Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
3169 |
1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
3171 |
1944 Święto Żołnierza, znaczek na niewielkiej podlepce. | 15 PLN | 15 PLN | |
3181 |
1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza. | 200 PLN | 200 PLN | |
3187 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz. | 160 PLN | 160 PLN | |
3193 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o szaroliwkowym znaku opłaty wysłana 18.VII, dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja. | 200 PLN | 180 PLN | |
3197 |
1944 Warszawa walczy, całostka skasowana grzecznościowo; gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
3199 |
1944 Herby miast, 5 f (Wilno) dwie całostki w skrajnie różnych odmianach koloru: jasnobrązowej i ciemnobrązowej, karta o jasnobrązowym znaku opłaty, wysłana 31.XII; karta o ciemnobrązowym znaku opłaty, wysłana 15.XI: karta o nominale 10 f (Kraków) i szarym znaku opłaty z ukośnie odciśniętym napisem POCZTÓWKA, wysłana 5.XII; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
3211 |
1945 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek nie wprowadzony do obiegu, złamanie, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
3214 |
1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz. | 160 PLN | 160 PLN | |
3217 |
1943 list od Czerwonego Krzyża w Genewie do obozu, wysłany na papierze urzędowym ze znakiem wodnym, datowany 8.9 dotyczący zamawianych przez jednego z oficerów katalogów filatelistycznych! stempelek cenzury obozowej z dopisaną datą 27.10; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 80 PLN | 80 PLN | |
3220 |
1944 Świetlica 5 f. czarna - znaczek obozu IIE użyty w obozie IID - ostemplowany 15.VIII na ilustrowanej karcie, znak opłaty całostki unieważniony kasownikiem okolicznościowym 4 dnia wystawy filatelistycznej, dodatkowo stempel okolicznościowy "Olimpiada"; pamiątkowa całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
3221 |
1944 różne rysunki, seria obiegowa, odmiany: bardzo rzadka gumowana 4ax4 (kilkanaście z nakładu 300 szt.), 5Iax4, 6bx3, 7IIcx3, gwarancja Schmutz. | 850 PLN | 850 PLN | |
3222 |
1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, na wycinku, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 70 PLN | |
3223 |
1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Falkowski. | 60 PLN | 60 PLN | |
3224 |
1944 znaczek na papierze bibułkowym, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 40 PLN | |
3225 |
1944 różne rysunki - syrenka. | 30 PLN | 35 PLN | |
3226 |
1944 Syrena, znaczki w kolorach brunatnoczerwonym i brunatnoróżowym, gwarancja Schmutz | 180 PLN | 180 PLN | |
3232 |
1944 Kaplica, niekatalogowana koperta z ciemnozielonym znakiem opłaty na brązowym papierze pakunkowym jednostronnie gładzonym i prążkowanym pionowo (kilka z ogólnego nakładu 350 szt.), doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 2 400 PLN | 2 160 PLN | |
3234 |
1944 POCZTA HARCERSKA - bardzo wczesny list wysłany 9.VIII - w drugim dniu używania stempla z lilijką "POCZTA HARCERSKA" - Gryżewski typ 3 (Fi.4000.-); typowa dla pierwszych dni powstania treść; bardzo czytelnie odbity stempel, dodatkowo także na znaczku GG - to nietypowe i zdarzało się w zasadzie jedynie na znakach opłaty całostek; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Falkowski, Krawczyk. | 3 600 PLN | 3 240 PLN | |
3235 |
1944 POCZTA HARCERSKA - list wysłany 12.VIII z oddziału liniowego - Kolumny Motorowej "Wydra" (samochody pancerne "Jaś", "Szary Wilk" i "Kubuś") będącej w składzie grupy "Krybar" (zwycięski bój o Elektrownię i zaciekłe walki o Uniwersytet Warszawski); to pierwszy dzień użycia stempla nadawczego z lilijką "POCZTA POLOWA WARSZAWA PŁD" Gryżewski - typ 7 (Fi.3000.-), dodatkowo stosowany na Poczcie Harcerskiej Śródmieście Północ przez sześć dni numerator "00085" kolejny listu i nieznany do tej pory z tak wczesnego użycia stempelek cenzury CENZUROWANO No16 - typ 5; list "utknął" pomiędzy Powiślem i Czerniakowem, stąd odręczna adnotacja "Zwrot Poczta tam nie dociera jeszcze ZB" - z dużym prawdopodobieństwem to inicjały phm.Zbigniewa Brydaka kierownika urzędu przy ulicy Okólnik (Powiśle); bezpośredniego połączenia z uruchomionym 10.VIII. urzędem na Powiślu Czerniakowskim nie było, podjęto więc próbę skierowania go przez Śródmieście - adnotacja czerwoną kredką i stemple Poczty Harcerskiej, kolejno ze Śródmieścia Północnego i Południowego; to jeden z ważniejszych listów powstańczych, trudna i nie wiadomo czy zakończona powodzeniem okrężna droga z oddziału bojowego do szpitala położonego w południowej części tej samej dzielnicy walczącego miasta, gwarancja Schmutz. | 4 000 PLN | 3 600 PLN | |
