Die neu Auktion wird bald beginnen

Ergebnisse

Poz# Bilder Beschreibung Der Preis Der Kaufpreis
2739

1940 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na karcie skasowana okolicznościowo 26.X w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
2763

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie wydania przedrukowego - część z opłaconą odpowiedzią, tekst II "Um den Wünsche der Sammler in Reich zu entsprechen ..." 13 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. Fisher:

350 PLN350 PLN
2775

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, kompletna seria znaczków urzędowych stemplowana na kopercie z Krakowa.

70 PLN70 PLN
2791

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz stemplowany kasownikiem okolicznościowym.

220 PLN198 PLN
2825

1942 przekaz paczkowy z Warszawy 26.9.43 do Skarżyska Kamiennej.

50 PLN50 PLN
2859

1943 list firmowy z Warszawy.

15 PLN15 PLN
2867

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz ozdobny ze "złamaną osią"., sektor II/4, stan idealny.

125 PLN125 PLN
2872

1943 widoki zabytkowych budowli, cięta seria w kompletnych arkuszach w doskonałym stanie.

2 200 PLN1 980 PLN
2904

1944 "ZAKOPANE (HOHE TATRA) Wintersportplatz-Luftkurort" - czytelna i wyraźna odbitka rzadkiego kasownika propagandowego (Fi.350,-), widokówka z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 15.VII z Zakopanego do Krakowa; nieznaczne przebarwienia (w rzeczywistości całość prezentuje się korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji).

250 PLN250 PLN
2917

1941 Wronki, więzienie (Warthestadt, Strafanstalt), przesyłka z więzienia - koperta z papierem listowym datowanym 31.VIII, wysłana 29.IX z urzędu Berlin SW11 !!!! do Rawicza, znaczek unieważniono wirnikiem propagandowym; na odwrocie koperty podano adres nadawcy Strafanstalt Wronke, list z niejasnych przyczyn, zamiast bezpośrednio do adresata, skierowano do Berlina i dopiero stamtąd, po pewnym czasie, do odbiorcy, być może w związku z toczącym się przeciwko osadzonemu śledztwem; rzadko spotykana całość w doskonałym stanie zachowania.

Więzienie utworzone pod koniec 1939 roku, przeznaczone głównie dla Polaków z tzw.Kraju Warty (Warthenland), więżono w nim nawet kobiety i dzieci, wśród więźniów było wielu nieletnich; osadzano w nim również skazanych z okręgu wyższego sądu krajowego w Berlinie.

300 PLN300 PLN
2919

1941 Polenlager - obóz pracy przymusowej dla Polaków w Lipsku, karta pocztowa wysłana 27.VIII z obozu do Skarżyska - Kamiennej, całość w pięknym stanie zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

300 PLN300 PLN
2925

1943 Mauthausen-Gusen, listownik wysłany 24.V z Linzu adresowany do miejscowość Leipe (Lipno), cenzura, stemple informacyjne; więźniowie tego obozu pracowali przy budowie podziemnych zakładów zbrojeniowych; całość w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
2926

1943 więzienie ciężkie dla kobiet Fordon, strona frontowa formularza listowego wysłana 24.I, dokument sklejany w połowie, uzupełniane otwory od zszywacza.

150 PLN150 PLN
2933

1944 Oświęcim II - Brzezinka, list składany wysłany 3.VI z obozu do Warszawy, stempelek cenzora nr.10; nadawca - Józef Panasewicz, mający zaledwie 18 lat Schutzhäftling (więzień polityczny); do tej kategorii więźniów zaliczano członków organizacji podziemnych, więziony za antyhitlerowską działalność lub osoby aresztowane np. w łapankach, którym nie udowodniono i nawet nie starano się udowodnić antyniemieckiej działalności; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
2937

1944 obóz dla młodzieży ze Wschodu - Potulice (Lebrechtsdorf) - karta pocztowa wysłana 15.X z obozu do miejscowości Schwetz (Świecie), cenzura; od sierpnia 1944 do obozu przywożono dzieci polskie z Zagłębia w ramach akcji "Aktion Oderberg"; bardzo dobry stan zachowania (całość w rzeczywistości prezentuje się o wiele korzystniej niż na powyższej reprodukcji).

