Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
21629 |
1945 kartka z Sławkowa z prowizorycznym kasownikiem. | 100 PLN | 110 PLN | |
21634 |
1946 list polecony z Krakowa 2.1.46 do Warszawy, znaczki na papierze szarożółtym, na odwrocie stemple odbiorcze. | 30 PLN | 30 PLN | |
21638 |
1946 list z Ustronia Morskiego do Niemiec z ręcznym kasowaniem, stempel cenzury nr 3047. | 50 PLN | 55 PLN | |
21662 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek za 5 zł. z błędem "rozmazany napis POCZTA", gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
21665 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych za 10 zł, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 720 PLN | |
21666 |
1946 wydanie lotnicze, blok legitymacyjny. | 30 PLN | 30 PLN | |
21671 |
21680 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.470,-) gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 410 PLN | |
21699 |
1946 zamek w Będzinie, blok legitymacyjny. | 30 PLN | 30 PLN | |
21718 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków czystych, na każdym błąd z poz.5 "plamka na twarzy Witosa", gwarancja i opis Schmutz. | 90 PLN | 90 PLN | |
21722 |
1946 kartka pocztowa z Otwocka 17.5.46, stempel prowizoryczny agencji pocztowej w Zadzimiu. | 120 PLN | 120 PLN | |
21746 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z karminowym nadrukiem, z błędem na znaczku podstawowym z N.1 W.III na poz.90 "uszkodzone L w POLSKA", gwarancja i opis Schmutz. | 50 PLN | 55 PLN | |
21776 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | 45 PLN | 45 PLN | |
21788 |
21791 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | 20 PLN | 20 PLN | |
21798 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | 30 PLN | 46 PLN | |
21803 |
21807 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | 30 PLN | 30 PLN | |
21810 |
21830 |
1947 "XXVII Kongres P.P.S. Wrocław 14-17.XII.1947" Wrocław 1, karta z dodatkowym dodrukiem (Fi.60,-), skasowana okolicznościowo 14.XII w pierwszym dniu obiegu; doskonały stan zachowania (Myślicki 47 073). | 50 PLN | 50 PLN | |
21872 |
1948 Święto Morza, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie. | 270 PLN | 270 PLN | |
21878 |
1948 polecony list pobraniowy wysłany z Wystawy Ziem Odzyskanych we Wrocławiu 5.9.48 do Jadowa. | 25 PLN | 30 PLN | |
21903 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 80 zł Roosvelt - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 24.XII.1949 z Wrocławia do Gdańska, kasownik odbiorczy na odwrocie, idealny stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
21908 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, ekspres polecony z Łodzi 6.10.50 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Weźranowski. | 300 PLN | 300 PLN | |
21919 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką. | 150 PLN | 135 PLN | |
21922 |
1948 winietka Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telegrafów na odbudowę uzdrowisk. | 10 PLN | 10 PLN | |
21985 |
1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 3 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk. | 125 PLN | 125 PLN | |
21992 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem prywatnym w typie nadruków 23 i 26, m.in. znaczek z Bierutem za 6 zł/gr z grupy rzadko spotykanych na oryginalnych listach (wg.PZP grupa C); dekoracyjnie frankowany list wysłany 7.5.1952 z Warszawy do Lublina (same znaczki kasowane Mi.90 euro), dobry stan zachowania. | 120 PLN | 130 PLN | |
22001 |
1950 "groszy - lokalny", Wrocław 17, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 46, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
22030 |
1950 odbudowa Warszawy, blok legitymacyjny z błędem perforacji. | 100 PLN | 581 PLN | |
22051 |
1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk. | 125 PLN | 125 PLN | |
22059 |
1950 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Międzylesie - Wrocław nr 705 18.11.50 do Poznania, znaczki z nadrukiem grosze typ 26 w kolorze czerwonym. | 60 PLN | 60 PLN | |
22066 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 40 gr. z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja i opis. | 35 PLN | 35 PLN | |
22067 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 45 gr. typu II z rzadkim na tej odmianie podwójnym moletowaniem liter W, Y i K, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
22068 |
1950 Światowy Kongres Pokoju, niekatalogowany znaczek za 45 gr. z podwójnym moletowaniem litery K, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
22089 |
1951 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Nakło - Chojnice nr 639 8.1.51 do Warszawy, znaczki z nadrukiem grosze typ 1 w kolorze fioletowym. | 80 PLN | 80 PLN | |
22117 |
1951 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Opole - Wrocław nr 103 5.1.51 do Warszawy, znaczki z nadrukiem grosze typ 26 w kolorze czarnym. | 60 PLN | 60 PLN | |
22118 |
1951 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Międzylesie - Wrocław nr 705 12.1.51 do Warszawy, znaczki z nadrukiem grosze typ 26 w kolorze fioletowym. | 60 PLN | 60 PLN | |
22130 |
1951 Święto Pracy, znaczek z pustopolem. | 35 PLN | 35 PLN | |
22138 |
1951 FDC - "25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego" | 20 PLN | 20 PLN |