Poz# | Bilder | Beschreibung | Der Preis | Der Kaufpreis |
15153 |
1824 list wysłany 8.V z Rawicza (Rawitsch) do Poznania, dwuwierszowy stempel nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; 1825 list wysłany 1.VIII z Grudziądza (Graudenz), dwuwierszowy stempel nadawczy; wpisana wysokość porta; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 60 PLN | 70 PLN | |
15156 |
1830 list wysłany 30.III z Gąbina (Gumbinnen) do Warszawy, stemple urzędów granicznych: Nidzicy (Neidenburg) i Mławy typu IB (210a) + stempelek "Porto Zagraniczne Gr." z dopisaną zielonym atramentem liczbą 58 oznaczającą wysokość porta zagranicznego należnego od odbiorcy listu; liczne adnotacje dotyczące wysokości opłat na poszczególnych etapach drogi listu; kompletna pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; 1834 list wysłany 6.I z Gniezna (Gnesen) do Bydgoszczy (Bromberg), dwuwierszowy stempel nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 700 PLN | 970 PLN | |
15160 |
1834 list wysłany 12.III z miejscowości Murowana Goślina (Muraw: Goslin) do Gniezna, dwuwierszowy stempel nadawczy, wpisana wysokość porta; na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; 1835 list wysłany 4.XII z Kostrzyna do Poznania, dwuwierszowy stempel nadawczy, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 70 PLN | 70 PLN | |
15166 |
1844 list z Nieświerza, wysłany 14.III do Charkowa do Stefana Rejtana, stempel nadawczy na odwrocie | 50 PLN | 50 PLN | |
15176 |
1850 list wysłany 7.XII z Rzegocina do Wiśnicza (Adamczyk/Bartke 60,- euro), stempel odbiorczy na odwrocie, list zapieczętowany sucho tłoczoną zalepką z herbem. | 80 PLN | 80 PLN | |
15213 |
1904 formularz z napisami w trzech językach (niemieckim, polskim i ukraińskim), wysłany 28.XII ze Lwowa do Wiednia, dekoracyjna pieczęć urzędowa "FILIA C.K. GIMNAZYUM PIĄTEGO We LWOWIE". | 40 PLN | 40 PLN | |
15220 |
1909 urzędowy list polecony z Sądu Garnizonowego w Przemyślu do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | 60 PLN | 60 PLN | |
15225 |
1912 widokówka wysłana 13.III ze Stąporkowa do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.110 relacji Ostrowiec - Koluszki; wyraźne odbitki stempli, kasownik odbiorczy. | 50 PLN | 50 PLN | |
15226 |
1914 widokówka do Lwowa, wysłana 7.VIII z miejscowości Bosanski Brod. | 30 PLN | 30 PLN | |
15228 |
1915 list polecony, wysłany 17.VIII z Oświęcimia adresowany do Stanów Zjednoczonych; rzadko spotykana zalepka cenzury oświęcimskiej, dodatkowo stempel cenzury, kasowniki odbiorcze; pomimo trwającej wojny list już 8.IX dotarł do miejsca przeznaczenia, dekoracyjna całość. | 150 PLN | 120 PLN | |
15231 |
1917 list polecony wysłany 14.VII z Tarnowa do Krakowa na koszt adresata, doklejony znaczek dopłaty, niepodjęty i zwrócony do nadawcy, w związku z tym dopłatę anulowano i skasowany znaczek przekreślono niebieską kredką; ładnie udokumentowany obieg. | 120 PLN | 108 PLN | |
15233 |
1929 list z Raciborza do Beuthen, ślady po archiwizacji. | 20 PLN | 20 PLN | |
15242 |
1866 parka znaczków rosyjskich za 3 kop. na wycinku użytkowym, z polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, ze słynnego zbioru i z gwarancją Bojanowicza. | 300 PLN | 300 PLN | |
15254 |
1915 list polecony z Tarnowa 20.VIII.15 do Brzozowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 60 PLN | 50 PLN | |
15289 |
1918 okupacja austro-węgierska, 5 hal - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 15.X z urzędu etapowego Chełm (kasownik z wyróżnikiem "c") do Tomaszowa Rawskiego, cenzura. | 40 PLN | 40 PLN | |
15291 |
1918 okupacja austro-węgierska, adres przesyłkowy wysłany 17.VIII za pośrednictwem poczty polowej 494 do Mielca; na odwrocie stemple odbiorcze; sygnowane "Esperantista Filatelejo"; dla znaczków poczty polowej użytych na skarcie, katalog Fischer stosuje wysoką dopłatę (Fi,450.-) do ceny całości!!! | 200 PLN | 200 PLN | |
15311 |
1914 koperta w której dystrybuowano naklejki na cele dobroczynne Legionów i Samarytanina, rzadkie. | 50 PLN | 75 PLN | |
