki rytowane przez Czesława Słanię. | 15 PLN | 15 PLN | |
7022 |
1915 Legiony Polskie - I Pułk - odpoczynek, karta pocztowa bez obiegu wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacji NKN i Samarytanina na cele humanitarne. | 25 PLN | 25 PLN | |
7023 |
1915 Legiony Polskie - II i III pułk w Karpatach., karta pocztowa z obiegu (1920r.) wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacji NKN i Samarytanina na cele humanitarne. | 25 PLN | 25 PLN | |
7024 |
1915 Legiony Polskie - MARCINKOWICE, karta pocztowa bez obiegu wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacji NKN i Samarytanina na cele humanitarne. | 25 PLN | 30 PLN |