Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
6924 |
1943 odbitka z unieważnionej matrycy. | 30 PLN | 30 PLN | |
6941 |
1943 odbitka z unieważnionej matrycy. | 60 PLN | 60 PLN | |
6947 |
1944 znaczek z hetmanem Janem Zamoyskim ostemplowany 24.XII na karcie ozdobionej rzadką świąteczną grafiką, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA; niewielkie przebarwienia; gwarancja. | 110 PLN | 110 PLN | |
6949 |
1944 karta ozdobiona okolicznościową grafiką przedstawiającym zarys profilu marszałka Józefa Piłsudskiego z orłem strzeleckim i szablami, znaczek ostemplowany 6.VIII datownikiem w kolorze czerwonym z okazji rocznicy wymarszu Legionów Polskich z Oleandrów; datowniki w czerwonym kolorze odbijano wyjątkowo rzadko; gwarancja. | 180 PLN | 180 PLN | |
6958 |
1944 Prezydent Władysław Raczkiewicz, próba znaczka za 25 f. w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 360 PLN | |
6959 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczki za 70 f. o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja | 20 PLN | 20 PLN | |
6963 |
1944 Święto Morza, czarna próba autorska Janusza Łonickiego, jego inicjały po lewej, podpisana przez projektanta ołówkiem, gwarancja Schmutz. | 900 PLN | 900 PLN | |
6965 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek kasowany okolicznościowo, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
6967 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek kasowany okolicznościowo, gwarancja Krawczyk. | 20 PLN | 20 PLN | |
6968 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek czysty, gwarancja. | 20 PLN | 30 PLN | |
6969 |
1944 Rok Olimpijski, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy znaczka, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 70 PLN | |
6975 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek za 100 f. czysty, gwarancja. | 15 PLN | 15 PLN | |
6977 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek skasowany 10.X na ozdobionej grafiką autorstwa Janusza Łonickiego artystycznej karcie okolicznościowej; przebarwienia, słabszy stan zachowania; gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
7000 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Falkowski. | 150 PLN | 150 PLN | |
7013 |
1942 druty, niebieski znaczek za 1o f. na żeberkowanym papierze białym gładkim średnim (podstawowa odmiana Fi.800.-), gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
7014 |
1942 druty, bardzo rzadka, o nakładzie 26-7 sztuk, odmiana znaczka za 10 f, w kolorze jasnoniebieskim, na białym gładkim sztywnym papierze (Fi.1600.-), gwarancja z opisem Schmutz. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
7028 |
1943 Tryptyk, znak opłaty z karty świątecznej odbitka autorstwa projektanta Tadeusza Klużniaka wykonana z oryginalnej ale retuszowanej kliszy, bezpośrednio po wyzwoleniu obozu na cienkim papierze dostarczonym przez Brytyjczyków, fotoatest Krawczyk. | 400 PLN | 400 PLN | |
7033 |
1944 powstanie listopadowe, czworoblok znaczka za 2 mk., na papierze białym gładkim grubym, bardzo wysoko wyceniany, gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
7050 |
1944 "Dosiego Roku 1945" wzór ilustracji do karty noworocznej, prawdopodobnie autorstwa Zygmunta Miszczyka. | 300 PLN | 300 PLN | |
7051 |
1944 rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
7084 |
1944 list powstańczy, stemple poczty harcerskiej Powstania Warszawskiego (typ 20), cenzura typ 5 No 14, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
7086 |
1944 karta pocztowa Cp78 wysłana z Tamki na Krakowskie Przedmieście, stempel Śródmieście Północ nr 29 z 20 SIERP 1944, na odwrocie stempel cenzury (typ 5) nr 16, Adnotacje "niedoręczony" i "zwrot" oraz numery 3959 i 6471, gwarancja. | 750 PLN | 810 PLN | |
7095 |