15337 |
1916 Szpital forteczny nr.4 w Krakowie, formularz wysłany 17.I za pośrednictwem poczty polowej nr.186; pieczęć formacyjna. | 50 PLN | 45 PLN | |
15345 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej nr 113 z 6.III.16 do Grybowa, austriacki stempel składnicy pocztowej GRÓDEK (GRYBÓW). | 30 PLN | 20 PLN | |
15349 |
1916 SICZOWI STRILCI - pisana po polsku kartka do Warszawy, na ukraińskim formularzu ozdobnym, wysłana 4.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 171, niespotykana całość; słaby stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
15355 |
1917 listownik z posterunku straży granicznej (Grenz Polizei) w miejscowości Wolbórz, za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie 14.IV przesłany do Lublina, stempel formacyjny. | 40 PLN | 40 PLN | |
15394 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | 50 PLN | 55 PLN | |
15395 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą bez podlepki. | 35 PLN | 40 PLN | |
15400 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą bez podlepki. | 80 PLN | 80 PLN | |
15410 |
1919 Grupa harcerska przy 1 Dywizji Piechoty Legionów - list (sekretnik) napisany w Jabłonnie przez harcerza Pawła Hause (późniejszego protestanckiego kapelana WP) służącego w 1DP Legionów, wysłany 9.V do Sosnowca za pośrednictwem poczty polowej 27 przydzielonej do obsługi pocztowej 1DP, grupa harcerska została wkrótce przeniesiona na front litewsko-białoruski, nadawca listu brał udział m.in w walkach o Mińsk Litewski; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
15412 |
1919 kartka z Frontowej Poczty Polowej ze stemplem formacyjnym 1 Pułku Strzelców Podhal. 1 komp. Polowej Karabinów Maszynowych. | 40 PLN | 40 PLN | |
15417 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria czysta (Mi.150 euro). | 250 PLN | 250 PLN | |
15448 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowy znaczek w bardzo dobrym stanie, na marginesie ślad podlepki, gwarancja Mikstein MKSTN. | 130 PLN | 130 PLN | |
15490 |
1917 Warszawa, kartka z Węgier do Warszawy, w Warszawie dwukrotnie nie doręczona zwrócona nadawcy, koszt zwrotu opłacił nadawca węgierskim znaczkiem dopłaty, dekoracyjna całość ze śladami obiegu, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 200 PLN | |
15496 |
1918 Luboml, seria ząbkowana (Mi.60 euro). | 60 PLN | 60 PLN | |
15513 |
1918 Żarki, parka znaczków II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym, stan gabinetowy, fotoatest Schmutz. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
15525 |
1918 Myślenice, znaczek za 20 h. z lokalnym nadrukiem typu I, uszkodzone ząbkowanie u góry, sygnowany T i Toll, gwarancja Krawczyk. | 10 PLN | 25 PLN | |
15526 |
1918 Myślenice, znaczek pospieszny za 5 h. z lokalnym nadrukiem typu I, na podlepce, sygnowany T, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
15528 |
1918 Myślenice, niekatalogowany znaczek opłaty za 90 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIa, na wycinku, gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 240 PLN | |
15552 |
1918 seria pomnikowa, lewy górny znaczek z błędem "kropka w literze k", gwarancja. | 35 PLN | 35 PLN | |
15556 |
1918 seria pomnikowa, narożna parka z Abklatschem na odwrocie. | 20 PLN | 25 PLN | |
15575 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z usterką z poz. 21 "uszkodzona prawa cyfra 2", błąd występujący w części nakładu, gwarancja i opis Schmutz. | 50 PLN | 60 PLN | |
15587 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka w k", gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
15596 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", nadruk GGW silnie błyszczący, unikat - może istnieć tylko kilka takich znaczków z tym błędem, gwarancja Łaszkiewicz i opis Schmutz. | 450 PLN | 541 PLN | |
15598 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy i nadrukiem GGW błyszczącym, ślad po usuniętej podlepce, znaczek czysty bardzo rzadki, gwarancja i opis Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN |