Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
4265 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze brązowym, znaczka za 50 gr. bez napisu J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka. | 20 PLN | 20 PLN | |
4267 |
1945 zabytki Gdańska, próba gumowana. | 20 PLN | 20 PLN | |
4269 |
1945 zabytki Gdańska, próba w kolorze czerwonym na papierze z1, dwie plamki na gumie, gwarancja Mikstein. | 15 PLN | 15 PLN | |
4270 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, cięty znaczek za 50 gr. o podwójnym druku, co najlepiej widać na sygnaturze, gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
4271 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonym znaczka za 50 gr., na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka. | 40 PLN | 40 PLN | |
4273 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka prób w kolorze czerwonobrązowym, znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze szarożółtym grubym szorstkim, lekka podlepka, gwarancja Berbeka. | 40 PLN | 40 PLN | |
4281 |
1945 list z Goleszowa 18.6.45 do Czechosłowacji, prowizoryczny kasownik Goleszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1070. | 130 PLN | 110 PLN | |
4288 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek makulaturowy na papierze z1 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
4290 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z podwójną perforacją poziomą. | 35 PLN | 35 PLN | |
4291 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | 120 PLN | 120 PLN | |
4292 |
1945 lotniczy list polecony z Warszawy 3.10.45 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 1912, rzadka podwójna frankatura znaczka za 5 zł, prawy znaczek uszkodzony. | 60 PLN | 54 PLN | |
4300 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.16 "kropka w 0 w lewej 10", gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
4347 |
1945 Westerplatte, rzadki (jako prawdziwy) znaczek cięty, z poz.44, gwarancja i opis Schmutz. | 800 PLN | 680 PLN | |
4361 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł - frankatura wielokrotna (oba typy nadruku), miejscowy list polecony nadany 28.V w urzędzie Warszawa 19 Port Lotniczy; zwracają uwagę zalepka i adnotacja TAJNE, ślady archiwizacji (jeden znaczek uszkodzony). | 120 PLN | 108 PLN | |
4366 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | 30 PLN | 30 PLN | |
4367 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja (MK) Melnik. | 100 PLN | 100 PLN | |
4373 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (typ 1) - frankatura mieszana, list polecony wysłany 22.II z Pilicy do Warszawy, prowizoryczne kasownik i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
4394 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 5.VII.1946 z miejscowości Lipnik nad Opatówką do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; walor w dobrym stanie zachowania, znaczek z niewielkimi przebarwieniami. | 80 PLN | 145 PLN | |
4411 |
1945 kartka z Norwegii do obozu polskiego Larwik Reichenau, nie wiadomo czy kartka trafiała pod właściwy adres ale przeszła przez Gdańska - kasownik Gdańsk 3 - Port i otrzymała stempel cenzury wojskowej nr 1456, ciekawe do zbadania miejsca przeznaczenia. | 100 PLN | 90 PLN | |
4419 |
1945 "Opł. got. 3.- zł Wyk. opł. got. poz 513 13/III" - list polecony opłacony gotówką, wysłany 13.3 z Torunia do Krakowa, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie cenzura wojskowa nr.345 i kasownik odbiorczy 22.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 150 PLN | |
4424 |
1945 list do jeńca obozu w Oświęcimiu po jego wyzwoleniu - część więźniów szczególnie chorych jeszcze przez pewien czas pozostała w obozie, adnotacja " par viale diplomatique",ciekawy dokument obrazujący sytuację końca wojny, stempel polskiej cenzury wojskowej 1462. | 160 PLN | 155 PLN | |
4436 |
1946 list polecony z Świętna 19.1.46 do Łodzi, znaczek z przesuniętym nadrukiem, prowizoryczny kasownik z Świętna, brak jednego znaczka. | 80 PLN | 100 PLN | |
4438 |
1946 list polecony z Witkowa 12.6.46 do Wiednia, stempel cenzury nr 3010 i stempel i zalepka cenzury austriackiej. | 80 PLN | 80 PLN | |
4439 |
1946 list z Chojnowa 10.9.46 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej nr 3026, znaczki serii Warszawa oskarża prywatnie ząbkowane. | 120 PLN | 108 PLN | |
4448 |
1946 kartka z Międzygórza 21.8.46 do Berlina, prowizoryczny kasownik "AGENCJA / Pocztowo Telekomunikacyjna / MIĘDZYGÓRZE", stempel cenzury nr 3045. | 120 PLN | 100 PLN | |
4455 |
1946 list z Wałbrzycha 23.4.46 do Niemiec, prowizoryczny kasownik Wałbrzych 4, stempel cenzury nr 3221. | 120 PLN | 80 PLN | |
4470 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach. | 150 PLN | 150 PLN | |
4476 |
1946 list polecony z Jedlinia 26.2.46 do Kielc, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel odbiorczy, rzadszy na korespondencji znaczek z nadrukiem "Warszawa Wolna". | 100 PLN | 100 PLN | |
4487 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
4488 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
4491 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja. | 60 PLN | 54 PLN | |
4499 |
1946 obóz smierci w Majdanku, czworoblok. | 40 PLN | 36 PLN | |
4500 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.470,-) gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 490 PLN | |
4501 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 15.VII z miejscowości Blachownia, znaczek unieważniony poprzez wpisanie atramentem nazwy miejscowości i daty, podobne kasowania z tak późnego okresu należą do rzadkości; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 150 PLN | |
4504 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek cięty, gwarancja Mikstein. | 350 PLN | 500 PLN | |
4513 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, cięta parka , rzadkie, gwarancja Berbeka. | 550 PLN | 550 PLN | |
4519 |
1946 zamek w Będzinie, 5 zł - prywatna perforacja - parka pionowa (dolny znaczek uszkodzony) na liście poleconym wysłanym 17.II.1947 z miejscowości Sejny do Warszawy, kasownik odbiorczy, gwarancja. | 150 PLN | 135 PLN | |
4529 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach, doskonały stan zachowania. | 2 700 PLN | 2 400 PLN | |
4542 |
1946 "BISKUPIN Wykopaliska" Gąsawa 18.VIII, widokówka z kasownikiem okolicznościowym (Myślicki 46 087); temat - ARCHITEKTURA. | 25 PLN | 25 PLN | |
4545 |
1946 "Taxe perque 36 zł poz 83" opłacony gotówką zagraniczny polecony list lotniczy, wysłany 18.VIII w miejscowości Suchowola do Chicago, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania. | 150 PLN | 135 PLN |