200 PLN200 PLN
2944

1945 obóz kobiecy Schneidersfelde, karta pocztowa wysłana 10.I z obozu do Skierniewic.

70 PLN70 PLN
2952

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym, gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN110 PLN
2953

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, unikalny znaczek w kolorze zielononiebieskim, o skrajnie jasnym pozbawionym niebieskiego odcieniu, na papierze szaroniebieskim gładkim średnim (nakład - dwie, trzy z ogółem 60 szt.!), świetny stan, gwarancja i opis Schmutz.

4 000 PLN3 600 PLN
2954

1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze szaroniebieskozielonym na papierze x2 (nakład 180 sztuk), gwarancja i opis "2Icx2 7x" Schmutz.

350 PLN350 PLN
2957

1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze x2 (nakład 2040 sztuk), gwarancja i opis "3Iax2" Schmutz.

100 PLN100 PLN
2959

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczki w kolorze ciemnobrązowym na papierze białym gładkim grubym (większa część nakładu z ogółem 150 szt.)i ultramarynowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym; w tym czasie nie funkcjonowały znaczki dopłaty, nie było też szczegółowych przepisów co do nieopłaconych przesyłek, z dużym prawdopodobieństwem mamy do czynienia z kartą pocztową opłaconą przez odbiorcę - to tłumaczyłoby podwójną wysokość opłaty; gwarancja i opis znaczków.

1 200 PLN1 080 PLN
2960

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze fioletowobrązowym o bardzo jasnym odcieniu, na papierze białym gładkim cienkim (nakład 100 szt.), na karcie pocztowej, gwarancja z opisem odmiany znaczka Schmutz.

2 700 PLN2 430 PLN
2962

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
2963

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze y1 (nakład 1264 sztuk), gwarancja i opis "IAc 1IIay1" Schmutz.

100 PLN130 PLN
2964

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Krawczyk.

110 PLN100 PLN
2966

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Krawczyk.

110 PLN100 PLN
2968

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, dwa znaczki w kolorze zielononiebieskim na papierze białym gładkim cienkim, lewy o odcieniu bardziej niebieskim na nieco cieńszym papierze, gwarancja i opis Schmutz.

240 PLN210 PLN
2971

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Krawczyk.

110 PLN100 PLN
2972

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, dwa znaczki jeden w kolorze ciemnozielonym, drugi niekatalogowany w kolorze zielonym (nie szarooliwkowym!); oba na papierze szaroniebieskim gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk.

600 PLN540 PLN
2982

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze karminowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk, z opisem Schmutz.

80 PLN80 PLN
2983

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze karminowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, na wycinku z fragmentem kasownika okolicznościowego 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN100 PLN
2988

1942 Poczta Obozowa - "Pocztylion" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN252 PLN
2989

180 PLN263 PLN
2990

1942 Poczta Obozowa - "Pocztylion" II wydanie, znaczek w kolorze jasnoczerwonym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN282 PLN
2991

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek za 5 fen. na papierze x1.

20 PLN20 PLN
2994

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek na papierze x2.

10 PLN15 PLN
2995

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari.

15 PLN20 PLN
2996

1942 odbitka z unieważnionej matrycy.

15 PLN25 PLN
2997

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek za 20 fen. w dwóch odmianach w kolorze ultramarynowym i niebieskim.

70 PLN70 PLN
2998

1942 "oficjalne" ocenzurowane wiadomości prasowe z dnia 4.VIII, przesłane do izby chorych z dołączoną dowcipną karteczką (fragment pudełka po papierosach) od nadawcy; unikalny dokument, gwarancja.

700 PLN630 PLN