3238 |
1944 POCZTA POLOWA - koperta z zielonym znaczkiem typu 1, wysłana 12.9. z Hożej na Żurawią, ze stemplem nadawczym "POCZTA POLOWA WARSZAWA" - Gryżewski typ 20 (Fi.4500.-) i stempelkiem cenzury CENZUROWANO No28 - typ 5; listy ze znaczkami powstania mającymi charakter nalepek kierunkowych należą do wielkich rzadkości; w środku typowa treść i informacja o zmianie adresu; świetny stan zachowania co jest rzadkie dla przesyłek użytkowych; zwraca uwagę naklejenie znaczka na końcówkę nazwiska co wyklucza grzecznościowe dopisanie adresu; gwarancja Krawczyk, wewnątrz koperty adnotacja o prawdziwości wszystkich elemntów listu z 21/10 74, podpis i stempelek gwarancyjny autora monografii o poczcie Powstania Warszawskiego, eksperta PZF, T.Gryżewskiego. | 4 200 PLN | 3 600 PLN | |
3239 |
1944 wydanie przedrukowe tzw. "mokotowskie" na znaczkach GG, znaczek za 24 gr. z serii portret Hitlera z nadrukiem "orzełek / POCZTA POWSTAŃCZA / W-wa SIERPIEŃ 1944" na dużym wycinku; unieważniony rzadkim kasownikiem propagandowym "AK NA BARYKADACH" z wyróżnikiem "m" (Gryżewski typ 15) urzędu Poczty Polowej AK - ekspozytura na Mokotowie w dniu 22.8.1944; obok stempelek cenzury "SPRAWDZONO" typu 4, gwarancja Gryżewski. | 2 400 PLN | 2 160 PLN | |
3262 |
1948 5 rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 15 zł. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | 50 PLN | 50 PLN | |
3318 |
1942 duża grafika (15 x 21 cm wymiar samej grafiki) wykonana w stalagu XIB, stempel cenzora "21 / Geprüft / Stalag XIB". | 500 PLN | 450 PLN | |
3319 |
1942 duża grafika (15 x 21 cm wymiar samej grafiki) wykonana w stalagu XIB, na odwrocie stempel "21 / Geprüft / Stalag XI". | 500 PLN | 450 PLN | |
3323 |
1942 Oflag VIE - akwarela (14,5 x 10 cm) przedstawiająca fragment obozu Dorsten, sygnowana W.E.; doskonały stan zachowania. | 300 PLN | 280 PLN | |
3402 |
1946 Ettlingen, orzeł, seria kasowana na wycinkach, każdy znaczek z błędem "brak czerwonej tarczy", na trzech wartościach suchy odcisk tarczy, na znaczku za 1 mk. tarczę odbito śladową resztką farby (kat.PPF S.A.1997 - 2600.-). | 1 300 PLN | 1 170 PLN | |
3410 |
1947 list polecony wysłany z Lipska do Polish - American War Relief w Chicago, kasowniki odbiorcze, dobra frankatura! całość w słabszym stanie zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
3411 |
1947 "Camp Polonaise/ La Courtine/ komp. szkolna" - polecony list lotniczy wysłany 20.I z obozu do Warszawy. | 100 PLN | 100 PLN | |
3416 |
1944 Leżajsk, czworobloki znaczków z Hitlerem z lokalnym nadrukiem, gwarancja. | 500 PLN | 450 PLN | |
3417 |
1944 Rudnik, znaczek za 50 gr. wydania prowizorycznego z nadrukiem typu III, gwarancja Witkowski. | 120 PLN | 130 PLN | |
3419 |
1944 Zamość, znaczek za 25 gr + 1,75 zł /12 gr wydania prowizorycznego z podwójnym lekko wzajemnie obróconym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | 800 PLN | 720 PLN | |
3422 |
1944 Wodzowie, miejscowy list polecony z Lublina wysłany 20.9.44, ręczna cenzura niebieską kredką, bardzo ładny dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz. | 6 500 PLN | 6 500 PLN | |
3424 |
1944 Wodzowie, miejscowy list polecony opłacony całą serią, a więc przefrankowany o 25 gr., nadany 11.IX w Lublinie, jego zaletą jest odręczna cenzura i zachowany dowód nadania co świadczy o rzeczywistym obiegu i prowizoryczna r-ka, fotoopinia. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
3431 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, marginesowy znaczek za 25 gr., w rzadszym kolorze jasnoczerwonym, ze znacznym przesunięciem perforacji pionowej, gwarancja i opis Schmutz. | 600 PLN | 500 PLN | |
3435 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu VI w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 2 000 PLN | 3 605 PLN | |
3443 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu VI na papierze gazetowym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 900 PLN | 2 105 PLN | |
3448 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
3468 |
1944 P.K.W.N., znaczek podstawowy z poz. 100 z błędem "lewe ramię litery A z dużą kropką", na tej pozycji w wydaniu przedrukowym znajduje się usterka opisana w podręczniku Kiełbasy jako "wcięcia w drugiej cyfrze "4" dolnej daty i prawej belce kasującej", gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
3474 |
1944 R.T.R.P., znaczek z 10 rzędu z poz. 91 z przesuniętym w górę nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha. | 300 PLN | 300 PLN |