Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
19427 |
1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz. | 900 PLN | 900 PLN | |
19440 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty. | 75 PLN | 75 PLN | |
19444 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w oficjalnym karnecie Ministerstwa Poczt i Telegrafów. | 600 PLN | 721 PLN | |
19452 |
1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 28.XI z Katowic do Kielc, doskonałej jakości odbitka frankatury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 25 PLN | 25 PLN | |
19454 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 255 na trasie Lublin - Zdołbunów. | 45 PLN | 45 PLN | |
19455 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 374 Rejowiec - ?. | 25 PLN | 40 PLN | |
19467 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
19472 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria czysta. | 80 PLN | 80 PLN | |
19488 |
1934 wydanie przedrukowe. | 90 PLN | 90 PLN | |
19504 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria. | 80 PLN | 80 PLN | |
19519 |
1935 kopiec marszałka J.Piłsudskiego, czworoblok. | 10 PLN | 10 PLN | |
19524 |
1935 wydanie obiegowe, kompletna seria z odmianami. | 140 PLN | 140 PLN | |
19538 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego. | 15 PLN | 15 PLN | |
19551 |
1937 list z rzadkim wirnikiem z Katowic "Chcemy silnej floty wojennej i kolonii", Myślicki 37113. | 45 PLN | 40 PLN | |
19563 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, znaczki z bloków. | 30 PLN | 50 PLN | |
19566 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków stemplowanych. | 150 PLN | 150 PLN | |
19571 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok. | 30 PLN | 30 PLN | |
19595 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria. | 60 PLN | 65 PLN | |
19601 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, makulatura znaczka za 1 zł. z serii historycznej, rzadka, widocznie od strony gumy załamana na skos. | 50 PLN | 50 PLN | |
19603 |
1938 lotniczy list polecony z Tesłuchowa do Argentyny, stempel kontroli dewizowej na odwrocie, bardzo rzadki znaczek za 3 zł serii historycznej użyty na liście obiegowym. | 300 PLN | 300 PLN | |
19604 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku. | 40 PLN | 40 PLN | |
19605 |
1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową. | 20 PLN | 20 PLN | |
19628 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany stemplem okolicznościowym. | 20 PLN | 25 PLN | |
19638 |
1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 6.VI z miejscowości Niemirów k.Lwowa do Rawicza. | 50 PLN | 40 PLN | |
19640 |
1939 list z Uściłóg (Kresy) 25.II.39 do Warszawy. | 15 PLN | 15 PLN | |
19656 |
1939 "Opłata ulgowa (Rozp. M.P.I T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933) - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 3.VIII z miejscowości Gródek Jagielloński do Rawicza. | 50 PLN | 40 PLN | |
19671 |
1939 fragment bloku z okazji XXV rocznicy wymarszu Legionów ze stemplem okolicznościowym obchodów tej rocznicy w Kielcach. | 20 PLN | 20 PLN | |
19678 |
1920 godło Litwy Środkowej, parka prób znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na obustronnie zadrukowanym średnim gąbczastym papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), gwarancja. | 120 PLN | 120 PLN | |
19704 |
1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, makulatura znaczka za 10+2 mk. z potrójnym lub poczwórnym drukiem koloru żółtego, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
19712 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura próby znaczka za 100 mk. w kolorze granatowym (nakład 5 szt.), prawy dolny z błędem "I.ITWA zamiast LITWA", z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 240 PLN | 240 PLN | |
19715 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowa próba znaczka za 150 mk., z podwójnym drukiem ramki i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
19724 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze czerwonym na białym papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
19731 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze karminowym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
19736 |
1922 ŚWIĘCIANY - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 5 mk. oryginalnie skasowany w Święcianach, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
19741 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 25 mk. w kolorze zielonym z ciemnokremowym tłem, na białym sztywnym papierze, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
19743 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze niebieskim, na cienkim gazetowym papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
19747 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
19750 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze czerwonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 260 PLN | |
19756 |
1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT w charakterystycznym wiśniowoczerwonym kolorze, bardzo poszukiwana seria czysta bez podlepek, każdy znaczek sygnowany ołówkiem przez Kronenberga, wszystkie razem fotoatest Kronenberg. | 5 000 PLN | 5 000 PLN | |
19766 |
1921 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzone do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja Falkowski. | 100 PLN | 100 PLN |