1994 okolicznościowa całość przygotowana z okazji obchodów 50 rocznicy Powstania Warszawskiego. | 25 PLN | 25 PLN | |
7102 |
1941 Getto w Łodzi, karta pocztowa napisana 12.XII adresowana do Berleburga, wysłana, ale zatrzymana przez cenzurę żydowską w getcie ze względu na niedozwoloną treść (stempelek INHALT UNZULASSIG); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 450 PLN | 450 PLN | |
7112 |
1948 Judaica - FDC "5 rocznica powstania w getcie warszawskim". | 50 PLN | 50 PLN | |
7117 |
1939 Internowanie na Węgrzech - obóz Kisbodak - Gyujtotabor, formularz o sygnaturze (57 63/1939) wysłany 30.XII z obozu do miejscowości Biskupice nad Bugiem; stempelek cenzury obozowej, pieczęć formacyjna. | 60 PLN | 60 PLN | |
7131 |
1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Galanta - Nemesnebojsza, formularz o sygnaturze (1342/1940) wysłany 14.X z obozu do Budapesztu; parafka cenzora węgierskiego. | 60 PLN | 60 PLN | |
7151 |
1940 Internowanie na Węgrzech - obóz Vamosmikola, formularz o sygnaturze (7263/1939) wysłany 16.I z obozu do Krakowa, pieczęć formacyjna z godłem, stempelek cenzury węgierskiej. | 60 PLN | 60 PLN | |
7167 |
1941 Oflag VIIIB - karta wysłana 18.III z obozu do Warszawy; niemy datownik nadawczy z wyróżnikiem "a", stempelek cenzury obozowej; całość w doskonałym stanie zachowania. | 80 PLN | 72 PLN | |
7202 |
1944 Stalag IIA - pomocniczy adres paczki wysłanej do obozu przez Szwedzki Czerwony Krzyż ze Sztokholmu, liczne stemple, cenzury, karta pionowo zagięta; niespotykany walor; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | 300 PLN | 270 PLN | |
7232 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Libertas" - karta pocztowa z napisem LUBEKA z prawej strony znaku opłaty, czysta w doskonałym stanie zachowania. | 300 PLN | 270 PLN | |
7236 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Libertas" - karta pocztowa z niebieskim znakiem opłaty na niemieckim formularzu kartowym z napisem "Postkarte" w kolorze brunatnym i oznaczeniem nakładu: liść i numer 1203; niewielki nakład! | 500 PLN | 450 PLN | |
7248 |
1946 obóz jeniecki dla żołnierzy niemieckich w Wielkiej Brytanii, karta pisana po polsku, wysłana 17.X z obozu do Łagiewnik, jeńcem najpewniej był Polak lub Ślązak, przymusowo wcielony do Wehrmachtu; słabszy stan zachowania; niezwykła całość dokumentująca dramatyczne polskie losy w czasie II wojny. | 120 PLN | 108 PLN | |
7256 |
1947 wydanie Wydziału Opieki nad żołnierzami przy Dowództwie WP na Środkowym Wschodzie. | 50 PLN | 50 PLN | |
7257 |
1947 wydanie Wydziału Opieki nad żołnierzami przy Dowództwie WP na Środkowym Wschodzie. | 90 PLN | 90 PLN | |
7261 |
1944 Wodzowie, narożny znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem, gwarancja. | 120 PLN | 120 PLN | |
7262 |
1944 Wodzowie, 25 gr. (Traugutt) - frankatura wielokrotna, list ofrankowany 2 znaczkami, wysłany 13.IX z Zamościa do miejscowości Hyżne; znaczki unieważnione przedwojennym datownikiem z wyróżnikiem "*d*" (charakterystyczny brak drugiej cyfry 4 w dacie rocznej); wszelkie frankatury znaczkami za 25 gr., a wielokrotne w szczególności należą do najrzadziej spotykanych; dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski. | 3 500 PLN | 3 500 PLN | |
7268 |
1944 Wodzowie, oryginalnie kasowana seria, 50 gr. z międzypolem, kasowniki Rzeszów 1, Siedlce, Przemyśl 1, gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk, Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
7269 |
1944 Wodzowie, gwarancja Schmutz. | 220 PLN | 220 PLN | |
7270 |
1944 Wodzowie, seria znaczków ciętych z bardzo rzadką odmianą w kolorze intensywno czerwonym (nakład dwa arkusze, z tego część jednego z arkuszy znaczka za 25 gr. we wspomnianym intensywnym odcieniu), gwarancja Krawczyk, Falkowski, i każdy znaczek z oznaczeniem jako cięty Schmutz. | 12 000 PLN | 11 000 PLN |