Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
9034 |
1944 kartka ze stemplem okolicznościowym Święta Morza. | 20 PLN | 20 PLN | |
9035 |
1944 kartka ze stemplem okolicznościowym Tydzień Ziem Wschodnich. | 30 PLN | 30 PLN | |
9036 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na wycinku, ostemplowany okolicznościowo 4.IV z okazji rocznicy bitwy o górę św. Anny w czasie III powstania śląskiego; gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
9039 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | 50 PLN | 50 PLN | |
9042 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | 25 PLN | 25 PLN | |
9044 |
1944 znaczek z podobizną prezydenta RP - Władysława Raczkiewicza, ostemplowany 27.VI na karcie ozdobionej grafiką w formie znaku opłaty, prawy dolny narożnik podklejany "gęsią skórką"; gwarancja. | 120 PLN | 120 PLN | |
9046 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA, stempel pierwszego dnia obiegu Święta Morza. | 50 PLN | 50 PLN | |
9048 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA, stempel pierwszego dnia obiegu Święta Morza. | 50 PLN | 55 PLN | |
9051 |
1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza. | 50 PLN | 50 PLN | |
9052 |
9054 |
1944 Rok Olimpijski, dwa kasowane znaczki za 10 f., ciemny i jasny odcień czerwonego, gwarancja. | 40 PLN | 36 PLN | |
9055 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla - na odwrocie posiada znaczek skasowany stemplem okolicznościowym; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada. UWAGA - w dziale Sport próba karnetu. | 2 400 PLN | 2 400 PLN | |
9056 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek czysty, karta ozdobiona grafiką i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; walory po członku Obozowej Komisji Pocztowej obozu IIC, por.Stanisławie Megielu, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski,. | 500 PLN | 640 PLN | |
9057 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 120 PLN | 140 PLN | |
9059 |
9066 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek czysty, gwarancja. | 10 PLN | 10 PLN | |
9067 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną. | 10 PLN | 9 PLN | |
9070 |
1944 odrastający dąb, podstawowa seria. | 10 PLN | 10 PLN | |
9073 |
1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału | 20 PLN | 20 PLN | |
9074 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. w kolorze zielonym z fantazyjnym napisem "Próba" na odwrocie, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
9080 |
1944 pocztówka z grafiką wielkanocną. | 40 PLN | 40 PLN | |
9086 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | 70 PLN | 70 PLN | |
9087 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego. | 80 PLN | 175 PLN | |
9088 |
1944 nalepka z podobizną Najstarszego Obozu płk W.Szalewicza używana w charakterze znaczka na specjalnych kartach "primaaprilisowych" wysłanych 1.IV.1944. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
9092 |
1944 połówka biletu wstępu na imprezy Olimpijskie ozdobiona pamiątkowym stemplem, słabszy stan zachowania. | 20 PLN | 20 PLN | |
9094 |
1944 kartka z grafiką wielkanocną, na froncie napis POCZTÓWKA. | 60 PLN | 60 PLN | |
9096 |
9115 |
1945 "Krwawa niedziela", gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
9118 |
1942 budynek obozowy, gwarancja Falkowski, Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
9122 |
1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze pasek po wklejeniu do karnetu, poza tym w pięknym stanie, gwarancja i opis. | 100 PLN | 100 PLN | |
9126 |
1943 Menażka, znaczek złamany, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
9128 |
1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f., w kolorze jasnoniebieskim, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze pasek po wklejeniu do karnetu, poza tym w pięknym stanie, gwarancja i opis. | 100 PLN | 100 PLN | |
9137 |
1944 dwa banknoty wewnątrzobozowe o nominale 10 fen. w kolorach jasnoczerwonym i czerwonym, wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową. | 240 PLN | 240 PLN | |
9139 |
1944 banknot wewnątrzobozowy o nominale 50 fen. w kolorze czerwonym na rózowym tle, wyemitowany przez Komisję Rozrachunkową. | 160 PLN | 160 PLN | |
9140 |
1944 kury, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
9141 |
1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie Obozu, znaczek czysty, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 310 PLN | |
9146 |
1942 formularz podziękowania za paczkę, wysłany 20.XI z obozu do Radomska; cenzura obozowa; słabszy stan. | 40 PLN | 40 PLN | |
9155 |
1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID, drobne usterki w gumie, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
9163 |
1944 rok olimpijski, znaczek za 50 f. z bardzo rzadkim błędem "grube B", skasowany w 1 dniu Wystawy Filatelistycznej, ex-Cz.Malingiewicz, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
9164 |
1944 Święto Gór, znaczek kasowany za 30f., gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN |