Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
8157 |
1926 "porto lokalne" - DUBIECKO, wydanie Orzeł w wieńcu, niekatologowany znaczek za 2 gr. z bardzo rzadkim lokalnym nadrukiem T typ 34, na oryginalnym wycinku z karty pocztowej. | 200 PLN | 295 PLN | |
8167 |
1935 list na "koszt odbiorcy", wysłany z więzienia w Pińczowie, adresowany do Kielc, gdzie poczta naliczyła dopłatę. | 25 PLN | 25 PLN | |
8168 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - KUCEWICZE - list polecony na koszt adresata wysłany 30.IX z Wilna do małej miejscowości Kucewicze (powiat oszmiański), list niepodjęty i 12.XII odesłany do Wilna; znaczki dopłaty unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | 150 PLN | 150 PLN | |
8171 |
1938 ozdobne cyfry, czysta seria znaczków dopłaty. | 30 PLN | 30 PLN | |
8172 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - OPSA - list polecony na koszt adresata wysłany 15.III z Wilna do małej miejscowości w powiecie brasławskim, poprzez Brasław dosłany do urzędu w miejscowości Opsa, list niepodjęty i 17.III odesłany do Wilna; znaczki dopłaty unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | 150 PLN | 165 PLN | |
8194 |
1920 I wydanie przedrukowe, 40 Pf - frankatura pojedyncza, list wysłany 6.XII z urzędu Gdańsk 5 do Wielbarka (Willenberg); sucho tłoczona zalepka listowa; gwarancja Infla Berlin, Schuler BPP. | 50 PLN | 50 PLN | |
8198 |
1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowana seria, każdy znaczek gwarancja na kasownik Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
8219 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, 1 mk - frankatura mieszana, kompletna opaska gazetowa wysłana 7.IX.1922 pocztą lotniczą z urzędu Gdańsk 5 do Hamburga, dodatkowy stempelek Flugpost i odbiorczy stempel lotniczy Hamburga; wykorzystane pocztowo opaski gazetowe, ze względu na ich nietrwałość i sposób otwierania należą do bardzo rzadko spotykanych walorów; bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
8221 |
1921 wydanie obiegowe - Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, wycinek użytkowy, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
8235 |
1922 wydanie obiegowe - Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, wycinek użytkowy, gwarancja Krawczyk. | 20 PLN | 20 PLN | |
8236 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 1,25 Mk, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte, czysta. | 60 PLN | 60 PLN | |
8238 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 1,50 Mk/ 80 Pf, nadruk przesunięty, usterka karty podstawowej przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | 100 PLN | 90 PLN | |
8247 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 40 pf./100 mk., z błędem "krótkie P w Pfenige", gwarancja i opis Krawczyk. | 180 PLN | 180 PLN | |
8314 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; belka dzielona w układzie 6 + 18 mm; bardzo późny nakład, mocno rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; mocno uszkodzone P w wyrazie Poczta, zalane litery; karta wysłana 3.VIII.1919 z Aleksandrowa Kujawskiego do Warszawy. | 170 PLN | 170 PLN | |
8318 |
1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 6 + 18 mm. | 80 PLN | 72 PLN | |
8333 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65. | 40 PLN | 40 PLN | |
8337 |
1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 112, wysłana 22.IV z Białej do Krakowa (bez tekstu na odwrocie), przebarwienia. | 60 PLN | 60 PLN | |
8341 |
1919 wydanie obiegowe, kartka o oznaczeniu AmII, lekko zagięty dolny lewy róg. | 85 PLN | 77 PLN | |
8346 |
1920 kartka z Bromowa 6.2.20 do Berlina, gwarancja Petriuk. | 15 PLN | 15 PLN | |
8355 |
1920 karta do obrotu krajowego na kartonie szarym, hasło propagandowe E (cytat Piotra Skargi); pionowa linia pęknięta. | 120 PLN | 108 PLN | |
8378 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 28, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji. | 80 PLN | 80 PLN | |
8389 |
1937 Zamek w Mirze, karta z ilustracją Śląsk - Nowy Bytom "Huta Pokoju", minimalne prawie niedostrzegalne przebarwienia. | 100 PLN | 90 PLN | |
8390 |
1937 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 17 z obiegu pocztowego z Łodzi 18.IV.38 do Niemiec. | 250 PLN | 250 PLN | |
8397 |
1938 całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938. | 20 PLN | 20 PLN | |
8405 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 15. | 40 PLN | 30 PLN | |
8409 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 41. | 40 PLN | 30 PLN | |
8414 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60. | 40 PLN | 30 PLN | |
8416 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 54. | 40 PLN | 36 PLN | |
8418 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 23. | 45 PLN | 40 PLN | |
8420 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 39. | 100 PLN | 80 PLN | |
8421 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36. | 100 PLN | 80 PLN | |
8424 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 32. | 25 PLN | 25 PLN | |
8425 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 2. | 25 PLN | 25 PLN | |
8586 |
1936 VIII Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, specjalna widokówka z dodatkową nalepką LOPP, przesłana balonem "Syrena; tym balonem przewieziono 180 sztuk poczty. | 450 PLN | 405 PLN | |
8632 |
1960 Lot balonu "Katowice" na Południe, nieząbkowany !!! znaczek dodatkowej opłaty balonowej z szerokimi marginesami na kopercie przesłanej balonem na trasie Katowice-Dehylov, nakład zaledwie 200 sztuk !!! przesyłka o niskim numerze; doskonały stan zachowania; gwarancja. | 500 PLN | 500 PLN | |
8634 |
1960 Korea Północna, list lotniczy, wysłany 25.VI z Panmunjon do Warszawy, kasownik odbiorczy. | 60 PLN | 60 PLN | |
8635 |
1961 Korea Północna, list lotniczy, w ozdobnej kopercie, wysłany 25.V z Panmunjon do Warszawy, kasownik odbiorczy 5.VI na odwrocie. | 120 PLN | 120 PLN | |
8684 |
1950-te, znaczek Totalizatora Sportowego autorstwa Czesława Słani, według Gryżewskiego spotykany na listach. | 60 PLN | 60 PLN | |
8739 |
1914 widokówka o tematyce legionowej. | 15 PLN | 15 PLN | |
8741 |
1914 widokówka o tematyce legionowej. | 15 PLN | 15 PLN |