Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
12076 |
1990 wydanie przedrukowe - głowy wawelskie, czworoblok znaczka za 350 zł./15 zł. z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
12079 |
1990 wydanie przedrukowe, czworoblok z odwróconym nadrukiem. | 70 PLN | 70 PLN | |
12084 |
1991 Motyle z kolekcji Instytutu Zoologii PAN w Warszawie, arkusz czysty. | 30 PLN | 30 PLN | |
12102 |
1994 Sanktuaria Maryjne I i II - Leśna Podlaska i Święta Lipka, arkusze czyste. | 80 PLN | 80 PLN | |
12103 |
1995 150 lat kolei na ziemiach polskich, arkusze czyste. | 50 PLN | 45 PLN | |
12136 |
1919 znaczki z lokalnym nadrukiem Porta z Krakowa. | 60 PLN | 65 PLN | |
12137 |
12160 |
1924 orzeł z tarczą, inflacyjna seria czysta, w tak dobrym stanie bardzo rzadka. | 160 PLN | 160 PLN | |
12161 |
1924 orzeł z tarczą w nowej walucie, niedostatecznie opłacony miejscowy list, wysłany 27.VIII.1935 z więzienia w Kielcach, stempelek T i znaczek dopłaty za 10 gr.; dodatkowo cenzura więzienna. | 35 PLN | 35 PLN | |
12164 |
1931 polecony wezwanie z Sądu powiatowego w Nowym Targu 26.VI.26 do Zakopanego, wezwanie zwrócono ze względu na zły adres, stempel Urzędownie opłatę pocztową uiści adresat". | 35 PLN | 35 PLN | |
12171 |
1938 Orłowa, list z Mymbupk 15.IX.38 do Orłowej, w Orłowej pobrano dopłatę polskim znaczkiem z prowizorycznym nadrukiem T, niestety opłata właściwa dla druku, a nie zwykłego listu stąd tylko kartka z opisem i poświadczeniem prawdziwości nadruku T Schmutz, rzadkie. | 200 PLN | 260 PLN | |
12175 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - GŁĘBOKIE - list polecony na koszt adresata wysłany 23.III z Wilna do Głębokiego (powiat dziśnieński), list niepodjęty i 26.IV odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "b", a następnie unieważnione; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | 150 PLN | 150 PLN | |
12176 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - SZARKOWSZCZYZNA - list polecony na koszt adresata wysłany 18.IV z Wilna do miejscowości Szarkowszczyzna (powiat dziśnieński), list niepodjęty i 25.V odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "a", a następnie unieważnione; całość o ładnym obiegu pocztowym; ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | 150 PLN | 150 PLN | |
12178 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek dopłaty za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 135 PLN | |
12179 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 45 PLN | |
12192 |
1804 list z Gdańska, wysłany 31.I przez nadawcę podpisującego się "Jac: Kruszyński" z zamówieniem do znanej firmy winiarskiej Schroder & Schyler w Bordeaux; niekatalogowany !!! stempelek tranzytowy PAR WESEL (pruska twierdza na Renie - enklawa, przez którą przekazywano korespondencję do Francji), katalogowane wzory stempli granicznych tego urzędu "WESEL (PAR)" są wyceniane w tysiącach euro !!! na liście wpisana wysokość opłaty "18", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego; temat - WINO. | 300 PLN | 300 PLN | |
12217 |
1921 wydanie lotnicze, znaczek za 2 mk. z "abklatschem" | 30 PLN | 40 PLN | |
12230 |
1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 10.000 Mk. bez poddruku (Mi.40 euro), gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
12243 |
1924 wydanie obiegowe, poprawiana guma. | 25 PLN | 25 PLN | |
12264 |
1939 całostka Wolnego Miasta Gdańska z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Mi.45 euro); bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
12265 |
1941 list z Gdańska z wirnikiem propagandowym. | 50 PLN | 50 PLN | |
12267 |
1918 całostka wydania PP/GGW. | 30 PLN | 30 PLN | |
12268 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 31.I.19 do Szwajcarii, stempel cenzury przy MSZ. | 60 PLN | 101 PLN | |
12274 |
1919 wydanie krakowskie, całostka Jasiennicy koło Brzozowa z nadrukiem typ 73. | 100 PLN | 100 PLN | |
12275 |
1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Poronina z nadrukiem typ 121 - brak rombu. | 100 PLN | 100 PLN | |
12276 |
1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Bobowej z nadrukiem typ 49. | 100 PLN | 260 PLN | |
12281 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na odpowiedź wysłana z Dębicy z nadrukiem typ 97. | 100 PLN | 100 PLN | |
12295 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 14, sygnatura VIII-1931, nieostre narożniki. | 50 PLN | 50 PLN | |
12306 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, całostka o sygnaturze X-1937, z hasłem propagandowym L - CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ. | 30 PLN | 30 PLN | |
12333 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 3. | 20 PLN | 20 PLN | |
12334 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 8. | 20 PLN | 20 PLN | |
12336 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 21, praktycznie niewidoczne naddarcie (4mm) w górnym prawym rogu. | 15 PLN | 15 PLN | |
12440 |
1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk. | 57 PLN | 57 PLN | |
12443 |
1976 karty pocztowe czyste, rocznik - 14 sztuk. | 32 PLN | 32 PLN | |
12449 |
1980 karty pocztowe czyste, rocznik - 35 sztuk. | 66 PLN | 66 PLN | |
12451 |
1981 karty pocztowe czyste, rocznik - 27 sztuk. | 40 PLN | 40 PLN | |
12454 |
1982 karty pocztowe czyste, rocznik - 15 sztuk. | 22 PLN | 22 PLN | |
12489 |
1938 kartka z lotu balonowego zawodów o puchar płk. Wańkowicza w Mościcach, balon Katowice. | 200 PLN | 175 PLN | |
12518 |
1964 XVIII lot szybowca "Bocian" z okazji otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, dekoracyjna karta z dodatkowym znaczkiem poczty szybowcowej, przewieziona na trasie Leszno - TOKIO k.Wyrzyska! | 20 PLN | 20 PLN | |
12521 |
1966 III lot poczty śmigłowcowej z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego, przesyłka, z dodatkową nalepką, kasownik okolicznościowy z napisem w języku esperanto. | 20 PLN | 18 PLN |